Skip to content

Steam Topluluk Pazarı: Nedir ve Nasıl Kullanılır

6 de Mayıs de 2021

Steam Topluluk Pazarı, oyun içi öğeler, Steam takas kartları ve daha fazlasını satın almanıza ve satmanıza olanak tanıyan Steam Topluluğunun bir uzantısıdır. İşlemler Steam cüzdanınızdan geçer, böylece oyun içi öğeler satarak kazandığınız parayı farklı oyun içi öğeler ve hatta yepyeni Steam oyunları satın almak için kullanabilirsiniz. Steam Topluluk Pazarı, yalnızca Steam Guard tarafından en az 15 gün boyunca korunan, sınırlı olmayan hesaplara sahip Steam kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Steam hesabınız sınırlıysa, Steam cüzdanınıza en az 5 $ eklemeniz veya en az 5 $ tutarında bir Steam oyunu satın almanız gerekecektir.

Steam Topluluk Pazarı Nasıl Çalışır?

Steam Topluluk Pazarı, kullanıcıların Steam ile kullanılmak üzere tasarlanmış dijital takas kartları, ifadeler, profil duvar kağıtları ve diğer şeylere ek olarak belirli oyun içi öğeleri satın almalarına ve satmalarına olanak tanıyan dijital bir pazardır. Tüm oyunlar Steam Topluluk Pazarını desteklemez ve tüm oyun içi öğeler pazarlanamaz. Bir şey pazarlanamazsa, bu onu Steam Topluluk Pazarı’ndan satın alamayacağınız veya satamayacağınız anlamına gelir. Bu öğeler, Steam envanterinizde pazarlanamaz olarak etiketlenir ve bir satış düğmesi yoktur. Steam Topluluk Pazarındaki tüm satışlar, Steam’de alışveriş yapmak için kullanabileceğiniz tek yönlü bir dijital cüzdan olan Steam cüzdanınızdan geçer. Cüzdanınıza PayPal ve kredi kartları gibi yöntemlerle para ekleyebilirsiniz. M-cüzdan tek yönlü olduğu için, ondan para çıkaramaz ve başka bir yere aktaramazsınız. Steam cüzdanınızdaki parayı harcamanın tek yolu, Steam Topluluk Pazarı’ndan veya normal Steam mağazasından oyunlar satın almaktır.

Steam Topluluk Pazarı Satın Alma ve Satış Emirleri Nedir?

Steam Topluluk Pazarı, eşyaları emtia olarak ele alır ve tüm işlemler için alış ve satış emirlerini kullanır. Belirli bir kişiden satın almak istediğiniz belirli bir öğeyi seçmek yerine, sisteme ödemek istediğiniz fiyatı veya ne kadar kabul etmek istediğinizi söylersiniz ve sizi başka bir tarafla eşleştirmeye çalışır. işlem.

Steam Topluluk Pazarı'ndan sipariş alıp satabilirsiniz.

Steam Topluluk Pazarı’ndaki bir öğe listesine baktığınızda, bazı fiyat bilgileriyle birlikte büyük yeşil al ve sat düğmeleri görürsünüz. Sol tarafta, sistem size ürünü kaç kişinin satmaya çalıştığını ve ne kadar para istediğini gösterir. Sağ tarafta, kaç kişinin ürünü almaya çalıştığını ve ne kadar ödemek istediklerini görüyorsunuz. Hemen bir ürün satın almak veya satmak istiyorsanız, istediğiniz satın alma veya satış fiyatını bu listede gördüğünüz rakamlarla eşleştirin. Biraz daha iyi bir anlaşma beklemeye istekli iseniz, mevcut fiyattan daha düşük bir satın alma emri veya mevcut fiyattan daha yüksek bir satış emri girebilirsiniz. Fiyat, siparişinize uyacak şekilde yükselir veya azalırsa, işlem otomatik olarak gerçekleşecektir.

Steam Topluluk Pazarından Nasıl Eşya Satın Alınır?

Steam Topluluk Pazarı’ndan bir öğe satın almadan önce, sınırlı olmayan bir Steam hesabınızın olması, hesabınızın Steam Guard tarafından korunması ve ayrıca steam cüzdanınızda paranızın olması gerekir. Bu gereksinimleri karşılıyorsanız, Steam Topluluk Pazarından bir öğe satın almaya hazırsınız demektir. Steam cüzdanınıza para eklemek için hiç kredi kartı kullanmadıysanız, ayrıca bir doğrulama sürecinden geçmeniz veya paranızın olması için birkaç gün beklemeniz gerekir.

