Skip to content

Talep Üzerine Xbox 360 Oyunları SSS

1 de Haziran de 2021

Xbox 360’ın harika bir özelliği, tam dijital Xbox 360 sürümünü ve orijinal Xbox oyunlarını Xbox Network Marketplace’ten satın alabilmenizdir. Tek sorun, fiyatların genellikle aynı oyun için eBay’de veya GameStop’ta ödeyeceğinizden daha yüksek – bazı durumlarda çok daha yüksek olmasıdır. Hangi Talep Üzerine Oyunların satın almaya değer olduğunu ve hangilerini atlayacağınızı nereden biliyorsunuz? Hangi oyunları satın alacağınıza ilişkin ipuçlarının yanı sıra diğer Talep Üzerine Oyunlar ile ilgili sorularınızın yanıtlarını buradan okuyun.

Talep Üzerine Xbox 360 Oyunları Nedir?

Talep Üzerine Oyunlar, Xbox 360 ve Xbox oyunlarının tamamını satın alabileceğiniz Xbox Network Marketplace’teki bir hizmettir. Oyunların tam sürümleridir ve yalnızca birkaç istisna dışında (örneğin Halo 3, çok oyunculu haritaları çok daha yavaş yükler, bu nedenle önerilen bir indirme değildir) tam olarak perakende sürümü gibi çalışırlar. Oyunlar sabit sürücünüzde veya başka bir depolama aygıtında (USB flash sürücü gibi) depolanır ve 7 GB’a kadar yer kaplayabilir, bu nedenle indirmeden önce yeterli alana sahip olduğunuzdan emin olun.

Talep Üzerine Oyunlar için DRM Nasıldır?

Talep Üzerine Oyunlar için DRM, standart Xbox 360 DRM’dir. İndirdiğiniz oyunlar, Gamertag’inize ve indirdiğiniz sisteme bağlıdır. Sabit sürücünüzden silinebilir ve istediğiniz kadar indirme geçmişinizden yeniden indirilebilirler.

Dijital Xbox 360 Oyunları Xbox One’da da Çalışıyor!

Artık Xbox One’a Xbox 360 geriye dönük uyumluluk eklendiğinden, dijital olarak satın aldığınız tüm uyumlu Xbox 360 oyunları otomatik olarak Xbox One’daki “Yüklemeye Hazır” listenize eklenir, böylece onları indirebilir ve orada oynayabilirsiniz. Geriye dönük uyumlu Xbox 360 oyunları listemize bakın.

Talep Üzerine Oyunların Maliyeti Ne Kadar?

Talep Üzerine Xbox 360 oyunları, sadece birkaç dolardan tam fiyatlı 60 $’a kadar geniş bir fiyat aralığında mevcuttur. Bir GoD ile fiziksel bir kopya arasındaki fiyat farkı, dijital bir kopya için 2-3$’dan 20-30$’a kadar çıkabilir. Ancak biraz daha pahalı olmaları, Games on Demand sürümünün satın almaya değmeyeceği anlamına gelmez. Microsoft, yıl boyunca Games on Demand oyunlarını oldukça çekici kılan, haftalık spesiyaller ve satışların yanı sıra bazı büyük satışlara sahiptir. Fiyatların tamamen haksız yere yüksek olduğu günler geride kaldı. Hemen hemen her yeni perakende sürümü, şimdi piyasaya sürüldüğünde veya hemen sonrasında bir dijital Talep Üzerine Oyun sürümü alır; bu, hizmet için başka bir olumlu değişikliktir.

Altın ile Oyunlar

Microsoft, her ay Xbox Live Gold aboneleri için ücretsiz olarak sunulan birkaç Xbox 360 Talep Üzerine Oyun başlığı sunar. Bu oyunlar birkaç haftalığına ücretsiz olarak indirilebilir ve indirirseniz sonsuza kadar sizde kalır. Games With Gold, tabii ki farklı bir oyun setiyle Xbox One’da da mevcuttur.

Hangi Talep Üzerine Oyunlar Satın Almaya Değer?

Bu, yanıtlanması zor bir sorudur çünkü herkesin değer ve değer konusunda farklı fikirleri vardır, bu nedenle bir kişi dijital bir kopya için prim ödemeye istekliyken, bir başkası para biriktirip GameStop’ta aynı oyunu satın almayı tercih eder. Neyin değerli olup neyin olmadığına dair bir liste vermeyeceğiz, ancak kendi başınıza nasıl çözeceğinize dair bazı ipuçlarını paylaşacağız.

