Skip to content

T-Mobile Düştü mü … Yoksa Sadece Siz Misiniz?

8 de Mayıs de 2021

T-Mobile telefonunuzdaki arama yapma, metin gönderme veya veri bağlantısını kullanma beceriniz aniden çalışmayı durdurursa, tüm ağın kapalı olması olabilir. Öte yandan, telefonunuzda veya T-Mobile hesabınızda rastgele bir sorun olabilir. Sizi çözüme yönlendirebilecek işaretler var. Bu makale şunları açıklamaktadır:

 • Herkesi etkileyen büyük ölçekli kesintileri kontrol etmenin farklı yolları.
 • Sonunda yanlış olabilecek şeyleri düzeltmeye yardımcı olacak sorun giderme ipuçları.

T-Mobile’ın Çalışmadığını Anlama

T-Mobile’ın herkes için kapalı olabileceğini düşünüyorsanız, şu adımları deneyin:

 1. Downdetector.com’daki T-Mobile’daki Sorunlar sayfasına bakın. Bu sayfa sadece şu anda bir sorun olup olmadığını değil, aynı zamanda yakın geçmişte yaşanan sorunları, canlı bir kesinti haritasını ve meydana gelen en çok bildirilen sorun türlerini de gösterir. Kontrol etmek için başka bir hızlı yer downforeveryoneorjustme.com adresindeki T-mobile.com Durum sayfasıdır.

  Downdetector.com’u veya diğer web sitelerini telefonunuzdan açamazsanız, başka bir cihazdan veya bilgisayardan deneyin. Diğer cihazlardan açabiliyorsanız, sorun muhtemelen sizin tarafınızdadır, ancak yine de T-Mobile aracılığıyla bir veri bağlantısı sorunu olabilir.

 2. #TMobiledown için Twitter’da ara. Tweet zaman damgalarına bakın; bunlar, diğer kişilerin şu anda T-Mobile hizmetleriyle sorun yaşayıp yaşamadığını size söyleyecektir.

  #TMobiledown için Twitter sayfası.

  Sorunları kimse bildirmiyorsa, sorun muhtemelen sizin tarafınızdan kaynaklanmaktadır.

 3. Son çare olarak herhangi bir durum güncellemesi için T-Mobile’ın Facebook sayfasını kontrol edin. Bu sayfanın saatlik olarak güncellenmesi gerekiyor ve gerçekten çok büyük kesintileri listeliyor, daha küçük, yerelleştirilmiş sorunları değil.

  T-Mobile'ın Facebook sayfası.

Sinyal veya Hizmet Alamadığınızda Ne Yapmalısınız?

Bazen T-Mobile, belirli bir hücre kulesi sorunu nedeniyle küçük bir alanda çalışmıyor olabilir; diğer kesintiler, T-Mobile’ın fiber optik ağının bazı bölümlerindeki sorunların sonucu olabilir. ‘Servis yok’ hatası belirirse veya sinyal çubuklarını görmüyorsanız, T-Mobile şebekesine aktif bir bağlantınız yok demektir. Bu, telefon görüşmeleri yapabileceğiniz, ancak mesaj gönderemeyeceğiniz (veya tam tersi) veya belki de internet veya veri bağlantılarınız çalışmayacağı, ancak aramalar ve mesajlaşabileceğiniz anlamına gelebilir. Sorunun sizin tarafınızda olduğunu düşünüyorsanız, sorunu gidermek için bu hızlı ipuçlarını deneyin.

 1. Hesabınızın aktif olduğunu onaylayın. Hesap durumunuzu T-Mobile / hesabımdan kontrol edebilirsiniz.

 2. Kapsamlı bir hizmet alanında olduğunuzdan emin olmak için kontrol edin.

 3. Telefonunuzun Uçak modunda olmadığını onaylayın. Bu mod, tüm ağ etkinliklerini devre dışı bırakır, bu nedenle yanlışlıkla açmak sizi aramalardan, mesajlaşmadan ve internet etkinliklerinden engelleyebilir. Android telefonlarda, Aşagı kaydır ayar menüsünü yenilemek için. Uçak modu etkin değilse, simge gri olacaktır. Değilse, kapatmak için ona dokunun.

  Android Uçak modu.

 4. Wi-Fi çağrı ayarınızı kontrol edin. Kapalıysa açın. Bu, kapsamın yetersiz olduğu bir alandaysanız çoğu sorunu çözecektir. Android telefonlarda Wi-Fi aramayı kullanabilir veya bir iPhone’dan Wi-Fi aramaları da yapabilirsiniz. Wi-Fi Araması bazı cihazlarda kullanılamaz. Bununla ilgili sorun yaşıyorsanız, telefonunuzun veya cihazınızın T-Mobile tarafından desteklenip desteklenmediğini kontrol edin.

 5. Cihazınızın ağ ayarlarını kontrol edin. Telefonunuzun şebekeler arasında hareket etmesi ve bir şekilde kapatılması durumunda Veri Dolaşımı’nın açık olduğundan emin olun. Açık olsa bile, sıfırlamak için kapatıp tekrar açın. T-Mobile’ın dolaşım politikasının sınırları vardır; Aylık tahsisatınıza ulaştıysanız, bu sorun yaratabilir. Durumun bu olduğunu düşünüyorsanız, Wi-Fi Araması sizi tekrar çalışır duruma getirecektir.

 6. Özel telefonunuz için Ağ Modunun uygun Otomatik ayara ayarlandığını doğrulayın. Yanlışlıkla yanlış ayara geçmek sorun yaratabilir, bu nedenle cihazınız ve planınız için mevcut olan en yüksek otomatik ayarı seçin. Android telefonlarda sizinkini kontrol etmek için şu adrese gidin: Ayarlar > Bağlantılar > Mobil ağlar Ağ modu ayarını görüntülemek için. Ayarı değiştirmeniz gerekirse, simgesine dokunun. Ağ modu, ve seçiminizi yapın.

  Android ağ modu.

 7. Android cihazınızı yeniden başlatın veya iPhone’unuzu yeniden başlatın. Bazen telefonlar temel bağlantılarını kaybeder ve tekrar bulmak için yeniden başlatılması gerekir.

 8. Telefonunuz bir SIM kart kullanıyorsa, bakır kaplamada çip veya renk değişikliği olup olmadığını kontrol edin. Garip bir şey görürseniz, T-Mobile ile iletişime geçin.

 9. Bu sorun giderme ipuçlarından hiçbiri sorunu çözmezse, ek yardım için T-Mobile ile iletişime geçmeniz gerekir.