Skip to content

Surface Slim Pen 2 Çalışmıyor mu? Sorun Nasıl Giderilir?

26 de Nisan de 2023

Bu kılavuz, Surface Slim Pen 2 cihazınızın çalışmayı durdurduktan veya hatta ilk bağlantıyı yapmayı reddettikten sonra Surface cihazınızla tekrar çalışmasını sağlamanıza yardımcı olacaktır. Surface Slim Pen 2’nizi Surface tablet, dizüstü bilgisayar, bilgisayar veya Surface Duo gibi çift ekranlı bir akıllı telefon ile kullanıyor olun, bu ipuçlarını kullanabilirsiniz. Bu sayfada gösterilen düzeltmelerden bazıları diğer Surface kalem modelleriyle çalışabilse de, çözümlerin çoğu Surface Slim Pen 2 düşünülerek yazılmıştır.

My Surface Slim Pen 2 Neden Çalışmıyor?

Bir bilgisayar veya mobil cihazla çalışmayan Surface Slim Pen 2 kaleminin nedeni genellikle boşalmış pil, Bluetooth bağlantı sorunları veya Surface Slim Pen 2 ile tabletiniz, dizüstü bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz arasındaki uyumsuzluktur.

Surface Slim Pen 2’niz Çalışmayı Durdurduğunda Ne Yaparsınız?

Burada, Surface Slim Pen 2’nizin Surface cihazınızla düzgün çalışmaması durumunda gerçekleştirilecek bazı kontrollerin yanı sıra çeşitli çözümler ve düzeltmeler bulunmaktadır. Bu listeyi, en kolay ve en hızlıdan daha fazla zaman alan ve karmaşık olana doğru düzenlediğimiz sırayla incelemek en iyisidir.

 1. Surface cihazınızı yeniden başlatın. Bu yaygın bir tavsiyedir, ancak basit bir yeniden başlatma birçok teknik sorunu çözebilir.

 2. Surface Slim Pen 2’nin cihaz uyumluluğunu kontrol edin. Microsoft’un Surface Slim Pen 2 kalemi, Surface 3 ve Surface Pro 3 modelleri ve üstü, tüm Surface Laptop, Surface Go ve Surface Book modelleri ve tüm Surface Duo çift ekranlı akıllı telefonlarla çalışmalıdır. Surface Slim Pen 2, Surface Laptop Go ve Surface Laptop SE’yi desteklemez.

 3. Uçuş modunu kapatın. Uçuş modu (diğer adıyla Uçak modu), açıldığında tüm kablosuz bağlantıyı devre dışı bırakacaktır.

 4. Bluetooth’u açın. Surface cihazınızın Surface Slim Pen 2 cihazınıza bağlanması için Bluetooth’un etkinleştirilmesi gerekir.

 5. Windows Bluetooth sorunlarını düzeltin. Bluetooth cihazınızda çalışmıyorsa denemek isteyebileceğiniz birkaç düzeltme vardır.

 6. Surface Slim Pen 2’yi cihazınızla eşleştirin. Yeni bir Surface Slim Pen 2’yi Windows cihazınızla kullanmadan önce eşleştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için Ayarlar’ı açın, Cihazlar > Bluetooth ve diğer cihazları ekle > Bluetooth’u seçin ve cihazlar listesinden Surface Slim Pen 2’yi seçin. Gösterilmesi için kalemi şarj etmeniz gerekebilir.

 7. Surface Slim Pen 2’yi onarın. Surface Slim Pen 2’yi Aygıtlar > Bluetooth ve diğer aygıtları ekle > Bluetooth yoluyla aygıt listesinden kaldırın ve yeniden ekleyin.

 8. Surface Slim Pen 2 cihazınızı şarj edin. Yalnızca Surface Laptop Studio, Surface Duo 2 Pen Cover, Surface Pro X Signature Keyboard ve Surface Pro Signature Keyboard, Surface Slim Pen 2’nin şarj edilmesini resmi olarak destekler. Bunlardan birine sahip değilseniz, Surface Slim Pen Charger aksesuarı satın almanız gerekecek. Surface Slim Pen 2’yi Microsoft Surface veya Surface Pro ekranının üstüne veya yanına yapıştırarak şarj edemezsiniz.

 9. Aksesuarlar bağlıyken bir Windows güncellemesi gerçekleştirin. Surface Slim Pen 2’yi şarj etmek için kullandığınız cihazı Surface’ınıza bağlayın ve bir Windows güncellemesi başlatın. Bu işlem aynı zamanda bağlı cihazlara herhangi bir şarj sorununu çözebilecek gerekli ürün yazılımı güncellemelerini de yükleyecektir.

 10. Diğer Bluetooth cihazlarını kapatın. Surface Slim Pen 2’yi başka bir cihazla eşleştirdiyseniz, kaleminizin yanlış ürüne bağlanmaması için kapalı olduğundan emin olun.

 11. Windows uygulamasını kontrol edin. Surface cihazları için pek çok harika çizim uygulaması vardır, ancak bunların tümü Surface Pens’in tüm özelliklerini desteklemez. Neyin desteklenip desteklenmediğini görmek için uygulamanın yardım veya ayarlar menülerine bakın. Microsoft Store uygulama mağazasındaki uygulama sayfası da cihaz uyumluluğunu listeleyebilir.

 12. Dokunsal sinyalleri açın. Surface Slim Pen 2’nizin dokunsal sinyaller özelliği düzgün çalışmıyorsa, bunu Ayarlar > Bluetooth ve cihazlar > Kalem ve Windows Mürekkebi > Dokunsal sinyaller yoluyla etkinleştirebilirsiniz.

 13. Windows’ta dokunmatik ekranı etkinleştirin. Dokunmatik ekran bir uygulama, başka bir kullanıcı ve hatta kötü amaçlı yazılım tarafından devre dışı bırakılmış olabilir.

 14. Surface Duo dokunmatik ekranını açın. Surface Slim Pen 2’nin çalışması için Surface Duo akıllı telefonunuzdaki dokunmatik ekranın düzgün çalışması gerekir.

My Surface Slim Pen 2 Neden Bağlanmıyor?

Surface Slim Pen 2’nizin Surface akıllı cihazınıza bağlantısı aniden durduysa bunun olası nedeni boşalmış bir pildir. Kalemi yukarıdaki listede açıklanan resmi şarj etme yöntemlerinden biriyle şarj ederek düzeltebilirsiniz. Surface Slim Pen 2’nin aniden çalışmayı durdurmasının bir başka nedeni de bağlı Surface cihazında yapılan bir ayar değişikliğidir. Bu durumda Uçak modunun kapalı ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.

SSS

 • Surface Pen silgim çalışmadığında bunu nasıl düzeltebilirim?

  Surface Pen silginiz çalışmıyorsa pili kontrol edin ve onu kullandığınız cihazı yeniden başlatın. Hâlâ sorun yaşıyorsanız Surface Diagnostic Toolkit’i çalıştırın.

 • Surface Slim Pen’imi nasıl kapatabilirim?

  Surface Pen’i kapatmanın tek yolu pili çıkarmaktır. Pili çıkarabilir, ters çevirebilir ve güvenli bir şekilde saklamak için kaleme geri koyabilirsiniz.

 • Surface Slim Kalemimin pilini nasıl kontrol ederim?

  Surface Pen pilinizi kontrol etmek için silgi düğmesini bir LED ışığı yanana kadar beş saniye basılı tutun. Yeşil ışık, pilin şarj olduğu anlamına gelir; kırmızı ışık, pilin zayıf olduğu anlamına gelir; ışık olmaması pilin bittiği anlamına gelir.