Skip to content

Şubat ayının Android Güncellemesinde Neler Bekleniyor?

10 de Haziran de 2022

Bazı kritik cihaz düzeltmeleri ve Google Play Store için bazı değişiklikler de dahil olmak üzere, bu ay içinde Google sistem güncellemelerinin küçük bir listesi yayınlanacak. Google’ın güncelleme sayfasına göre, Şubat ayı güncellemesi cihaz bağlantısı, sistem yönetimi, güvenlik, yardımcı programlar ve geliştirici hizmetleriyle ilgili bazı hataları giderecek. Daha spesifik olarak, cihaz kararlılığı, ağ kullanımı ve güvenlik için genel iyileştirmeler anlamına gelir. Geliştirici hizmetleri söz konusu olduğunda, hem Google’ın hem de üçüncü taraf geliştiricilerin yararlanabileceği yeni özellikler eklenecektir. Erişilebilirlik desteği, reklamlar, analitik ve hatta makine öğrenimi gibi şeyler.

Ancak Google Play Store, performans optimizasyonlarından ve hata düzeltmelerinden güvenlik ve kararlılık iyileştirmelerine kadar her şeyi içeren grubun en uzun listesine sahiptir. İndirdiğiniz gibi oynayın, mobil oyunları indirirken oynamaya başlayabilmeniz için bekleme sürelerini azaltan iyileştirmeler görecek. Bu, indirme ve kurulum sürelerini hızlandırmayı amaçlayan diğer planlı optimizasyonlarla el ele gider.

Kadının eli akıllı telefonu tutar ve parmağını ekranda hareket ettirir

Güncelleme notlarında ayrıca “Google Play Faturalandırmasında Yapılan İyileştirmeler”den de bahsediliyor, ancak bu geliştirmelerin ne olacağı konusunda ayrıntılara girilmiyor. Ayrıca, daha fazla uygulama ve oyun keşfetmeyi kolaylaştırmak için yeni (belirtilmemiş) özellikler de ekleniyor. Google Play Store güncellemesi 8 Şubat Salı günü, Google Play hizmetleri için güncelleme ise 10 Şubat Perşembe günü yayınlanacak. Google Play Store’a ek olarak, yeni güncelleme aklınıza gelebilecek hemen hemen her Google cihazı için sunulacak: telefonlar, tabletler, saatler, TV cihazları ve daha fazlası.