Skip to content

Telefonunuzda GPS Konumunu Taklit Etme

7 de Nisan de 2021

İPhone veya Android cihazınızda konumu değiştirmek, telefonunuzu kandırarak uygulamalara olmadığınız bir yerde bulunduğunuzu söylemesi anlamına gelir. Çoğu durumda, GPS konumunuzu aldattığınızda, telefonunuzdaki her konuma dayalı uygulama kandırılacaktır. Çoğumuz GPS’i kullanmamız gereken görevler için kullandığımız için bu garip bir şey gibi görünebilir. gerçek konum, örneğin yol tarifleri ve hava durumu güncellemelerini bulurken olduğu gibi. Ancak, telefonunuzun yerini sahte bir yerle değiştirmek için geçerli nedenler vardır. Maalesef, Android veya iPhone’unuzdaki konumu taklit etmek çok kolay değil. Ne iOS’ta ne de Android’de yerleşik bir “sahte GPS konumu” ayarı yoktur ve çoğu uygulama da basit bir seçenekle konumunuzu yanıltmanıza izin vermez. Telefonunuzu sahte GPS kullanmak üzere ayarlamak yalnızca konumunuzu etkiler. Arayan kimliğinizi taklit edebilmeniz için telefon numaranızı değiştirmez ve e-posta sahtekarlığı oluşturmaz.

Android Konum Sahtekarlığı

Google Play’de “sahte GPS” araması yaptığınızda, bazıları ücretsiz, bazıları olmayan ve bazıları da telefonunuzun rootlanmış olmasını gerektiren tonlarca seçenek bulacaksınız. Telefonunuzun köklenmesini gerektirmeyen bir uygulamaya (Android 6.0 veya daha yenisini kullandığınız sürece) Sahte GPS Ücretsiz denir ve Android telefon konumunuzu taklit etmek için kullanmak gerçekten çok kolaydır. Aşağıdaki bilgiler, Android telefonunuzu kimin yaptığından bağımsız olarak geçerli olmalıdır: Samsung, Google, Huawei, Xiaomi, vb.

 1. Fake GPS Free’yi yükleyin.

 2. Uygulamayı açın veöğesine dokunun. etkinleştirme taklit konumlarla ilgili alttaki mesajda.

 3. Dokunmak Geliştirici Ayarları o ekranı açın ve ardından şuraya gidin: Sahte konum uygulamasını seçin > FakeGPS Ücretsiz.

  FakeGPS Ücretsiz Android uygulama ekranları

  Bu ekranı görmüyorsanız, önce geliştirici seçeneklerini etkinleştirin ve ardından bu adıma geri dönün. Bazı Android sürümlerinde, Sahte konumlara izin ver üzerinde seçenek Geliştirici Seçenekleri ekran.

 4. Sahte GPS Ücretsiz’e dönmek için geri düğmesini kullanın ve sahte yapmak istediğiniz konumu telefonunuzda arayın. Bir rota oluşturuyorsanız, ilk işaretleyiciyi bırakmak için haritadaki herhangi bir yere dokunun ve basılı tutun.

 5. Sahte GPS ayarını etkinleştirmek için haritanın alt köşesindeki oynat düğmesini kullanın.

Fake GPS Free’yi kapatabilir ve Google Haritalar’ı veya gerçekten sahtecilik yapılıp yapılmadığını görmek için konumunuzu kullanan başka bir uygulamayı açabilirsiniz. Gerçek konumunuzu geri almak ve sahte GPS konumunu devre dışı bırakmak için uygulamaya dönün ve alttaki durdur düğmesine basın. Android 5.01 veya daha eski bir sürümünüz varsa ve telefonunuz köklü ise, GPS konumunuzu kullanmadan değiştirebilen uygulamanın profesyonel bir sürümünü satın alabilirsiniz. Sahte konumSahte konumunuzun çalışmasını istediğiniz uygulama, sahte bir GPS ayarı kullandığınızı tespit edebiliyorsa bu yararlı olabilir. Farklı bir Android konum spoofer denemekle ilgileniyorsanız, aşağıdaki ücretsiz konum değiştirme uygulamalarının Fake GPS Free gibi çalıştığını onayladık: Fake GPS, Fly GPS ve Fake GPS Location. Android telefonunuzun konumunu taklit etmenin başka bir yolu da Xposed Framework’dür. Bazı uygulamaların sahte konumu kullanmasına ve diğerlerinin gerçek konumunuzu kullanmasına izin vermek için Fake My GPS gibi bir GPS sahtecisi yükleyebilirsiniz. Fake My GPS gibi diğer Xposed modülleri, bilgisayarınızdaki Xposed Module Repository’de veya telefonunuzdaki Xposed Installer uygulaması aracılığıyla arayarak bulabilirsiniz.

