Skip to content

Steam.dll Bulunamadı veya Eksik Hataları Nasıl Onarılır

16 de Haziran de 2021

Steam.dll hataları, steam DLL dosyasının kaldırılmasına veya bozulmasına neden olan durumlardan kaynaklanır. Bazı durumlarda steam.dll hataları bir kayıt defteri sorununu, bir virüs veya kötü amaçlı yazılım sorununu ve hatta bir donanım arızasını gösterebilir. Bu hata mesajı, dosyayı Windows 10, Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP ve Windows 2000 dahil olmak üzere Microsoft’un işletim sistemlerinden herhangi birinde kullanabilecek herhangi bir program veya sistem için geçerli olabilir.

Steam.dll Hataları

Steam.dll Hata Mesajı.

Steam.dll hatalarının bilgisayarınızda görünmesinin birkaç yolu vardır. İşte daha yaygın olanlardan bazıları:

 • Steam.dll Bulunamadı
 • steam.dll bulunamadığı için bu uygulama başlatılamadı. Uygulamayı yeniden yüklemek bu problemi çözebilir.
 • Bulunamadı [PATH]steam.dll
 • steam.dll yüklenemedi
 • Steam.dll giriş noktası bulunamadı
 • Yürütülebilir yola göre steam.dll bulunamıyor [STEAM PATH]
 • Steam.dll dosyası eksik.
 • başlatılamıyor [APPLICATION]. Gerekli bir bileşen eksik: steam.dll. Lütfen yükle [APPLICATION] tekrar.

Steam.dll hata mesajları, belirli programları kullanırken veya kurarken, Windows başlatıldığında veya kapatıldığında veya hatta bir Windows kurulumu sırasında görünebilir. steam.dll hatasının içeriği, sorunu çözmede yardımcı olacak önemli bir bilgi parçasıdır.

Steam.dll Hataları Nasıl Düzeltilir

Steam.dll’yi bir “DLL indirme” web sitesinden indirmeyin. Bir DLL dosyasını indirmenin kötü bir fikir olmasının birçok nedeni vardır. Steam.dll dosyasının bir kopyasına ihtiyacınız varsa, onu orijinal, yasal kaynağından almanız en iyisidir.

 1. Steam.dll’yi Geri Dönüşüm Kutusu’ndan geri yükleyin. “Eksik” bir steam.dll dosyasının olası en kolay nedeni, onu yanlışlıkla silmiş olmanızdır. Steam.dll’yi yanlışlıkla sildiğinizden şüpheleniyorsanız ancak Geri Dönüşüm Kutusu’nu zaten boşaltmışsanız, steam.dll’yi ücretsiz bir dosya kurtarma programı ile kurtarabilirsiniz. Dosyanın silinmiş bir kopyasını bir veri kurtarma programıyla kurtarmak, yalnızca dosyayı kendiniz silmiş olduğunuzdan ve bunu yapmadan önce düzgün çalıştığından eminseniz akıllıca bir fikirdir. Hata nedeniyle Windows’a normal şekilde erişemiyorsanız, bu adımlardan herhangi birini tamamlamak için Windows’u Güvenli Modda başlatın.

 2. Bilgisayarı yeniden başlatın. Steam.dll dosyasını kullanan programda yalnızca geçici bir sorun olabilir; bu durumda yeniden başlatma DLL hatasını düzeltebilir.

 3. Steam.dll dosyasını kullanan program Steam’i indirip yükleyin. Bu, steam.dll dosyasını yenisiyle değiştirmelidir. Steam’i önce IObit Uninstaller gibi bir program kaldırıcı ile kaldırmak gerekebilir. Bu program Steam ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilir ve silebilir. Steam’i yeniden yüklemeden önce ilgili tüm dosyaların gitmiş olması önemlidir – steam.dll dosyasının doğru şekilde değiştirildiğinden emin olmak istersiniz. Bu adımı tamamlamak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Mümkünse steam.dll dosyasını sağlayan programı yeniden yüklemek bu DLL hatasına olası bir çözümdür.

 4. Steam’in SDK araçlarını yeniden yükleyin. Bu adım yalnızca “Yürütülebilir yola göre steam.dll bulunamıyor” gibi bir hata alıyorsanız gerekli olabilir.

