Skip to content

Spotify’ı Discord’a Bağlama

17 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Discord web sitesine gidin, seçin Ayarlar > Bağlantılar, ardından Spotify simgesi (içinde üç siyah çizgi bulunan yeşil daire).
 • Bir Spotify botu kurmak için Groovy web sitesine gidin, seçin Discord’a ekle > Bir sunucu seç, ardından bir sunucu seçin ve seçin Yetki vermek.
 • Bağlandıktan sonra, diğer kullanıcıların müziklerini dinleyebilir ve arkadaşlarınızı dinlediğiniz şeyi dinlemeye davet edebilirsiniz.

Bu makale Spotify’ı Discord’a nasıl bağlayacağınızı açıklar. Talimatlar, Discord’un web sürümü ve Windows, MacOS, Linux, Android ve iOS cihazlarındaki resmi Discord uygulamaları için geçerlidir.

Spotify ile Discord’da Müzik Nasıl Çalınır

Discord, Spotify için yerleşik destek sunar ve bu temel müzik dinleme işlevini etkinleştirmek için herhangi bir ek yazılım, bot veya bilgisayar korsanlığı kurulumunu gerektirmez. Discord ve Spotify’ı bağlamak için şu adımları izleyin:

 1. Bilgisayarınızda Firefox, Google Chrome, Brave veya Microsoft Edge gibi tercih ettiğiniz web tarayıcısını açın ve resmi Discord web sitesine gidin.

  Hala önceki bir oturumdan Discord’a giriş yapmadıysan, şimdi giriş yap.

 2. Tıkla Kullanıcı ayarları ekranın sol alt köşesindeki simgesine dokunun.

  Kullanıcı ayarları

  Kullanıcı ayarları simgesi dişli gibi görünen simgedir.

 3. Sol menüden tıklayın Bağlantılar.

  Menüdeki bağlantılar

 4. Tıkla Spotify simgesi.

  Spotify simgesi

  Spotify simgesi, içinde üç siyah çizgi bulunan yeşil dairedir.

 5. Küçük bir pencere açılacaktır. Facebook butonu aracılığıyla veya Spotify kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek Spotify hesabınıza giriş yapın.

  Spotify ve Facebook ayarlarına sahip Discord web sitesi.

 6. Giriş yaptıktan sonra küçük pencere kapanmalı ve Spotify artık bağlı bir hizmet olarak görünecektir.

 7. Tıklayın X Ana Spotify ekranına dönmek için sağ üst köşede.

  Kaçış simgesi

 8. Discord Spotify bağlantısı kurulduktan sonra, şu anda Spotify’da dinlemekte olduğunuz parça otomatik olarak Discord profilinizde görünecektir.

  Discord'da Spotify

  Diğer kullanıcıları dinlediğiniz şeyi dinlemeye davet etme seçeneği ayrıca + sohbetin metin penceresinin solundaki düğme menüsü.

  Artı düğmesi

 9. Bu yeni özelliği kullanmak için, basitçe + düğme, tıklayın Spotify’ı Dinlemeye Davet Etve ardından tıklayın Davetiye gönder.

  Discord'da Spotify müzik paylaşımı.

  Bu paylaşım işlevinin çalışması için Spotify Premium üyeliğine ihtiyacınız olacak. Ücretsiz ve Premium Spotify kullanıcıları davetlerinizi kabul edebilir ve yine de müziğinizi dinleyebilir.

Discord’u Spotify’a Neden Bağlamalı?

Bağlandıktan sonra, diğer kullanıcıların müziklerini oldukları gibi aynı anda dinleyebilir, arkadaşlarınızı dinlediklerinizi dinlemeye davet edebilir ve kullanıcıların bir sunucu içindeki Spotify çalma listelerini etkinleştirmesine izin vererek daha fazla işlev ekleyebilirsiniz.

Spotify Discord Botu Nasıl Kurulur

Bot, bir ana programa yüklenmesi gereken bir tür mini program gibidir. Bu durumda, Groovy bot mini programın dışında ve onu bir Discord sunucusuna yükleyeceğiz. Kurulduktan sonra, bu bot, üyelerin metin komutları yazarak belirli işlevleri etkinleştirmesine izin veren Discord sunucunuza fazladan Spotify işlevi ekleyecektir. Discord için çok sayıda Spotify botu var ama Groovy en iyilerinden biri. Bir Spotify müzik botunu Discord’a nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Groovy web sitesine gidin ve tıklayın Discord’a ekle.

  Discord'a ekle

  Bu düğmeyi tıklamadan önce bu web tarayıcısında Discord’da zaten oturum açtığınızdan emin olun.

 2. Tıklayın Bir sunucu seç.

  Bir sunucu seç

 3. Açılır menüden, Spotify Discord botunu yüklemek istediğiniz Discord sunucusunun adına tıklayın.

 4. Tıklayın Yetki vermek.

 5. Kontrol edin Ben robot kutusu değilim.

  Harika reCAPTCHA

 6. Groovy Discord Spotify botu artık hemen seçtiğiniz Discord sunucunuza yüklenecek. Artık yazarak şarkıları veya diğer müzikleri çalmak için kullanabilirsiniz. -Oyna ardından şarkının adı.

  Discord'da çalışan harika müzik botu

 7. Bir Spotify çalma listesinin tamamını Discord sunucunuza aktarmak için Spotify uygulamasında çalma listesini açın, > Paylaş > Oynatma Listesi Bağlantısını Kopyalave ardından kopyalanan URL’yi sohbete yapıştırın. -Oyna.

  Spotify çalma listesini içe aktarma