Skip to content

Tarayıcınızdan Birden Fazla Gmail Hesabı Nasıl Kaldırılır

19 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Bağlantıyı kaldırmak için https://accounts.google.com/Logout adresine gidin veya Gmail’de profil resminizi seçin ve şunu seçin: Tüm hesaplardan çıkış yapın.
 • Bağlı geçmişi kaldırmak için seçin Bir hesabı kaldır oturum açma sayfasında. Hesabın yanında kırmızıyı seçin – (eksi) > Evet, Kaldır.

Birden fazla Gmail hesabınız varsa ve aynı web tarayıcısında tüm hesaplarınızda oturum açmanız gerekiyorsa, bu hesapları Başka bir hesap ekle düğmesiyle bağlamak kolaydır. Gmail hesaplarınızdan çıkmak daha da kolay. Tüm web tarayıcılarından erişilebilen masaüstü Gmail sürümünü kullanarak bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Gmail Hesaplarının Bağlantısı Nasıl Kaldırılır

Gmail hesaplarınızdan birinden çıkış yaptığınızda, hem onun hem de ona bağlı olanların bağlantısını kaldırırsınız. Her birini ayrı ayrı kullanmak için her zaman hesaplar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ancak, birinden çıkış yaptığınızda, diğerleri de kapatılır. Bir hesabın bağlantısını kaldırdıktan sonra, bir sonraki erişime ihtiyacınız olduğunda oturum açmanız gerekir. Bu özel oturum kapatma bağlantısını tıklayarak ileriye atlayabilir ve bu üç adımı bir çırpıda tamamlayabilirsiniz. Aksi takdirde, şu adımları izleyin:

 1. Seçin profil resmi veya avatar ekranın sağ üst köşesinde.

 2. Yeni menü göründüğünde, seçin Tüm hesaplardan çıkış yapın altta.

  Gmail

 3. Google’dan çıkış yaptınız ve tüm Google hizmetlerinde hesabınızla bağlantınız kaldırıldı.

Oturumu kapatmak, mevcut hesaptan ve ona bağlı diğer tüm Gmail hesaplarından çıkış yapmanızı sağlar; bu, tarayıcının şu anda oturum açmış olan tüm hesaplarla bağlarını koparacağı anlamına gelir. Gmail hesabı geçişini tekrar etkinleştirmek için her iki hesapta da oturum açın.

Bağlı Hesap Geçmişi Nasıl Kaldırılır

Bağlı Gmail hesaplarınızdan çıkış yaptıktan sonra, tekrar oturum açmanızı kolaylaştırmak için size bu hesapların bir listesi verilir. İsterseniz bu listeden hesapları silebilirsiniz.

 1. Oturum açma sayfasında seçin Bir hesabı kaldır.

  The "Bir hesabı kaldır" Gmail'in hesap seçme sayfasındaki komut

 2. Kırmızıyı tıklayın(eksiKaldırmak istediğiniz herhangi bir hesabın yanındaki) düğmesine basın.

  Bir Gmail hesabı için Kaldır düğmesi

 3. Sonraki pencerede tıklayın Evet, Kaldır onaylamak.

  Gmail