Skip to content

Steam Oyunları Nasıl Kaldırılır

23 de Nisan de 2021

Steam oyunlarını kaldırmak gerçekten kolaydır ve bilgisayarınızda fazladan sabit disk alanı boşaltmanın en hızlı yoludur. Steam’de alabileceğiniz harika oyunların sayısıyla, bu kadar çok oyun toplamanız şaşırtıcı değil. Neyse ki Steam oyunlarını silmek, onları sonsuza dek kaybedeceğiniz anlamına gelmez. Bulut tabanlı bir hizmet olduğu için, bir oyunu kaldırmak aslında onu hesabınızdan silmez. Satın aldığınız (veya hediye aldığınız) Steam oyunları ömür boyu hesabınıza bağlı kalır, böylece oyunları bilgisayarınızdan sildikten sonra bile istediğiniz zaman cihazınıza hangilerinin yükleneceğini seçebilirsiniz. Disk alanını boşaltmak için Steam oyunlarını başka bir sürücüye de taşıyabilirsiniz.

Steam Oyunları Nasıl Silinir

Depolama alanını boşaltmak istiyorsanız, oynamadığınız Steam oyunlarını şu şekilde kaldırabilirsiniz:

  1. Steam programını açın ve istenirse hesabınızda oturum açın. Steam, masaüstünüzdeki bir kısayol aracılığıyla veya uygulamalarınızın saklandığı başka bir yerde erişilebilir olmalıdır, ancak yoksa, bir dosya arama aracıyla arama yapın. Giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız, Steam adınızı veya şifrenizi seçerek kurtarabilirsiniz. OTURUM AÇAMIYORUM.

  2. Seçiniz KÜTÜPHANE en üstte ve sonra OYUNLAR.

  3. Kaldırılmasını istediğiniz oyuna sağ tıklayın ve Kaldır. Bir Steam oyununu kaldırmadan önce, herhangi bir ilerlemenin yedeklendiğinden emin olmalısınız. Oyuna bağlı olarak, oyunu yeniden yüklediğinizde / yeniden yüklediğinizde geri yüklenebilmesi için Steam hesabınıza otomatik olarak kaydedilebilir veya kaydedilmeyebilir. Çevrimiçi mağaza oyun verilerini kaydetmeyen başlıklar (verileri güvenli bir yere kopyalayın): C: Program Dosyaları (x86) Steam userdata, C: Kullanıcılar [username] Belgeler Oyunlarımveya C: Kullanıcılar [username] Kaydedilmiş Oyunlar.

    Kaldırma seçeneğiyle Steam oyun kitaplığı

  4. Seçiniz SİL istendiğinde.

    Steam oyun dosyalarını silme istemi

    Oyunun boyutuna bağlı olarak, silindikçe bir ilerleme penceresi görebilirsiniz. Oyun kaldırma işlemi tamamlandığında, yukarıda gördüğünüz pencere kaybolacak ve başlık Steam oyunları listenizden kaldırılacaktır.