Skip to content

Teknik Destek Bilgileri Nasıl Bulunur?

20 de Nisan de 2021

Dünyadaki hemen hemen her donanım üreticisi ve yazılım üreticisi, sattıkları ürünler için bir tür çevrimiçi teknik destek ve ürün bilgisi sağlar. Sürücüleri onlardan indirmeyi, destek için aramayı, bir kılavuz indirmeyi veya donanımları veya yazılımlarıyla ilgili bir sorunu araştırmayı planlıyorsanız, bir donanım şirketinin teknik destek bilgilerini bulmanız gerekir. Bir cihaz için teknik desteğe ihtiyacınız varsa ancak onu kimin yaptığından emin değilseniz, bu talimatları uygulamadan önce donanımı tanımlamanız gerekir. Bilgisayar bilgilerinizi görmek için bir sistem bilgi aracı kullanabilirsiniz. Donanım üreticinizin teknik destek bilgilerini çevrimiçi bulmak için şu kolay adımları izleyin:

Teknik Destek Bilgileri Nasıl Bulunur?

Zaman gerekli: Donanımınız ve yazılımınız için teknik destek bilgileri bulmak genellikle çok kolaydır ve genellikle 10 dakikadan az sürer.

  1. İlgilendiğiniz üreticinin destek bilgilerini bulmak için bu sayfanın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanın. Her şirket için bir sayfamız yok, ancak ulaşmanız gereken üretici için bir sayfa bulabilirsiniz.

  2. Bir sonraki en iyi açı, Google veya Bing gibi büyük bir arama motorunu kullanarak üreticiyi aramaktır. Örneğin, donanım şirketi AOpen için teknik destek bilgisi aradığınızı varsayalım. AOpen için destek bilgilerini bulmaya yarayan bazı harika arama terimleri şunlardan herhangi biri olabilir: aopen desteği
    açık sürücüler
    aopen teknik destek

    Web sitelerini bulduğunuzda, ilgili indirmeleri, dokümanları, destek bilgilerini, iletişim bilgilerini vb. Bulmak için üst veya alt kısımdaki menüleri kullanabilirsiniz. Bazı küçük şirketler, daha büyük şirketler gibi özel kendi kendine yardım alanlarına sahip olmayabilir, ancak genellikle telefon tabanlı destek için iletişim bilgileri. Durumun bu olabileceğini düşünüyorsanız, kesinlikle şirket adını aramayı deneyin ve ardından bu bilgileri web sitelerinde bulmak için elinizden gelenin en iyisini yapın.

  3. Bu noktada, sitemizde arama yaptıktan sonra bir üreticinin teknik destek web sitesini ve ayrıca arama motoru sonuç sayfalarını bulamadıysanız, büyük olasılıkla şirket iş dışıdır veya çevrimiçi destek sağlamıyordur. Bir telefon numarası, e-posta adresi veya başka bir doğrudan teknik destek bilgisi arıyorsanız, muhtemelen şansınız tükendi. Bu donanım için sürücüleri indirmek istiyorsanız, onları yine de bulabilirsiniz. Üreticinin web sitesini bulamazsanız, bazı alternatif fikirler için sürücü indirme kaynakları listemize bakın. Ayrıca a denen şeyi denemek isteyebilirsiniz. Sürücü Güncelleyici aracı. Bu, bilgisayarınızın kurulu donanımını tarayan ve kurulu sürücü sürümünü mevcut en son sürücülerin veritabanına göre kontrol ederek görevi otomatikleştiren özel bir programdır. Mevcut en iyileri için Ücretsiz Sürücü Güncelleyici Araçları listemize bakın.

  4. Son olarak, doğrudan donanımınızı yapan şirketten olmasa bile, internette başka bir yerde destek aramanızı tavsiye ederiz. Elbette, her zaman “gerçek dünya” desteğini de alma seçeneğiniz vardır, belki bir arkadaşınızdan, bir bilgisayar tamircisinden veya hatta bir çevrimiçi “düzeltin” kıyafetinden. Bkz. Bilgisayarımı Nasıl Düzeltebilirim? tüm seçenekleriniz için.