Skip to content

SRF Dosyası Nedir?

29 de Mayıs de 2021

SRF dosya uzantısını kullanan birkaç dosya biçimi vardır, ancak en yaygın olanı Sony Raw Image dosyasıdır. Bunlar, ARW ve SR2 dosyalarına benzer şekilde, Sony dijital kameraların fotoğrafları içinde sakladığı sıkıştırılmamış ve değiştirilmemiş, ham görüntü dosyalarıdır. Animasyon yazılımı LightWave 3D, SRF dosyalarını Sony kameralar gibi fotoğraflar için değil, renk, saydamlık ve gölgeleme gibi bir 3B yüzeyin nasıl görünmesi gerektiğine ilişkin bilgileri depolamak için kullanır. Bunlara LightWave Yüzey dosyaları denir. Bu uzantıya sahip bazı dosyalar için başka bir kullanım, Sunucu Yanıt dosyaları olarak da bilinir. şablonlar. .NET uygulamaları tarafından kullanılırlar ve komut dosyası etiketlerini ve HTML içeriğini depolayabilirler. SRF dosyanızın olabileceği başka bir format, yukarıdakilerden hiçbiri değilse, Golden Software’in Surfer uygulamasıyla kullanılan bir Surfer Project dosyasıdır. Bunun yerine Samsung akıllı TV’lerle ilişkilendirilebilir, bir Steinberg Resource dosyası olarak kaydedilmiş, Siebel veri havuzu dosyası olarak adlandırılmış veya Garmin GPS sistemleri tarafından aracın cihazda 3D perspektifini ifade etmek için kullanılan araç görüntülerinin bir koleksiyonunu depolamak için kullanılmış olabilir.

SRF Dosyası Nasıl Açılır

SRF dosyalarını kullanan uygulamaların çeşitliliği göz önüne alındığında, açmayı denemeden önce sizinkinin hangi formatta olduğu hakkında bir fikir sahibi olmak önemlidir. Yukarıda belirtildiği gibi, çoğu SRF dosyası Sony Raw Image dosyalarıdır, bu nedenle dosyanızı bir Sony kameradan aldıysanız veya bu tür bir resim dosyası olduğundan eminseniz, dosyayı Able RAWer, Adobe Photoshop, PhotoPhilia ile açabilirsiniz. veya ColorStrokes. Diğer bazı popüler fotoğraf ve grafik araçları da muhtemelen işe yarayacaktır.

LightWave 3D

SRF dosyası LightWave 3D ile kullanılıyorsa, dosyayı açmanız gereken program budur. Bu formatın sakladığı seçenekler, LightWave 3D’nin Yüzey Düzenleyicisi penceresinde bulunan seçeneklerdir, dolayısıyla onu nasıl açtığınız da bu olabilir.

Microsoft Visual Studio

Sunucu Yanıtı dosya biçimindeyse, SRF dosyasını açmak için Microsoft’un Visual Studio yazılımını kullanın. Bu formatta olup olmadığı açık olmalıdır çünkü bunlar sadece düz metin dosyalarıdır, yani bunları Windows Not Defteri gibi ücretsiz bir metin düzenleyicide veya hatta bir web tarayıcısında (örn., Firefox veya Chrome) açabilirsiniz.

Sörfçü Projesi

SRF dosyanız bir Surfer Project dosyası mı? Golden Software Surfer programı onu açabilir. Yazılımın daha eski bir sürümünde oluşturulan dosyalar daha yeni sürümlerde açılabilir, ancak bunun tersi mümkün değildir; ileriye uyumlular ama geriye dönük uyumlu değiller.

Steinberg Kaynak

Steinberg Resource dosyaları, arayüzün ve eklentilerin görünüşünü değiştirmek için Steinberg’in Cubase uygulamasıyla birlikte kullanılır. Cubase programının kendisi ses dosyalarıyla çalışmak için kullanılırken, SRF dosya formatı sadece bir görüntü arşividir.

Garmin GPS’i

Garmin GPS sistemleri ile kullanılan bir araç görüntüsü olduğundan şüpheleniyorsanız, kopyalanarak cihaza “yüklenebilir”. Bunu şuraya aktararak yapabilirsiniz: /Garmin/Araç/ GPS cihazındaki klasör. SRF dosyasının bu biçimde olup olmadığından emin değilseniz, onu Notepad++ ile açın; ilk sözcük şunu söylemelidir: GARMİN.

