Skip to content

Steam Takas Kartları Nasıl Alınır, Satılır ve Kullanılır

16 de Nisan de 2021

Steam Takas Kartları, Steam platformu üzerinden belirli oyunları oynayarak ücretsiz kazanabileceğiniz sanal ticaret kartlarıdır. Her kart, ilgili oyunun geliştiricisi tarafından sağlanan benzersiz çizimlere sahiptir. Bu kartları Steam Topluluk Pazarında satabilir, arkadaşlarınızla takas edebilir ve daha sonra Steam Topluluk profilinizde sergileyebileceğiniz rozetler haline getirebilirsiniz. Size Steam Kartları verebilecek oyunları bulmak için Steam Ticaret Kartları etiketini içeren oyunları Steam mağazasında arayın. Bazı ücretsiz oynanabilen oyunlar bunları sağlar, ancak yalnızca oyun içi satın alımlara para harcadıysanız.

Steam Takas Kartlarının Amacı Nedir?

Steam Takas Kartlarının iki ana amacı vardır. Bunları Steam Cüzdanı parası karşılığında satabilir ve daha sonra Steam Topluluk Pazarı’ndaki çeşitli oyun içi öğeleri ve normal Steam Mağazası’ndaki oyunları satın alabilirsiniz. Herhangi bir oyun için tam bir kart seti alırsanız, ek ödüller alabilirsiniz.

Steam Takas Kartları Nasıl Elde Edilir

Steam Kartlarını almanın birkaç yolu vardır, ancak bunları ücretsiz olarak edinmenin tek yolu Steam’de oyun oynamaktır. Bir oyun Steam Kart desteği içerdiğinde, bunları sadece oyunu oynayarak kazanırsınız. Her oyunun tam setinde önceden belirlenmiş bir sayıda kart vardır ve oyunu oynamak bu kartların yaklaşık yarısını kazanmanıza izin verir. Arkadaşlarınızla ve yabancılarla takas ederek, Steam Topluluk Pazarı’ndan satın alarak ve güçlendirici paketleri açarak da Steam Kartları elde edebilirsiniz. Steam Kartlarını ücretsiz olarak nasıl edineceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Açık Buhar ve ekranın üst kısmında kullanıcı adınızı seçin.

  Kullanıcı adı seçili Steam

 2. Seçiniz Rozetler açılır menüde.

  Rozetler seçili Steam menüsü

 3. Hala kart bırakabilen ve tıklayabilen bir oyun bulun OYNA.

  Mevcut rozetli oyunları gösteren Steam Rozeti ekranı

  Steam Takas Kartlarını içeren oyunların her biri belirli sayıda kart sağlayabilir. Bir oyun artık bunu yapamazsa, sıfır kart kaldığını söyleyecektir.

 4. Oyunu oyna.

  City Skylines oyunu.

  Kart kazanmak için oyun oynamanıza gerek yok. Oyunu başlatır ve çalışır durumda bırakırsanız, açık kaldığı sürece kartları biriktirir. Hatta oyunu küçültebilir ve başka bir şey yapabilirsiniz ve oyun, kart kalmayana kadar kart kazanmaya devam eder.

 5. Bir kart kazandığınızda, Steam penceresinin üst kısmındaki zarf simgesi yeşile döner. Yeşili tıklayın zarf simgesi ne kazandığınızı görmek için.

  Zarf simgesi vurgulanmış şekilde buharlayın

 6. Hakkında daha fazla bilgi görmek için kartı tıklayın.

  Steam envanterindeki bir Steam kartı

 7. Artık kartınız olduğuna göre, Cevherlere dönüşmek, Tıklayın Satmakveya daha sonrası için saklayın.

  Cevherlere Çevir ve Sat seçeneklerinin vurgulandığı bir Steam kartı

 8. Birçok Steam oyununda Steam Takas Kartları özelliği vardır, bu yüzden daha fazla kart kazanmak için oyunlarınızı oynamaya devam edin.

Steam Takas Kartları Nasıl Satılır

Envanterinizde birkaç Steam Takas Kartı bulundurduktan sonra, onlarla ne yapacağınıza karar verme zamanı. Onları satabilir, takas edebilir veya daha sonra elinizde tutabilirsiniz. Steam Kartlarını satmanın dışındaki tek kullanım, onları rozetlere dönüştürmektir, bu nedenle herhangi bir oyun için bunu yapmakla ilgilenmiyorsanız, yapılacak en iyi şey onları satmaktır. Steam Kartları satmak size Steam Cüzdanınıza giren parayı kazandırır ve bu parayı bir rozet tamamlamak için yeni Steam Kartları satın almak veya oyun içi öğeler veya Steam mağazasındaki tam oyunlar gibi daha pahalı satın alımlar için para biriktirmek için kullanabilirsiniz. Steam Kartlarının nasıl satılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Tıklayarak Steam envanterinizi açın. Kullanıcı adı > Envanter.