iPhone Konum Sahtekarlığı

İPhone konumunuzu aldatmak bir Android cihazda olduğu kadar kolay değildir – bunun için bir uygulama indiremezsiniz. Bununla birlikte, Apple GPS ayarlarını taklit etmeyi biraz zorlaştırsa da, hala umut var.

Bir Bilgisayar Programı Kullanın

İPhone’unuzun konumunu jailbreak yapmadan taklit etmenin bir yolu iSpoofer kullanmaktır. Üç gün ücretsiz olan, iOS 8’den iOS 13’e (ve ayrıca iPadOS) çalışan bir Windows / Mac programıdır. çok kullanımı kolaydır ve cihazınızın fişini çıkardıktan sonra bile çalışmaya devam eder.

 1. İSpoofer’ı indirin ve kurun.

 2. Cihazınızı bilgisayarınıza takın, iSpoofer’ı açın ve Parodi. Üç günlük denemeyle ilgili bir mesaj görürseniz, şunu seçin: Deneme sürümüne devam et.

  iSpoofer başlangıç ​​ekranı

  Ayrıca basmanız da gerekebilir TAMAM MI iOS Geliştirici Disk Görüntüsü dosyasını indirmeyle ilgili bir mesajda.

 3. Bir konum arayın veya haritaya göz atın ve ardından GPS’in sahte olması gereken yeri tam olarak tıklayın.

 4. Seçiniz Hareket oraya anında hareket etmek için.

  iSpoofer harita konumu

İPhone konumunuzu taklit etmenin bir başka kolay yolu, bilgisayarınıza ThinkSky’den iTools adlı bir program yüklemektir. İOS 12 ve daha eski iPhone işletim sistemlerinde çalışır, Windows ve Mac üzerinden çalışır ve 24 saat boyunca tamamen ücretsizdir.

 1. İTools’u bilgisayarınıza yükleyin ve ardından açın, iPhone’unuzun bir USB kablosuyla bağlı olduğundan emin olun. Programı açtıktan sonra seçmeniz gerekiyor Ücretsiz deneme ödemeden kullanmak.

 2. İtibaren Araç Kutusu ekran, dokunun Sanal konum.

  Windows'ta iPhone için iTools Araç Kutusu ekranı

 3. Sahte konumu haritanın üst kısmındaki metin kutusuna girin ve Giriş.

 4. İşaretçi haritaya geldiğinde, şunu seçin: Buraya taşın iPhone’unuzu hemen o konuma ışınlamak için.

  İTools'un Sanal Konum penceresinde Buraya Taşı düğmesi

  Yer işaretçisi tam olarak doğru değilse, taşımak için haritada herhangi bir yeri tıklayın.

Şimdi çıkabilirsiniz Sanal konum iTools penceresinin yanı sıra iTools programının kendisi. Simülasyonu durdurup durdurmayacağınız sorulursa, şunu seçebilirsiniz: Hayır Telefonunuzu fişten çektiğinizde bile sahte GPS konumunuzun kalmasını sağlamak için. Gerçek konumunuzu geri almak için yukarıdaki 4. Adıma dönün ve Simülasyonu Durdur. Gerçek konumunu hemen kullanmaya başlamak için telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz.

İTools Sanal Konum penceresindeki Simülasyonu Durdur düğmesi

Ancak, iTools ile telefonunuzun konumunu yalnızca 24 saatlik deneme süresi içinde taklit edebileceğinizi unutmayın; Denemeyi tekrar çalıştırmak istiyorsanız tamamen farklı bir bilgisayar kullanmanız gerekecektir. Sahte konum, cihazınızı yeniden başlatmadığınız sürece kalacaktır.

