Skip to content

Swagtron Swagboard T1 İnceleme

31 de Temmuz de 2022
Sevdiklerimiz

 • Sıkı dönüş
 • Daha yüksek hızlarda kararlı

Sevmediklerimiz

 • Pahalı
 • Minimum aralık
 • Ağır

Swagtron Swagboard T1, çok daha fazlasını içermesi gereken, ancak bunun yerine arzulanan çok şey bırakan bir fiyat etiketi ile birlikte gelir.

3.5

Swagtron Swagboard T1

Swagtron Swagboard

Bu makalede

Burada incelenen ürün büyük ölçüde stokta kalmamıştır veya üretimi durdurulmuştur, bu da ürün sayfalarına verilen bağlantılarda yansıtılmaktadır. Ancak, incelemeyi bilgilendirme amacıyla canlı tuttuk.

Swagtron Swagboard T1’i uzman incelemecimizin kapsamlı bir şekilde test edip değerlendirebilmesi için satın aldık. Tam ürün incelememiz için okumaya devam edin.

Elektrikli bisikletlerden uçan kaykaylara kadar tüketiciler, raflara çarpan sofistike binilebilir ürünlerdeki ani artıştan tam olarak yararlanıyor. Swagtron Swagboard T1 böyle bir uçan kaykaydır ve sabit ve hızlı tepki veren kontrollerle bir yerden başka bir yere fermuar çekmenizi sağlar. Kısa bir süre önce, nispeten kısa menzilinin yüksek fiyatı garanti edip etmediğini görmek için Swagtron Swagboard T1’i Portland, Oregon sokaklarında test ettik.

Tasarım: Hiçbir şey çok gösterişli değil

Swagboard T1 oldukça vanilya içeriyor ve oldukça yüksek fiyat için sıkıcı bir tasarım söylemeye cesaret ediyoruz. Birçok yeni model, ön, arka ve hatta tekerlek yuvaları boyunca kapsamlı LED ışık kitleri içerirken, Swagboard bu ışıkları minimumda tutar. Ünitenin ön tarafında, önünüzdeki yolu aydınlatmak için her biri 8 mavi LED’li bir çift far bulunur. İki kaymaz nervürlü ayak pedi, kullanım sırasında sağlam bir tutuş sağlar ve güvertenin ortasındaki bir pil göstergesi, binicilerin araziyi ayakları altına alırken pil ömrünü ölçmesine olanak tanır. İşin garibi, Swagboard T1, şu anda fiyatın sadece bir kısmı için (123 $) mevcut olan MegaWheels Hoverboard ile neredeyse aynı görünüyor.

Bir Bluetooth hoparlör, uygulama ve oldukça geleneksel bir yapı olmadan, ünite kelimenin tam anlamıyla rekabetçi bir kalabalıkta öne çıkmak için hiçbir şey yapmaz. Mevcut renklerin yanı sıra tek gerçek fiziksel fark, çamurluk tasarımıdır. Swagboard T1’deki çamurluklar, 6,5 inçlik lastiklerin üstünü kaplar ve hızla güverteye doğru fırlar ve lastiğin önünü ve arkasını açığa çıkarır. Bu, lastiklerin tampon görevi görerek dar dönüşler sırasında sürtünmeleri ve sıyrıkları en aza indirmesini sağlar. Bu alakasız bir tasarım noktası gibi gelebilir, ancak güverte tabanındaki açıkta kalan lastik, hassas boya işini korumaya gelince harikalar yaratıyor. Unutulmaması gereken bir şey, 20 pounddan fazla olan Swagboard’un hantal bir kabadayı olmasıdır. Kolay tutuş için güverte altında bir tutamak veya hatta bir girinti bile olmadığı için, bu ünite kullanımlar arasında oldukça fazla yük taşıyabilir ve genellikle taşınabilirlik için uygun değildir.

Kurulum Süreci: Swagboard yuvarlanmaya hazır gelir, ancak yavaşlayın

Ünite tamamen şarj olduğunda Swagboard T1 ile ilgili çok az kurulum var. İlk kez uçan kaykay sürmeye gelince dik bir öğrenme eğrisi vardır ve yeni başlayanlar, stabilizasyona yardımcı olmak için bir sandalyenin veya kapının yanında pratik yapmalıdır. İlk birkaç kez uçan kaykaydan inip binmek için başka birinin yardım etmesi kötü bir fikir değildir.

