Skip to content

Tarayıcınızda Çevrimdışı Gmail’e Nasıl Erişilir

22 de Haziran de 2021

Gmail Çevrimdışı özelliğini etkinleştirirseniz, Gmail internet bağlantısı olmadan kullanılabilir. Çevrimdışı Gmail, Chrome web tarayıcısında işlenir ve internet bağlantısı olmadan e-postaları arayabilir, okuyabilir, silebilir, etiketleyebilir ve yanıtlayabilirsiniz. Uçakta, tünelde veya cep telefonu hizmetinden uzakta kamp yaparken bu özelliği kullanın. Bilgisayarınız çalışan bir ağa bağlandığında, gönderilmek üzere sıraya alınan e-postalar gönderilir ve çevrimdışıyken istediğiniz gibi yeni e-postalar indirilir veya değiştirilir.

Çevrimdışı Gmail Nasıl Etkinleştirilir

Çevrimdışı Gmail yalnızca Windows, Mac, Linux ve Chromebook’larla çalışan Google Chrome web tarayıcısı aracılığıyla kullanılabilir. Gmail’i çevrimdışıyken kullanabilmek için önce, etkin bir internet bağlantınız olduğunda ayarlayın. Ardından, bağlantıyı kaybederseniz Gmail çevrimdışı modda çalışır.

 1. seçin Ayarlar dişli Gmail’in sağ üst köşesinde

 2. Seç Tüm ayarları görün.

  Gmail

 3. seçin Çevrimdışı sekme.

  Çevrimdışı sekmesi vurgulanmış halde Gmail ayarları

 4. seçin Çevrimdışı postayı etkinleştir onay kutusu.

  'Çevrimdışı postayı etkinleştir' seçeneğinin vurgulandığı Gmail ayarları

 5. İçinde Senkronizasyon ayarları bölümünde, Gmail’in çevrimdışı postaları ne kadar süreyle saklamasını istediğinizi ve ekleri indirip indirmemeyi seçin.

  Senkronizasyon seçenekleri vurgulanmış olarak Gmail çevrimdışı ayarları

 6. İçinde Güvenlik bölümünde, Google hesabınızdan çıkış yaptığınızda Gmail’in çevrimdışı postaları silmesini isteyip istemediğinizi seçin.

  'Çevrimdışı verileri bilgisayarımda tut' radyo düğmesi vurgulanmış halde Gmail çevrimdışı ayarları

 7. Ayarlardan memnun kaldığınızda, öğesini seçin. Değişiklikleri Kaydet. Ayarlarınızı daha sonraki bir tarihte değiştirmek için her zaman bu ekranı tekrar ziyaret edebilirsiniz.

Paylaşılan veya Herkese Açık Bir Bilgisayarda? Önbelleği Sil

Gmail Çevrimdışı faydalıdır ve geçici olarak faydalı olabilir. Ancak, bilgisayarınızın başında kimse yoksa, bir başkası potansiyel olarak Gmail hesabınıza erişebilir. Herkese açık bir bilgisayarda Gmail’i kullanmayı bitirdiğinizde çevrimdışı Gmail önbelleğini silin.

Chrome Olmadan Çevrimdışı Gmail Nasıl Kullanılır

Gmail’e Google Chrome olmadan çevrimdışı erişmek için bir e-posta istemcisi kullanın. Gmail SMTP ve POP3 veya IMAP sunucu ayarlarıyla bir e-posta programı kurulduğunda, mesajlarınız bilgisayarınıza indirilir. Artık Gmail sunucularından alınmadıkları için, çevrimdışıyken yeni Gmail iletilerini okuyabilir, arayabilir ve sıraya alabilirsiniz.