PLIST Dosyasını Düzenleyin: iOS 10’da çalışır

İPhone konumunuzu jailbreak yapmadan taklit etmenin başka bir yolu, bir PLIST dosyasını düzenlemek için iPhone yedeklemenizi kullanmaktır. Ancak bu yöntem yalnızca iOS 10 ve daha eski sürümlerde çalışır. Ne yazık ki, aşağıda belirtilen araç yalnızca Windows’ta çalışır. MacOS’ta benzer iBackupBot programını kullanabilirsiniz, ancak aşağıdaki adımlar yalnızca ücretsiz 3uTools programı için geçerlidir (ancak, aşağıdaki aynı kavramlar bu program için de geçerlidir).

 1. Ücretsiz 3uTools programını yükleyin.

 2. İTunes’un açık olmadığından emin olun ve ardından 3uTools’u açın. Programın iPhone’unuzu tanıması için birkaç saniye veya gerekirse daha uzun bekleyin.

 3. iDevice üstteki menü, seçin Yedekle / Geri Yükle o ekranın altında ve ardından İDevice’i yedekleyin seçeneği.

 4. Yedeklemeyi nereye kaydettiğinizi soran bir sonraki ekranda, sizin için anlamlı olan bir konum seçin veya varsayılan konumda bırakın.

 5. Seçiniz Şimdi yedekle yedekleme işlemini başlatmak için.

 6. “Yedekleme başarılı mesajı” ile not edilen yedekleme tamamlandığında, şunu seçin: TAMAM MI ve çık İDevice’i yedekleyin geri dönmek için pencere Yedekleme / Geri Yükleme ekran.

 7. Seç Yedekleme Yönetimi seçeneği.

 8. Az önce yaptığınız yedeği seçin. Başkaları varsa listenin en üstünde olmalıdır.

 9. Seçin Görünüm iPhone yedeklemesini açmak için Yedek Görüntüleyici aracı.

 10. Seçin Uygulama Belgesi soldaki sekmeyi açın ve ardından AppDomain-com.apple.Maps sağdaki klasör. Bu klasörü bulmayı kolaylaştırmak için, Dosya adı listeyi alfabetik olarak sıralamak için sütun.

 11. Şuraya gidin: Kütüphane > Tercihler klasörüne çift tıklayın veya çift dokunun. com.apple.Maps.plist dosya.

 12. Metin dosyasının en altına gidin, böylece bazı bilgiler girebilirsiniz … Bunu kopyalayın ve doğrudan son etiketin üzerine yapıştırın: __internal__PlaceCardLocationSimulation

  type = “code”> Doğrudan altında bu satırı okuduğunuzdan emin olun: Dosyanın son birkaç satırı tam olarak yukarıdaki ekran görüntüsüne benzemelidir. Emin ol ve etiketler tam olarak o resimde gördüğünüz gibi sıralanmıştır, üstlerindeki çizgilerin hemen altında olmalıdır. Kullanabilirsiniz Sekme boşluk bırakmanın anahtarı.

  İPhone'un 3uTools'ta açılan com.apple.Maps.plist dosyasının ekran görüntüsü

 13. Kullan Kayıt etmek üstündeki düğme plist Düzenleyicisi dosyayı kaydetme penceresi. Seçiniz Kayıt etmek tekrar sorulduğunda ve sonra TAMAM MI.

 14. Şu açık ekranlardan çıkın: plist Düzenleyicisi, Yedek Görüntüleyici, ve Yedekleme Yönetimi.

 15. Üzerinde Yedekleme / Geri Yükleme ekran, seçin Verileri geri yükle seçeneği.

 16. En son yedeklemeyi seçin ve ardından Şimdi Geri Yükle Ekranın sağ alt köşesindeki düğmesi .. Bir iPhone yedeklemesini geri yüklemek için, önce iPhone’umu Bul’u Ayarlar app: Git iCloud > Telefonumu bul devre dışı bırakmak için.