Swagtron Swagboard

Sürücü uçan kaykay üzerinde rahat bir şekilde durduğunda, en uygun koşullarda temel sürüş becerilerini uygulamak önemlidir. Düz, sağlam, kapalı bir yüzey, öğrenme sürecinde idealdir. İleri, geri ve yön değişikliklerinde ustalaştıktan sonra, bu Swagboard T1’i yolda kullanmaktan çekinmeyin. Kask ve koruyucu pedlere de yatırım yapmak muhtemelen akıllıca bir fikirdir. Çünkü öğrendiğimiz gibi, bir uçan kaykayı uzun süre kullanırsanız yere düşersiniz. Bize güven. Birkaç kez zor yoldan öğrendik.

Performans: Sabit bir maksimum hız ancak minimum menzil

Son uçan tahta testlerimizde fark ettiğimiz bir şey, bazı uçan tahtaların listelenen en yüksek hızın çok altındaki hızlarda bile ne kadar kararsız hissettiğidir. Bu his, pek çok kaykaycının yokuş aşağı esnemelerde yaşadığı hız sallantılarını tuhaf bir şekilde andırıyor. Sonuç olarak, uçan kaykay sürücülerinin güvenlik ve rahatlık için istediklerinden çok daha düşük bir hızda çalışması gerekebilir. Hoş bir şekilde, Swagboard T1’de durum böyle değildi, biz rutin olarak tam hızda saatte 8 mil (mph) ile eşit bir şekilde ilerledik. Uçan kaykay, en ufak bir yalpalama olmadan 8 mil hızla yaptığı gibi 4 mil hızla aynı şekilde idare eder. İki platform tasarımı ile her bir tekerlek diğerinden bağımsız olarak çalışır. Bu, sürücülerin dar dönüşler yapmalarını ve en dar koridorlarda bile kolayca gezinmelerini sağlar. Bununla birlikte, Swagboard T1 kesinlikle yalnızca en ideal yol koşullarından geçmek içindir, çünkü kaldırımdaki en küçük çakıl veya çatlak, uçan kaykayın bozulmamış boya işinin yanı sıra biniciler için kolayca felakete neden olabilir.

Swagtron Swagboard

Ek olarak, genel sürüş, sentetik kauçuklu yüzeylerde bile biraz engebeli tarafta. Daha büyük kauçuk lastikler kesinlikle şok emilimine yardımcı olur ve çekişi artırır, ancak yine de piyasada bu özelliklere sahip modeller var. Daha küçük lastiklere sahip diğer birçok model gibi, Swagboard T1 herhangi bir gerçek arazi yağmacısından daha çok bir iç mekan aracıdır, ancak iyi asfaltlanmış yüzeyleri ustaca idare eder. Bir yüzeyden diğerine geçerken dikkatli olun, özellikle daha kalın beton çıkıntıları olan yüzeyler.

Pil: Evden çok uzağa gitmeyin

Elektrikli bisikletleri, elektrikli dağ bisikletlerini, elektrikli kaykayları ve kendi kendini dengeleyen scooterları test ettik ve tüm bu ürünler için genel olarak bir benzerlik varsa, bu, büyük ölçüde abartılı menzil tahminleridir. Ne yazık ki, Swagboard T1 farklı değil. Swagtron, Swagboard T1’in 11 mil menzile sahip olduğunu iddia etse de, tek bir şarjla asla 4 milden daha uzağa gitmedik. Ayrıca, pil okuması aslında kırmızı renkte yanıp sönmeye ve üç mil işareti etrafında bip sesi çıkarmaya başladı.

Uçan kaykay piyasası şu anda bu sıkıcı teknik özellik sayfasının yanında bu fiyat etiketini rasyonalize etmek için fazla rekabetçi. Ne olursa olsun, bir mil daha ilerlemeye devam ettik (ayak altında sürekli bip sesi). En azından, bu son kilometrede bile, daha dik yokuşlarda bile gözle görülür bir güç azalması olmadığını not etmek önemlidir. Test ettiğimiz MegaWheels modeline benzer şekilde, pil göstergesi tamamen kör olmak için neredeyse işe yaramaz. Pil şeklindeki küçük ışık, şarj olurken sarı renkte yanıp sönecek ve ardından uçan kaykayın tamamen şarj olduğunu belirtmek için yeşile dönecek ve pil bittiğinde veya bitmek üzereyken tamamen kırmızı renkte yanıp sönecektir.

