Skip to content

Tasarım Yazılımı

20 de Mayıs de 2021

Doğru tasarım yazılımıyla, akla gelebilecek hemen hemen tüm baskı veya web projelerini oluşturabilirsiniz. Baskı projeleri için genellikle kelime işlem, sayfa düzeni ve grafik uygulamalarına ihtiyacınız vardır. Web için aynı programlardan bazıları çalışır, ancak özel web tasarım yazılımları da vardır. Yaratıcı ve kişisel baskı programları, çeşitli ev, okul ve ofis projeleri için küçük resimler ve şablonlar içerir. Her kullanım için hangi özel tasarım yazılımının en iyi çalıştığını keşfedin.

Profesyonel Grafik Tasarım Yazılımı

Grafik tasarım yazılımı ve masaüstü yayıncılık yazılımı yakından ilişkilidir. Bu programlar, ticari baskı ve üst düzey web yayıncılığı için belgeler üretmeye yöneliktir. Çoğu profesyonel, bu kategorideki Adobe InDesign ve QuarkXPress sayfa düzeni yazılımlarına selam verir. Bu yüksek kaliteli ve yüksek fiyatlı programlar, profesyonel düzeyde çalışma için çok önemlidir. PagePlus ve Microsoft Publisher, iki güçlü merkeze benzer yeteneklere sahip daha makul fiyatlı programlar. Ek olarak, grafik uzmanları Adobe Photoshop veya Corel PaintShop Pro gibi görüntü düzenleme yazılımları ve Serif DrawPlus veya Adobe Illustrator gibi vektör çizim yazılımları gerektirir.

Kimlik Tasarımı Yazılımları

Kimlik sistemleri logoları, antetli kağıtları ve kartvizitleri kapsar. İş formları, broşürler ve tabelalar gibi diğer alanlara da yayılırlar. Tüm bu belgeler için, çoğu küçük işletmelere yönelik özel programlar mevcuttur. Bu malzemelerin çoğu, hemen hemen her tasarım yazılımında kolayca oluşturulabilir. Logo tasarımı için, özellikle Adobe Illustrator veya CorelDraw gibi ölçeklenebilir vektör grafikleri üreten illüstrasyon yazılımına bakın.

Mac için Kişisel Baskı Tasarım Yazılımı

Üst düzey tasarım yazılımı dahil hemen hemen her program takvimleri, tebrik kartlarını, posterleri, haber bültenlerini ve diğer yaratıcı baskıları işleyebilir. Bununla birlikte, özelleştirilmiş yaratıcı baskı tasarımı yazılımıyla, yüksek çalışma için gereken dik öğrenme eğrisi veya fiyat etiketi olmadan, daha fazla kullanım kolaylığı, kurnaz projeler için çok sayıda şablon ve hepsine uygun eğlenceli küçük resimler ve yazı tipleri elde edersiniz. -son yazılım.

Windows için Kişisel Tasarım Yazılımı

Hemen hemen tüm masaüstü yayıncılık veya grafik yazılımları ile albümler, tebrik kartları, takvimler, ütüyle aktarmalar ve diğer yaratıcı baskı projeleri oluşturabilseniz de, özel yaratıcı baskı tasarım yazılımı, süreci daha kolay ve daha hızlı hale getirir ve genellikle daha az maliyetlidir. Bu programlar tipik olarak her proje türü için özel olarak tasarlanmış şablonları ve resimleri içerir.

Web Tasarım Yazılımı

Adobe
Günümüzün baskıya yönelik profesyonel sayfa mizanpaj programlarının çoğu web yayınlama özelliklerine de sahiptir, ancak bunlar iş için en iyi araçlar mı yoksa Adobe’nin Dreamweaver ve Muse veya CoffeeCup ve KompoZer gibi web tasarımı için özel olarak bir programa mı ihtiyacınız var? Mac için ücretsiz HTML düzenleyicileri ve Windows için ücretsiz HTML düzenleyicileri vardır. Dreamweaver ve Muse, Adobe CC abonelik paketinin bir parçası olarak mevcuttur. CoffeeCup ve KompoZer, ilgili web sitelerinden uygun fiyatlı indirmelerdir.

Ücretsiz Tasarım Yazılımı

Scribus Ekran Görüntüsü

Scribus.net
Sadece maliyet tasarrufunun ötesinde, Windows için ücretsiz yayınlama yazılımı veya Mac için ücretsiz yayınlama yazılımı kullanmayı düşünmenin birçok nedeni vardır. Scribus, OpenOffice ve PagePlus’ın ücretsiz sürümü gibi programlar, özellik bakımından Adobe veya Microsoft’un en pahalı uygulamalarından bazılarıyla karşılaştırılabilen güçlü programlardır.

Yazı Tipi Tasarım Yazılımı

Font tasarım yazılımı, Fontographer standardından gelecek vadeden rakiplere ve yeni başlayanlar ve profesyoneller için özel font editörlerine kadar, font tasarım yazılımı kendi fontlarınızı oluşturmanıza olanak tanır. Bazı programlar profesyonel tip tasarımcıları hedef alırken, diğerleri el yazısını yazı tipine dönüştürmesine, temel yazı tipine özel efektler uygulamasına, yazı tiplerini dönüştürmesine veya mevcut bir yazı tipine özel karakterler eklemesine izin verir.

Tasarım Yazılımını Satın Alma ve Kullanma

İşinizi etkili bir şekilde yapmak için en iyi tasarım yazılımını seçmek istersiniz, ancak tasarım yazılımı genellikle pahalıdır. Tasarım yazılımından tasarruf etmenin birkaç yolu vardır. Yaratıcı baskı başlıkları genellikle profesyonel grafik tasarım yazılımlarından çok daha ucuzdur. Özgür yazılım da oldukça güçlüdür. Akademik fiyatlandırmaya hak kazanabilirsiniz. Eski sürümleri kullanmak paradan tasarruf edebilir ve genellikle tam olarak ihtiyacınız olanı yapabilir. Tasarım yazılımınızı seçerken hangi yaklaşımı kullanırsanız kullanın, paranızın karşılığını gerçekten almak için onu nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekir. Tüm öğrenme tarzlarına uygun eğitim yolları vardır.