 17. Geri yükleme bittiğinde iPhone’unuzun fişini çekin.

 18. Haritalar uygulamasını açın ve kullanmak istediğiniz sahte konumu arayın. Google Haritalar veya başka herhangi bir navigasyon uygulamasını değil, Apple’ın Haritalar uygulamasını açmanız gerekir.

 19. Raptiye haritada düştüğünde, alttaki menüde ilerleyin ve Konumu Simüle Et seçeneği.

Sahte konum, yalnızca Haritalar için değil, diğer uygulamalarda da çalışacaktır. Gerçek konumunuzu tekrar kullanmak için iPhone’unuzu yeniden başlatmanız yeterlidir. Sahte GPS konumunun üzerine yazmak için farklı bir yedeklemeyi de geri yükleyebilirsiniz, ancak bu, telefonunuzu yeniden başlatmak kadar hızlı değildir.

Konumunuzu Neden Taklit Edersiniz?

Hem eğlence hem de başka nedenlerle sahte bir GPS konumu ayarlayabileceğiniz birçok durum vardır. Belki de konumunuzu değiştirmek istersiniz, böylece bir arkadaşlık uygulaması gibi bir şey yüz mil uzakta olduğunuzu düşünür, bir yere taşınmayı planlıyorsanız ve flört oyununda bir adım önde olmak istiyorsanız mükemmel. Pokemon GO gibi konum tabanlı bir oyun kullanırken konumunuzu taklit etmek de devreye girebilir. Farklı bir Pokemon türünü seçmek için birkaç mil uzağa seyahat etmek zorunda kalmak yerine, telefonunuzu Pokemon GO’ya zaten orada olduğunuzu söylemesi için kandırabilirsiniz ve oyun sahte konumunuzun doğru olduğunu varsayacaktır.

Sahilde akıllı telefonundan "Sahte GPS konumu: Ofis" yazan bir kişinin resmi

Cankurtaran / Tim Liedtke
Sahte bir GPS konumu ayarlamanın diğer nedenleri, Dubai’ye “seyahat etmek” ve daha önce hiç gitmediğiniz bir restorana check-in yapmak veya Facebook arkadaşlarınızı kendinizin olduğunuzu düşünmeleri için kandırmak için ünlü bir simgesel yapıyı ziyaret etmek olabilir. abartılı bir tatilde. Konum paylaşma uygulamanızda ailenizi veya arkadaşlarınızı kandırmak, gerçek konumunuzu isteyen uygulamalardan gizlemek ve hatta konumunuzu ayarlamak için sahte GPS konumunuzu da kullanabilirsiniz. gerçek GPS uyduları sizin için bulmakta iyi bir iş çıkarmıyorsa konum.

GPS Sahtekarlığı Sorunları

Başlamadan önce, konumunuzu taklit etmek çok eğlenceli olsa da, her zaman yardımcı olmadığını lütfen bilin. Artı, GPS sahtekarlığı yerleşik bir seçenek olmadığından, onu çalıştırmak için sadece bir tıklama uzakta değildir ve konum sahtekarları, konumunuzu okuyan her uygulama için her zaman çalışmaz. Örneğin bir video oyunu için kullanmak üzere telefonunuza sahte bir GPS konum uygulaması yüklerseniz, istemek ile gerçek konumunuzu kullanmak için sahte konumu da kullanacaksınız. Örneğin, oyun sahte adresinizi kendi yararınıza çok iyi kullanabilir, ancak bir yere yol tarifi almak için navigasyon uygulamanızı açarsanız, ya konum spoofer’ı kapatmanız ya da başlangıç ​​konumunuzu manuel olarak ayarlamanız gerekir. Aynı şey restoranlara check-in yapmak, aile tabanlı GPS bulucunuzda güncel kalmak, çevrenizdeki hava durumunu kontrol etmek vb. Gibi diğer şeyler için de geçerlidir. Telefonunuzdaki her şey için konumunuzu sistem genelinde kandırıyorsanız, bu, Açıkçası, tüm konum tabanlı uygulamalarınızda konumu etkiler.