Swagtron Swagboard

Ne yazık ki, hiçbir orta yol yok ve gösterge ya tamamen yeşil ya da yanıp sönen kırmızı olarak var, yani tam şarj olup olmadığını veya dumanlar üzerinde yuvarlandığınızı anlamanın kesinlikle bir yolu yok. Güvenilir olmayan herhangi bir sürüşte olduğu gibi, ilk birkaç turda kilometrenizi ölçün ve bir kez şarj aralığı için bir fikir edindikten sonra ne zaman döneceğinizi bileceksiniz.

Fiyat: Doğrulanması zor bir fiyat etiketi

250$’lık Swagtron Swagboard T1, 150$’ın altında fiyatlandırılmış daha uygun fiyatlı rakiplerin üzerine kesinlikle çıktı. Dürüst olmak gerekirse, şu anda bu fiyat etiketini rasyonelleştirmek biraz zor. Gittikçe daha fazla modelde hoparlörler, stabilite için daha güçlü tekerlekler ve kişiselleştirme için bolca alan bulunuyor. Bazı uygulama özellikli modeller, sürücülerin daha fazla kişiselleştirme için LED aydınlatmayı özelleştirmesine olanak tanır. Swagtron, şu anda hem bu yerleşik Bluetooth hoparlörü, hem de bir tamamlayıcı uygulaması ve daha şık LED’leri ile Vibe’ı 200 $ karşılığında sunuyor. Bir Bluetooth hoparlörü veya uygulaması olmadan ve oldukça geleneksel bir yapı olmadan, Swagboard T1 ünitesi tam anlamıyla rekabetçi bir kalabalığın içinde öne çıkmak için hiçbir şey yapmaz.

Swagboard T1 ve MegaWheels Uçan Kaykay

Bir zamanlar, insanlar yalnızca bir avuç uçan kaykay markası ve modeli arasında seçim yapmak zorunda kaldı. Şimdi, Amazon’da, uçan kaykay avındaki tüketiciler için harika olan, aralarından seçim yapabileceğiniz, sayfalar dolusu teklif var, ancak bu süreç tamamen karşılaştırmalı ürün özelliklerini ölçmekle ilgili. Herhangi bir binilebilir, özellikle bir uçan kaykay satın almak, her tüketici için kullanım ve ihtiyaçlara göre en uygun noktayı bulmakla ilgilidir.

Daha küçük lastiklere sahip diğer birçok model gibi, Swagboard T1 gerçek bir arazi yağmacısı olmaktan çok bir iç mekan aracıdır, ancak iyi asfaltlanmış yüzeyleri ustaca idare eder. Daha önce de belirtildiği gibi, Swagboard, toplam LED’lere ve hatta farların şekline kadar 230 $ (MSRP) MegaWheels Hoverboard ile neredeyse aynı görünüyor. Keskin bir göz veya üçlü çekim olmadan, bu iki modeli renk düzeninin dışında ayırt etmek imkansızdır. Swagboard T1, testlerimiz sırasında MegaWheels Hoverboard’un şarj başına kilometresini iki katına çıkarmayı başarırken, MegaWheels modeli, bir anlaşma tatlandırıcı olarak bir Bluetooth hoparlöre sahiptir. Çevrimiçi satın alınabilecek en iyi uçan kaykayların daha fazla incelemesini okuyun.


Nihai Karar

Fiyatı haklı çıkarmak için yeterli özellik yok.Minimal LED’leri, Bluetooth hoparlörü veya Bluetooth bağlantısı olmayan bir cihaz için Swagboard T1’in menzil ve sürüş dışında hiçbir şeyi yoktur. Hoverboard piyasası şu anda bu sıkıcı teknik özellik sayfasının yanı sıra 250 dolarlık fiyat etiketini rasyonalize etmek için fazla rekabetçi.

Özellikler

 • Ürün adı

  Swagboard T1

 • Ürün markası

  Swagtron

 • Fiyat

  $280,00

 • Ağırlık

  22 lb.

 • Ürün Boyutları

  23x4x7 inç

 • Maksimum binici ağırlığı

  220 lb.

 • Minimum binici ağırlığı

  44 lb.

 • Tahmini aralık

  7 ila 12 mil

 • tekerlekler

  6.5 inçlik kauçuk lastikler

 • En yüksek hız

  8 mil

 • Şarj süresi

  iki saatten az