 5. Tüm sisteminizde bir virüs/kötü amaçlı yazılım taraması çalıştırın. Bazı steam.dll hataları, bir virüs ya da bilgisayarınıza bulaşan ve DLL dosyasına zarar veren başka bir kötü amaçlı yazılım bulaşmasıyla ilgili olabilir. Gördüğünüz steam.dll hatası, dosya gibi görünen düşmanca bir programla ilgili olabilir.

 6. Son sistem değişikliklerini geri almak için Sistem Geri Yükleme’yi kullanın. Steam.dll hatasının önemli bir dosya veya yapılandırmada yapılan bir değişiklikten kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, Sistem Geri Yükleme sorunu çözebilir.

 7. Steam.dll ile ilgili olabilecek donanım aygıtlarının sürücülerini güncelleyin. Örneğin, bir 3D video oyunu oynarken “Steam.dll dosyası eksik” hatası alıyorsanız, ekran kartınızın sürücülerini güncellemeyi deneyin. Steam.dll dosyası video kartlarıyla ilgili olabilir veya olmayabilir – bu sadece bir örnekti. Buradaki anahtar, hatanın içeriğine çok dikkat etmek ve buna göre sorun gidermektir.

 8. Belirli bir donanım aygıtının sürücüsünü güncelledikten sonra steam.dll hataları başlarsa, sürücüyü önceden yüklenmiş bir sürüme geri alın.

 9. Mevcut Windows güncellemelerini yükleyin. Birçok hizmet paketi ve diğer düzeltme ekleri, bilgisayarınızdaki yüzlerce Microsoft dağıtılmış DLL dosyasının bazılarını değiştirir veya günceller. Steam.dll dosyası bu güncellemelerden birine dahil edilebilir.

 10. Belleğinizi test edin ve ardından sabit sürücünüzü test edin. Donanım sorunlarını gidermenin çoğunu son adıma bıraktık, ancak bilgisayarınızın belleği ve sabit sürücüsünün test edilmesi kolaydır ve başarısız olduklarında steam.dll hatalarına neden olabilecek en olası bileşenlerdir. Donanım testlerinizin herhangi birinde başarısız olursa, belleği veya sabit sürücüyü mümkün olan en kısa sürede değiştirin.

 11. Windows kurulumunuzu onarın. Yukarıdaki bireysel steam.dll dosyası sorun giderme önerileri başarısız olursa, bir başlangıç ​​onarımı veya onarım yüklemesi gerçekleştirmek, tüm Windows DLL dosyalarını çalışma sürümlerine geri yüklemelidir.

 12. Kayıt defterindeki steam.dll ile ilgili sorunları onarmak için ücretsiz bir kayıt defteri temizleyicisi kullanın. Ücretsiz bir kayıt defteri temizleme programı, DLL hatasına neden olabilecek geçersiz steam.dll kayıt defteri girdilerini kaldırarak yardımcı olabilir. Kayıt defteri temizleyicilerinin kullanılmasını nadiren tavsiye ederiz. Bir sonraki yıkıcı adımdan önce, seçeneği buraya “son çare” denemesi olarak ekledik.

 13. Temiz bir Windows yüklemesi gerçekleştirin. Bu, sabit sürücüdeki her şeyi silecek ve yeni bir Windows kopyası yükleyecektir. Yukarıdaki adımlardan hiçbiri steam.dll hatasını düzeltmezse, sonraki adımınız bu olmalıdır. Temiz bir kurulum sırasında sabit sürücünüzdeki tüm bilgiler silinecektir. Bu adımdan önceki bir sorun giderme adımını kullanarak steam.dll hatasını düzeltmek için mümkün olan en iyi girişimi yaptığınızdan emin olun.

 14. Herhangi bir steam.dll hatası devam ederse, bir donanım sorunu için sorun giderin. Temiz bir Windows yüklemesinden sonra, DLL sorununuz yalnızca donanımla ilgili olabilir.

Daha Fazla Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bu sorunu kendi başınıza çözmekle ilgilenmiyorsanız, Bilgisayarımı Nasıl Onarırım? bölümüne bakın. destek seçeneklerinizin tam listesi ve onarım maliyetlerini hesaplamak, dosyalarınızı çıkarmak, bir onarım hizmeti seçmek ve çok daha fazlası gibi yol boyunca her konuda yardım için.