  • Fiyatları Kontrol Edin – Açıkçası, ilk adımınız Xbox.com İsteğe Bağlı Oyunlar sayfasındaki fiyatları kontrol etmek ve GameStop’un aynı oyun için ne kadar ücretlendirdiğini karşılaştırmak olmalıdır. Bazen oldukça yakın olabilir – Mass Effect 1’in kullanılmış bir kopyası GS’de 20 doların hemen altında ve GoD’de 20 dolardır – ancak bazen çok farklı olabilir – Red Dead Redemption ilk olarak God’da tam 60 dolardan ortaya çıktı. o sırada kullanılmış bir kopyanın maliyetinin iki katı. Fiyatları her zaman karşılaştırın.
  • Zamanınız ve Paranız Sizin İçin Ne Kadar Değerli? – Bir oyunun İsteğe Bağlı Oyunlar sürümünü satın almak, genellikle fiziksel bir perakende kopyasından daha pahalıya mal olur. Bununla birlikte, kolaylık sağlamak için ne kadar daha harcamak isteyebileceğinize karar vermek size kalmıştır. Mağazaya gitmek için zaman harcamak zorunda olmamak, benzin almak zorunda olmamak, GameStop’ta çalışan (veya orada alışveriş yapan …) ara sıra züppe pisliklerle uğraşmak zorunda kalmamak, sipariş verirseniz bir ürün için beklemek zorunda kalmamak çevrimiçi olması, bir GoD kopyası satın aldığınızda diskleri değiştirmek zorunda kalmamanız (çünkü her zaman sabit diskinizde olacaktır), vb., göz önünde bulundurmanız gereken şeylerdir. Bir Tanrı oyunu ile fiziksel bir kopya arasındaki maliyet farkını Kolaylık Vergisi olarak hesaplayın ve bunun sizin için ne kadar değerli olduğuna karar verin.
  • Oyunun Kalitesi Önemlidir! – Aynı çizgide, satın almayı düşündüğünüz oyunun kalitesi de dikkate alınmalıdır. Zaten beğendiğiniz bir oyunsa, kolaylık sağlamak için ödemek isteyebileceğiniz fiyat artacaktır. Diski takmak zorunda kalmadan doğrudan sabit sürücünüzden bir şey çalabilmek, onu çok fazla oynamak isteyeceğinizi biliyorsanız, kesinlikle birkaç dolar değerinde. Tekrar değeri de dikkate alınmalıdır. Oyunu haftada birkaç kez oynayacağınızı biliyorsanız veya gerçekten sevdiğiniz bir oyunsa, haftalar/aylar/yıllar boyunca birden çok kez oynamayı planlıyorsanız, Talep Üzerine Oyun kopyası her zaman bekliyor senin için çok güzel. Ayrıca Games on Demand oyunlarını satın almayı düşünürken inceleme puanlarına çok fazla stok koymamayı da söyleyebiliriz. Oyunların tam bir MSRP fiyat noktasına göre puanlandığını ve 60 dolardan vasat puanlar alan ancak 20 dolardan çok daha iyi görünen birçok oyun olduğunu hatırlamanız gerekir.
  • Bazen Fiyat Çok Yüksek Olsa da – Tabii ki, zevk alacağınızı bildiğiniz ve çok oynamak isteyeceğiniz bir oyun olsa bile, bazen Talep Üzerine Oyunlar için fiyatlar çok yüksek olabiliyor. İyi bir kural, 20$’lık bir Talep Üzerine Oyun oyununun, fiyat farkı 5-6$ veya daha az ise, fiziksel bir kopya olarak düşüneceğimiz kadar cazip olmasıdır. 30 $ ‘lık bir GoD oyunu daha zordur ve dürüst olmak gerekirse, çoğu muhtemelen buna değmez, ancak perakende fiyat karşılaştırmalarına bağlı olarak göz önünde bulundurabileceğiniz bir avuç vardır. 40 ABD doları veya üzerinde, satın almaya değer herhangi bir Talep Üzerine Oyun oyunu yoktur. Yok. Sıfır. Zip. Bunu düşünme bile. Değer farkı genellikle 15-20 dolardan fazladır ve bu, kolaylık sağlamak için ödeme yapmak için çok fazla.

Orijinal Xbox Oyunları Hakkında Ne Var?

Hizmette yüzlerce Xbox 360 oyunu varken, yalnızca birkaç düzine orijinal Xbox oyunu var ve hepsinin fiyatı 1200 MSP. Genel olarak, bir OG Xbox oyununun kullanılmış bir kopyası, GoD fiyatından biraz daha düşük olacaktır, ancak değerlerini oldukça iyi tutan ve bir göz atmaya değer bir avuç orijinal Xbox oyunu var. Satın almadan önce fiyatları tekrar kontrol edin. GameStop artık orijinal Xbox oyunlarını taşımıyor, bu yüzden fiyatları belirlemek için eBay’i kontrol etmeniz gerekecek.