Diğerleri

Şifrelenmiş video dosyaları veya bir tür üretici yazılımı olmaları dışında, Samsung TV’deki SRF dosyalarını kullanma hakkında hiçbir bilgimiz yok. Video dosyasını farklı bir biçime dönüştürmenin olası bir yolu için aşağıdaki sonraki bölümü okumaya devam edin. Siebel depo dosyaları da bu uzantıyı kullanır. Onlar hakkında biraz daha fazlasını Oracle’ın web sitesinde okuyabilirsiniz. Bu programlardan bazılarının çalışma şekli nedeniyle, büyük olasılıkla uygulamanın Dosya SRF dosyasını sadece çift tıklamak yerine açmak için menü (veya benzeri bir şey). Bilgisayarınızdaki bir uygulamanın dosyayı açmaya çalıştığını, ancak bunun yanlış bir uygulama olduğunu fark ederseniz veya başka bir yüklü programın açmasını tercih ederseniz, dosyayı varsayılan olarak hangi programın açacağını değiştirebilirsiniz.

Bir SRF Dosyası Nasıl Dönüştürülür

Yalnızca deneme sürümünü kullanmak ücretsizdir, ancak Ivan Image Converter, Sony Raw Image dosyalarını TGA, PNG, RAW, JPG ve PSD gibi biçimlere dönüştürebilir.

Işık Dalgası Yüzeyi

LightWave Surface dosyalarının başka herhangi bir formatta kaydedilebileceği şüphelidir çünkü bunlar yalnızca LightWave 3D yazılımıyla yakından ilişkilidir ve bu nedenle başka bir formatta bulunmaları anlamsız olacaktır. Ancak, eğer Yapabilmek birini dönüştürmek, büyük olasılıkla bir Dosya veya İhracat LightWave 3D programındaki menü.

Microsoft Visual Studio

Visual Studio’nun Sunucu Yanıtı dosyaları yalnızca düz metindir, bu nedenle çoğu metin düzenleyiciyle bunları başka herhangi bir metin tabanlı biçime (örneğin, TXT veya HTML) dönüştürebilseniz de, bunu yapmak dosyanın .NET uygulamasıyla çalışmasını durduracaktır.

Garmin GPS

Araç resimlerinin nasıl göründüğünü görmek için Garmin SRF araç dosyanızı bir PNG görüntüsüne dönüştürmek istiyorsanız, “nuvi yardımcı programlarından” bu çevrimiçi dönüştürücüyü kullanabilirsiniz. Sadece bu siteye yükleyin ve ardından Dönüştürün! PNG’ye dönüştürmek için düğmesine basın. Sonuç, aracın 360 derecelik bir görünümü olarak GPS cihazının birlikte kullanabileceği, aracın 36 farklı perspektifinin geniş bir görüntüsüdür.

Samsung TV

SRF dosyaları, Samsung TV’ye kaydedilmiş şifreli bir video dosyası biçimi olabilir. Öyleyse, bir MKV video dosyasına dönüştürmek için IvoNet.nl’de bu öğreticiyi yararlı bulabilirsiniz. Bu formatta olduğunda, dosyanın nihayetinde bir MP4 veya AVI videosu olarak kaydedilmesini istiyorsanız, ücretsiz bir video dönüştürücü kullanmayı düşünebilirsiniz.

Diğerleri

SRF dosya uzantısını kullanan diğer herhangi bir formatta olduğu gibi, LightWave Surface dosyalarında olduğu gibi aynı kavram geçerlidir – onu açan yazılımın dosyayı dönüştürme olasılığı daha yüksektir, ancak değilse, dosyaların gerçekten olması gerekir. şu anda bulunduğundan başka bir biçimde olamaz.

Dosyayı Hala Açamıyor musunuz?

Eğer Yok Bu programlardan biri dosyanızı açıyor gibi görünüyorsa, dosya uzantısını yanlış okumadığınızdan emin olun. Örneğin SRT, ERF, WRF ve SWF dosyaları çok benzer bir uzantıya sahiptir ancak bu biçimlerle hiçbir ilgisi yoktur, bu nedenle aynı yazılımla açılamayabilirler.