 1. Açık Buhar.

  Steam oyun platformu.

 2. Şu yöne rotayı ayarla Topluluk > Market.

  Steam ana sayfası.

 3. Aşağı kaydır.

  Steam Topluluk Pazarı.

 4. Popüler öğe listesindeki bir öğeye, sağdaki listede bir oyuna tıklayın veya arama kutusunu kullanın.

  Steam Topluluk Pazarı.

 5. Tıklayın Satın Al.

  Steam Topluluk Pazarı ürün listesi.

 6. Ödemek istediğiniz ücreti girin, Steam Abonelik Sözleşmesini kabul ettiğinizi belirtmek için kutuyu tıklayın ve tıklayın Sipariş Vermek.

  Steam Topluluk Pazarı sipariş sayfası.

  Steam Cüzdanınızda yeterli para yoksa, bir seçenek göreceksiniz. Para Ekle siparişinizi vermek yerine.

 7. Satın alma işleminiz başarılı olursa, bu etkiyle ilgili bir mesaj göreceksiniz ve tıklama seçeneğine sahip olacaksınız. Envanterdeki öğeyi görüntüle.

  Steam Topluluk Pazarı satın alma onayı.

 8. Satın almaya çalıştığınız öğe teklif ettiğiniz miktar için mevcut değilse Steam, satın alma siparişinizi kaydedecektir. Bu miktarda veya daha az bir öğe mevcutsa, sistem otomatik olarak öğeyi satın alacak ve size bir e-posta gönderecektir.

Steam Topluluk Pazarında Nasıl Eşya Satılır

Steam Topluluk Pazarı’nda ürün satmadan önce, en az 15 gün boyunca Steam Guard tarafından korunan, sınırlı olmayan bir Steam hesabına ve en az bir pazarlanabilir öğeye ihtiyacınız var. En nitelikli öğeler, Team Fortress 2, DOTA 2 ve Playerunknown’s Battlegrounds gibi oyunlardan diğer oyunculara satmanıza izin verilen oyun içi öğelerdir. Diğer pazarlanabilir öğe kategorisi, sadece uyumlu oyunları oynayarak ücretsiz olarak edinebileceğiniz takas kartları, Steam Sohbet ifadeleri ve profil duvar kağıtlarını içerir. Uygun bir oyun içi öğeniz veya takas kartı veya emote gibi bir öğeniz varsa, Steam Topluluk Pazarı’nda satabilirsiniz. Daha sonra kazandığınız parayı farklı oyun içi öğeler, ticaret kartları ve hatta Steam oyunlarının tamamını satın almak için kullanabilirsiniz.

 1. Açık Buhar.

  Steam oyun platformu.

 2. Şu yöne rotayı ayarla Topluluk > Market.

  Buhar.

 3. Tıklayın Bir eşya sat.

  Steam Topluluk pazarı.

 4. Satmak istediğiniz ürünü tıklayın ve tıklayın. Satmak.

  Buhar envanteri.

 5. Kabul etmek istediğiniz fiyatı girin, Steam Abonelik Sözleşmesini kabul ettiğinizi belirtmek için kutuyu tıklayın ve ardından Tamam, satışa koy.

  Steam Topluluk Pazarı listeleme sayfası.

  Eşyanın geçmişte ne kadar sattığını görmek ve sizinkini ne kadar isteyeceğinize karar vermek için bu ekrandaki fiyat grafiğini kullanabilirsiniz.

 6. Doğru tutarı girdiğinizi doğrulayın ve tıklayın. TAMAM MI.

  Steam Topluluk Pazarı fiyat onay sayfası.

 7. Öğeniz satılmaya hazır, ancak Steam Guard aracılığıyla onaylamanız gerekiyor. Tıklayın TAMAM MIve ardından e-postanızı veya Steam Guard uygulamanızı açın.

  Steam Topluluk Pazarı onay isteği.

 8. Steam Guard’dan bir e-posta bulun ve sağlanan bağlantıya tıklayın veya Steam Guard uygulamanızı açın. Steam Guard uygulamanız varsa, açın Onaylaröğenizin yanındaki kutuya ve ardındanöğesine dokunun. Seçileni Onayla.

  Steam Guard mobil onayı.

 9. Öğeniz Steam Topluluk Pazarı’nda listelenecektir. Satıldığında bir e-posta alırsınız ve satıştan elde edilen para Steam Cüzdanınızda görünecektir.