Skip to content

Süper Alexa Modu Nedir ve Nasıl Etkinleştirirsiniz?

30 de Mayıs de 2021

Süper Alexa Modu, Amazon’un Alexa sesli asistanı için bir Paskalya yumurtasıdır. Süper Alexa Modu’nu nasıl etkinleştireceğinizi ve komutun arkasındaki geçmişi öğrenin. Bu makaledeki talimatlar, Amazon Fire tabletleri ve Amazon Echo dahil olmak üzere Alexa sesli yardımcısını destekleyen tüm Amazon cihazları için geçerlidir.

Süper Alexa Modu Nedir?

Süper Alexa Modu, Amazon’un geliştiricileri tarafından Alexa’ya programlanan birçok şakadan biridir. Video oyunu geliştiricisi ve yayıncısı Konami tarafından oluşturulan ünlü bir hile kodu olan Konami koduna dayanmaktadır. Kod, aşağıdakiler de dahil olmak üzere düzinelerce başlıkta görünür: kontra ve Genç Mutant Ninca Kablumbağalar oyun serisi. Herkes sesli asistanlara nasıl yanıt verdiklerini görmek için komik sorular sormayı sever, bu yüzden oyuncuların Alexa’da Konami kodunu denemesi kaçınılmazdı. Amazon bu tür sorguları bekliyordu, bu yüzden kullanıcıları güldürmek için esprili yanıtlar buldular.

Süper Alexa Modu Kodu Nedir?

Süper Alexa Modunu etkinleştirmek için şunu söyleyin: “Alexa, yukarı, yukarı, aşağı, aşağı, sol, sağ, sol, sağ, B, A, başla.” Alexa, “Süper Alexa modu, etkinleştirildi. Reaktör başlatılıyor, çevrimiçi. Gelişmiş sistemlerin çevrimiçi olarak etkinleştirilmesi. Donger yetiştirmek. Hata. Donerler eksik. İptal ediliyor.”

Komut, belirli video oyunlarında kodu etkinleştirmek için Nintendo Eğlence Sistemi (NES) denetleyicisinde basmanız gereken düğmelere atıfta bulunur. Alexa’nın cevabı belirli bir oyun veya memden bahsetmiyor; bu sadece oyuncuları özel bir şey keşfettiklerini düşündürmek için bir numara. Ne yazık ki, Süper Alexa Modu, Alexa’ya herhangi bir yeni yetenek kazandırmıyor.

Süper Alexa Modu Ne Yapar?

Super Alexa Modu, oyuncuları güldürmekten başka bir amaca hizmet etmez. Cihazınızla ilgili hiçbir şeyi değiştirmez, bu nedenle Süper Alexa Modunu “devre dışı bırakmanıza” gerek yoktur.

Konami Kodunun Tarihi

Konami kodunun icadı, şirketin baş geliştiricisi Kazuhisa Hashimoto’ya atfedilir. derece 1986’da Nintendo Eğlence Sistemi için. Test aşamasında, Hashimoto, ekibinin kullanması için oyuncuların oyuna tam yükseltmeler başlatmasına izin veren bir kod oluşturdu. Kod, düşmanlar ve engeller hakkında endişelenmeden oyunun tüm yönlerini test etmeyi kolaylaştırdı. Hashimoto, yanlışlıkla kodu kaldırmayı unuttuğunu ve oyuncuların onu kullanmasını asla amaçlamadığını iddia ediyor. Kod kitleler tarafından keşfedildikten sonra Konami, oyunculardan çok sayıda olumlu geri bildirim aldı. Zorluk ayarlarından önce, Konami kodu oyunculara oynama seçeneği verdi. derece daha rahat bir hızda. Böylece, derece daha az deneyimli oyuncular için daha erişilebilirdi ve bu da Konami’nin potansiyel kitlesini genişletti. Sonuç olarak, kod, NES’teki Konami oyunlarının, özellikle de kontra dizi. Orijinal arcade versiyonu kontra dik zorluk eğrisi ile ünlüydü, bu yüzden 1988’de NES’de piyasaya sürüldüğünde oyuncular Konami kodunu denemeye hevesliydi. Kodu girenler oyunun başında 30 ekstra canla ödüllendirildi. Daha yararlı yanıtlar için Alexa’dan şu komutla bir öneri isteyin, “Alexa, bir video oyunu öner

Daha Fazla Alexa Video Oyunu Paskalya Yumurtaları

Super Alexa Modu, oyuncular için tek Paskalya yumurtası değil. Aşağıdaki komutları deneyin:

  • “Alexa, tüm üssün bize ait.”
  • “Alexa, fıçı yuvarla.”
  • “Alexa, Glados’u tanıyor musun?”

Alexa'ya komik bir video oyunu Paskalya yumurtası için GLaDOS'u bilip bilmediğini sorun.

Sıkça Sorulan Sorular

  • Alexa’nın kendini yok etme kodu nedir? Alexa kendini yok etme kodu Alexa, Sıfır Sıfır Sıfır Sıfır Sıfırı Yok Et, Kaptan Kirk tarafından kullanılan kendi kendini yok etme koduna dayanıyor. Ancak, Star Trek’in aksine, kodu söylediğinizde hiçbir şey patlamaz veya yok etmez. Alexa 1-10 arasında geri sayım yapacak ve sonra patlayan bir geminin sesini duyacaksınız.
  • Alexa’ya kendini imha etmesini söylediğimde tam olarak ne olur? “Alexa, kendini imha et” derseniz, Alexa “Tamam. İşte başlıyoruz. Üç, iki, bir, Kaboom! Vay! Başardık.” Başka bir şey yok.