  Kullanıcı adı altında menüde seçilen envanter

 2. Bir Steam Takas Kartı satmak istediğiniz.

  Akış Envanteri ekranında seçilen bir kart

 3. Tıklayın Satmak.

  Steam kartı için seçilen Sat düğmesi

 4. Kart için istediğiniz para miktarını girin, Steam Abonelik Sözleşmesini kabul ettiğinizi belirten kutuyu seçin ve ardından öğesine tıklayın. Tamam, satışa koy.

  Fiyatı gösteren satış ekranı ve Tamam, satışa koy düğmesi

 5. Tıklayın TAMAM MI.

  Tamam seçili Steam Topluluk Pazarı

 6. Tıklayarak onaylayın TAMAM MI tekrar.

  Tamam seçili onay ekranı

 7. Steam Guard için e-posta kullanıyorsanız, e-postanızı açın, Steam’den bir e-posta arayın ve sağlanan bağlantıya tıklayın. Steam Guard uygulamasını kullanıyorsanız, simgesine dokunun. (üç dikey çizgi) simgesine ve ardındanöğesine dokunun. Onaylar. Satışa koyduğunuz kartın yanındaki kutuyu seçin ve seçin Seçileni Onayla.

  Steam Guard uygulaması onay ekranları

Kartınız Steam Pazarında görünür. Sattığı zaman bir e-posta alırsınız.

Steam Gems nedir?

Daha önce bir Steam Koleksiyon Kartı sattıysanız veya envanterinizde bir tane gördüyseniz, muhtemelen Steam Kartlarını mücevherlere dönüştürmenize izin veren seçeneği fark etmişsinizdir. Steam mücevherleri, 2014’te gerçekleşen Steam tatil satışının bir kalıntısıdır, ancak yine de geçerlidir. Bu satış sırasında mevcut olan onları kazanma yöntemleri artık mevcut değil, ancak kartları ve diğer Steam envanter öğelerini mücevherlere dönüştürebilirsiniz. Taşların iki amacı vardır. 1.000 mücevher toplarsanız, bunları bir çantaya koyabilir ve ardından Steam Pazarında satabilirsiniz. Bunları ayrıca güçlendirici paketler oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Taşlar satılabildiğinden veya güçlendirici paketlere dönüştürülebildiğinden ve bazı Steam envanter öğelerinin değeri çok az olduğundan, değersiz envanter öğelerinizi mücevherlere dönüştürmek, sonunda fazladan nakit veya Steam Kartı güçlendirici paketler elde etmenin geçerli bir yoludur. İşte bir Steam Kartını veya Steam envanterinizdeki herhangi bir şeyi cevherlere nasıl dönüştüreceğiniz:

 1. Steam envanterinizi açın, bir kart veya öğeye tıklayın ve ardından cevherlere dönüşmek.

  Cevherlere Dönüştür vurgulanmış Steam Envanteri ekranı

 2. Tıklayın TAMAM MI.

  Tamam seçili Steam mücevher dönüştürme ekranı

  Bu süreç geri döndürülemez. Bir öğeyi mücevhere dönüştürdükten sonra geri döndüremezsiniz.

 3. Dokunmak TAMAM MI onay ekranında.

  Tamam seçili onay ekranı

 4. Envanterinize geri dönün ve ek öğeleri mücevherlere dönüştürün. Steam Topluluk Pazarında değeri çok düşük olan öğeleri dönüştürmek iyi bir fikirdir, özellikle de bunlardan çok varsa.

Steam Koleksiyon Kartı Booster Paketleri Nelerdir?

Steam Takas Kartı güçlendirici paketleri, fiziksel takas kart oyunları için görmüş olabileceğiniz paketlere benzer. Her biri belirli bir oyundan üç kart içerir ve onları alana kadar hangi kartları bilemezsiniz. Bir oyundaki tüm mevcut kartları topladığınızda, o oyundan güçlendirici paketler kazanmaya hak kazanırsınız. Uygunluğu sürdürmek için haftada en az bir kez Steam’de oturum açmalısınız. Steam profilinizin seviyesini yükselttikçe, güçlendirici paket kazanma şansınız da artar, bu da daha fazla kart elde etmek, daha fazla rozet oluşturmak ve profilinizi yükseltmek için bir teşviktir. Güçlendirici paketleri açarak veya açmadan satabilirsiniz. Normal kartlara ek olarak, bir güçlendirici paket açmak, nadir bulunan bir folyo kartı ortaya çıkarmak için küçük bir şansa sahiptir. Folyo kartlar, benzersiz sanat eserleri içeren folyo rozetleri oluşturmak için kullanılabilir. Bir rozeti tamamlamak istiyorsanız, o oyun için bir güçlendirici paket açmak iyi bir fikirdir. Aksi takdirde, açılmadan satmak genellikle daha iyi bir fikirdir. Steam Card güçlendirici paketinin nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

