Skip to content

Spotify’da Sesli Kitaplar ve Müzik Dışı İçerik Nasıl Bulunur?

29 de Mayıs de 2021

Spotify, müzik akışı alanında önemli bir oyuncudur. Dijital hizmet, dünyanın her yerinden sanatçıların milyonlarca şarkısını ve diğer içeriğini barındırır ve kullanıcılar bu içeriği çeşitli cihazlarda yayınlayabilir. Ancak Spotify yalnızca bir müzik hizmeti değildir. Sözlü kelime içeriği sesli kitaplar, podcast’ler, kendi kendine yardım materyalleri, rehberli meditasyonlar, şiir ve çok daha fazlasını içerir. Spotify’ın sesli kitap dizisine ve diğer müzik dışı içeriğe nasıl erişileceğine bir göz atalım. Spotify, 2008’de piyasaya sürüldü ve Eylül 2019 itibarıyla 79 pazarda 113 milyon abone dahil 248 milyon kullanıcıya ulaştı.

Spotify’ın Kelime Kategorisi

Spotify’ın müzik dışı içeriğinin çoğu, Spotify’ın Göz At sayfasının altında bulunan Word kategorisinde bulunur. Kelime bölümünde şiir, ünlü konuşmalar, üniversite dersleri, dil öğrenme eğitimleri, edebiyat, rehberli meditasyon, kendi kendine yardım içeriği ve çok daha fazlasını içeren bir dizi çalma listesi vardır. Word türündeki içeriğe erişmek için:

 1. Masaüstünde Spotify’ı açın ve Araştır soldaki menüden. (Mobil uygulamada Arama.)

 2. Aşağıya kaydırarak Kelime kategori.

  Spotify'da gezinme

  Cankurtaran
 3. Seçiniz Kelime. Spotify size güncel sözlü sözlü çalma listelerini gösterecek.

  Spotify'daki sözlü şarkı listeleri

  Cankurtaran
 4. Sizi ilgilendiren içeriği bulmak için keşfedin ve sözlü seçimlerinizin tadını çıkarın.

Daha Fazla Sesli Kitap

Word bölümünde bir Sesli Kitaplar Spotify çalma listesi var, ancak daha fazla sesli kitap içeriği bulmak için ana sayfanın arama kutusundan “sesli kitap” araması yapın. Çok sayıda sanatçı, albüm ve çalma listesini ortaya çıkarmak için aşağı kaydırın.

Spotify

Cankurtaran
Bir sanatçı, albüm veya çalma listesi seçmek, çok sayıda ek sesli kitap seçeneği ortaya çıkaracaktır. Çeşitli çalma listelerinde gezinmek yerine, hızlıca bulmak için Spotify’ın arama çubuğunda belirli bir başlığı arayın.

Podcast’ler

Spotify binlerce podcast içerir, böylece Spotify’da en sevdiğiniz podcast’leri dinleyebilir veya yenilerini bulmak için tekliflerini keşfedebilirsiniz. Spotify’da podcast’leri bulmak veya bunlara göz atmak için:

 1. Masaüstünde Spotify’ı açın ve seçin Araştır soldaki menüden. (Mobil uygulamada Arama.)

 2. Seçiniz Podcast’ler.

  Spotify'da Podcast'lere Göz Atma

  Cankurtaran
 3. Öne çıkan podcast bölümlerine göz atın veya kategoriye göre göz atmak veya çeşitli çalma listelerini keşfetmek için aşağı kaydırın.

 4. Kapak resminin üzerine gelin ve Oyna dinlemeye başlamak için düğmesine basın veya daha fazla bölüm görmek için podcast başlığını seçin.