Skip to content

Steam Oyunları Nasıl Takas Edilir

20 de Nisan de 2021

Steam, belirli koşullar altında oyun ticareti yapmanızı sağlar. Kitaplığınızdaki oyunları takas edemezsiniz, yalnızca envanterinizdekileri. Arkadaşlarınızla anlaşmaya varmak için konuşabiliyorsanız, envanterinizdeki çeşitli öğeleri oyunlar için de değiştirebilirsiniz. Steam Guard etkin değilse Steam’de oyun takas edemezsiniz. Ayrıca, şifrenizi değiştirmek veya tanınmayan bir cihazdan oturum açmak gibi başka nedenlerle de işlemden çıkarılabilirsiniz. Bu durumların her birinde, Steam’in kilidi kaldırması için 15 ila 30 gün beklemeniz gerekir.

Steam Hediyesi nedir?

Steam, Steam hediyelerinin takas edilebilir sürümlerini çağırır. Bunlar, bonus, paket anlaşması veya promosyon kodu nedeniyle gelen oyunların ekstra kopyalarıdır. Bir noktada, bir oyunu hediye olarak satın alıp bir arkadaşınıza göndermek yerine doğrudan kitaplığınıza yerleştirmeyi seçerek Steam hediyeleri elde etmek de mümkündü. Hediye envanterinizi Steam’de kullanıcı adınıza tıklayarak ve ardından açılır menüden Hediyeler’i seçerek kontrol edebilirsiniz. Bir Steam Hediyesinin takas edilebilir etiketi varsa, bu onu takas edebileceğiniz anlamına gelir. Pazarlanabilir etiketi varsa, bu, onu Steam Marketplace’te satabileceğiniz anlamına gelir.

Bir kadın dizüstü bilgisayarında buhar oyunları takas ediyor.

d3sign / Moment / Getty

Takas Edilebilir Steam Oyunları Nasıl Elde Edilir

Takas edilebilir bir Steam oyunu edinmenin üç farklı yolu vardır. Steam kartlarını ve oyun içi öğeleri bir oyunun takas edilebilir kopyası için başkasına takas edebilirsiniz, hediye edilebilir kopyalar içeren bir çoklu paket satın alabilir ve envanterinize kullanmak yerine bir hediye koymayı seçebilirsiniz. . Steam envanter sistemini ilk kez tanıttığında, herhangi bir oyunu satın alabilir ve daha sonra kullanmak üzere hemen envanterinizde saklayabilirsiniz. Artık bu yöntemle takas edilebilir buhar oyunları elde edemezsiniz. Envanterinizde geçmişte bu şekilde satın alınmış oyunlarınız varsa, bunları yine de takas edebilirsiniz.

Envanterinizden Steam Oyunu Nasıl Takas Edilir

Steam envanterinizde takas edilebilir bir oyun varsa, bunu Steam kartları, oyun içi öğeler ve Steam envanterinizdeki diğer şeyler için yaptığınız gibi takas edebilirsiniz. Arkadaşınız size Steam Ticaret URL’sini verirse, çevrimiçi olmasalar bile ona ticaret talepleri gönderebilirsiniz. Steam Oyunlarını nasıl takas edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Steam’i başlatın.

 2. Tıklayın ARKADAŞLAR VE SOHBET pencerenin sağ alt köşesinde.

  Steam arayüzü.

 3. Takas yapmak istediğiniz arkadaşınızı bulun, adının yanındaki küçük oka tıklayın ve Ticarete Davet Et.

  Steam takas talebi menüsü.

  Yalnızca arkadaş listenizdeki kişilerle ticaret yapabilirsiniz. Bir yabancıyla anlaşma yapmak istiyorsanız, birbirinizi geçici olarak arkadaş olarak eklemeniz gerekir. Yabancılarla ticaret yaparken dikkatli olun.

 4. Açılır menüden belirli bir envanter seçin.

  Steam takas penceresi.

 5. Takas etmek istediğiniz oyunu, oyun içi öğeyi, Steam öğesini veya kuponu tıklayıp ticaret penceresine sürükleyin.

  Steam takas penceresi.

  Yanlış eşyayı takas penceresine sürüklerseniz, onu kaldırmak için envanterinize geri sürükleyin.

 6. Tıklayın Ticarete Hazır hazır olduğunuzda.

  Steam takas penceresi.

 7. Ticaret ortağınızın sunduğu ürünün istediğiniz ürün olduğundan emin olmak için kontrol edin. Farenizi her bir öğenin üzerine getirin ve açılan metni okuyun.

 8. Tıklayın Ticaret yapmak hazır olduğunuzda. İşlem Yap’ı tıkladıktan sonra bir işlemi geri alamaz veya iptal edemezsiniz. Bu işlemin gerçekleşmesini istediğinizden emin değilseniz İşlem Yap’a tıklamayın.

 9. Takas başarılı olursa, bir onay penceresi göreceksiniz.