 1. Envanterinizi açın, bir güçlendirici pakete tıklayın ve Paketi aç.

  Unpack vurgulanmış destek paketlerini gösteren Steam envanteri

  Bu süreç geri döndürülemez. Bir güçlendirici paketi açtığınızda, takas kartları alırsınız ve güçlendirici paket öğesi kaybolur. Güçlendirici paketin değeri büyük olasılıkla kartlardan daha yüksekse ve ilgili rozeti hazırlamakla ilgilenmiyorsanız, paketini açmak yerine güçlendirici paketi satmayı düşünün.

 2. Bir animasyon oynatılır ve güçlendirici paketteki tek tek kartları görürsünüz.

  Açılmış bir güçlendirici paket ile buhar envanteri.

 3. Envanterinize dönerek ek güçlendirici paketleri açabilir veya Rozet ilerlemesini görüntüleyin doğrudan profilinizdeki ilgili rozete gitmek için düğmesine basın.

Steam Rozetleri Nedir?

Steam Rozetleri, Steam profilinizde görüntüleyebileceğiniz kozmetik bir öğedir. Varsayılan olarak, profiliniz en son tamamlanan dört rozeti gösterir, ancak bunlardan herhangi birini belirgin bir şekilde öne çıkarabilirsiniz. Çoğu rozeti Steam Takas Kartlarının tam setlerini bir araya getirerek elde edersiniz, ancak Steam satış etkinliklerine katılarak ve Steam’de belirli sayıda oyuna sahip olmak gibi dönüm noktalarına ulaşarak da rozetler alabilirsiniz. Steam Rozetlerinin temel amacı, her kazandığınızda deneyim puanı kazanmanızdır. Bu deneyim puanları Steam profilinizin seviyesini yükseltmek için kullanılır. Profil seviyeniz büyüdükçe, daha fazla Steam arkadaş edinme, profilinize ek içerik blokları ekleme ve daha fazlasını yapma becerisi kazanırsınız. İşte işçiliğiyle Steam Rozeti nasıl elde edilir:

 1. Kullanıcı adınıza tıklayarak Steam profilinizi açın ve ardından Rozetler.

  Rozetleri vurgulanmış Steam profili

 2. Tamamlamak istediğiniz bir rozeti bulun ve tıklayın.

  Birinin seçildiği tamamlanmamış rozetlerin Steam listesi

 3. Bu sonraki sayfa, eksik olan kartları almanın birkaç yolunu sunar. Bir rozeti tamamlamanın en hızlı yolu tıklamaktır Pazarda kalan kartları satın alın. Ayrıca ticaret düğmesi Bir takas talebi göndermek için bir arkadaşınızın adının altındaki (ok simgesi) veya Ticaret Forumu’nu ziyaret edin bir yabancıyla ticaret yapmak.

  Eksik kartları elde etmenin üç yolunu gösteren Steam penceresi

 4. Seçimlerinizi yapın ve seçin Sipariş Vermek.

  Sipariş Ver vurgulanmış Steam kartı sipariş ekranı

  Steam, hemen satın alabileceğinizden emin olmak için her kart için en uygun satın alma fiyatlarını otomatik olarak belirler. Daha az ödeme yapmak ve satın alımların gerçekleşmesini beklemek istiyorsanız, her kartın satın alma fiyatını ayrı ayrı ayarlayabilirsiniz.

 5. Profilinizin rozetler bölümüne dönün ve tıklayın hazır.

  Hazır vurgulanmış Steam Rozetleri sayfası

 6. Tıklayın Craft Rozeti.

  Craft Rozeti vurgulanmış Steam Craft Rozeti sayfası

  Bu süreç geri döndürülemez. Rozeti oluşturduğunuzda kartlar kaybolur. Kart resmini istediğiniz zaman rozet sayfanızı ziyaret ederek görüntüleyebileceksiniz, ancak artık tek tek kartları satamayacaksınız.

 7. Bir animasyon oynatılır ve ardından Steam size zanaatın sonuçlarını gösterir. Genellikle profilinizi yükseltmek için deneyim puanları ve çeşitli profil duvar kağıtları ve Steam Sohbet ifadeleri alırsınız.

  Steam'de hazırlanmış bir rozet.

 8. Profilinizi daha da yükseltmek ve daha büyük bir arkadaş listesi ve profil sayfanızda daha fazla modül gibi ödüllerin kilidini açmak için ek rozetler oluşturabilirsiniz.