Skip to content

SQL Server 2008 Veritabanı Hesabı Oluşturma

25 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • SQL Server veritabanına bağlanın, Güvenlik klasör, sağ tıklayın Girişler klasör, ardından seçinYeni Giriş.
 • Seçiniz Windows kimlik doğrulaması bir Windows hesabı için veya SQL Server kimlik doğrulaması sadece veritabanında bulunan bir hesap oluşturmak için.
 • SQL Server kimlik doğrulaması, yalnızca SQL Server örneğiniz için karma mod kimlik doğrulamasını seçtiyseniz kullanılabilir.

Bu makalede, iki yöntem kullanılarak SQL Server 2008’e nasıl kullanıcı ekleneceği açıklanmaktadır: Windows kimlik doğrulaması ve SQL Server kimlik doğrulaması.

Veritabanı Hesabı Nasıl Eklenir

SQL Server 2008, veritabanı kullanıcı hesapları oluşturmak için iki yöntem sağlar: Windows kimlik doğrulaması ve SQL Server kimlik doğrulaması. Windows kimlik doğrulama modunda, tüm veritabanı izinlerini Windows hesaplarına atarsınız. Bu, kullanıcılar için tek bir oturum açma deneyimi sağlama ve güvenlik yönetimini basitleştirme avantajına sahiptir. SQL Server (karma mod) kimlik doğrulamasında, Windows kullanıcılarına yine de haklar atayabilirsiniz, ancak yalnızca veritabanı sunucusu bağlamında var olan hesapları da oluşturabilirsiniz.

 1. Açık SQL Server Management Studio.

 2. Oturum açma oluşturmak istediğiniz SQL Server veritabanına bağlanın.

 3. Güvenlik Klasör.

 4. Sağ tıklayın Girişler klasör ve seçinYeni Giriş.

 5. Bir Windows hesabına haklar atamak istiyorsanız, Windows kimlik doğrulaması. Yalnızca veritabanında bulunan bir hesap oluşturmak istiyorsanız, SQL Server kimlik doğrulaması.

 6. Metin kutusuna oturum açma adını girin. Kullanabilirsiniz Araştır Windows kimlik doğrulamasını seçtiyseniz, mevcut bir hesabı seçmek için düğmesine basın.

 7. SQL Server kimlik doğrulamasını seçerseniz, her iki tarafta da güçlü bir parola sağlamalısınız. Parola ve Onayla Metin kutuları.

 8. İsterseniz, pencerenin altındaki açılır kutuları kullanarak hesap için varsayılan veritabanını ve dili özelleştirin.

 9. Tıklayın TAMAM MI hesabı oluşturmak için.

slungu / Getty Images
SQL Server oturumu oluşturuyorsanız güçlü bir parola kullandığınızdan emin olun. Mevcut bir hesabı kaldırmak istiyorsanız (SQL Server kimlik doğrulaması veya Windows kimlik doğrulaması kullanarak), Oturum Açma klasöründeki hesaba sağ tıklayın ve Sil öğesini seçin. Bir hesap oluşturmak veritabanı izinleri oluşturmaz. İşlemin bir sonraki adımı, hesaba izinler eklemektir. SQL Server kimlik doğrulaması, yalnızca SQL Server örneğiniz için karma mod kimlik doğrulamasını seçtiyseniz kullanılabilir.

Biçim mla apa chicago Alıntıınız

Chapple, Mike. “SQL Server 2008 Veritabanı Hesabı Oluşturma.” ThoughtCo, Mayıs. 21, 2021, thinkco.com/creating-sql-server-2008-database-account-1019857.
Chapple, Mike. (2021, 21 Mayıs). SQL Server 2008 Veritabanı Hesabı Oluşturma. Https://www.thoughtco.com/creating-sql-server-2008-database-account-1019857 adresinden erişildi.
Chapple, Mike. “SQL Server 2008 Veritabanı Hesabı Oluşturma.” ThoughtCo. https://www.thoughtco.com/creating-sql-server-2008-database-account-1019857 (25 Mayıs 2021’de erişildi).