Skip to content

Telefonunuzda İhtiyacınız Olan Resimli Uygulama Bir Şey Çizin

18 de Mayıs de 2021

Draw Something, viral hale gelen ve mobil oyun dünyasını 2012’de yeniden fırlatan inanılmaz derecede eğlenceli, resimli bir uygulama. Yıllar sonra, uygulama hala Google Play ve Apple App Store’daki en iyi uygulamalardan biri. Bu makaledeki bilgiler, iOS, Android ve Amazon Fire aygıtları için Bir Şey Çiz, Profesyonel Bir Şey Çiz ve Klasik Bir Şey Çizmek için geçerlidir.

Bir Şey Nasıl Çizilir?

Draw Something, Pictionary tabanlı bir çizim oyunu uygulamasıdır. Uygulama sizi arkadaşlarınızla veya rastgele oyuncularla eşleştirir, ardından sırayla çizimlerinizi paylaşır ve birbirinizin ne çizdiğini tahmin edersiniz. Çizim sırası size geldiğinde, parmağınızla veya kalemle cihazınızın ekranında çizmeniz için bir kelime ve bir renk paleti verilecektir. Bitirdiğinizde, diğer oyuncu ne çizdiğinizi tahmin edecek. Doğru tahmin ederlerse para kazanıyorlar.

Ne Çizmeniz Gerekiyor?

Size bir kelime verildiğinde, o kelimenin görsel anlamını en iyi yakalayan, aklınıza gelen her şeyi çizebilirsiniz. Bu, bir veya birkaç nesnenin çizilmesini içerebilir. Yalnızca tek bir renk veya istediğiniz kadar çok renk kullanabilirsiniz.

Bir Şey Çizin Oynanış Talimatları

Draw Something oynaması çok kolay. İşleyiş şekli şöyledir:

  1. İOS veya Android için Draw Something uygulamasını indirin ve Facebook’a bağlanarak veya e-postanızı kullanarak ücretsiz bir hesap için kaydolun. Arkadaşlarınızla bağlantı kurmak ve oynarken puanınızı korumak için bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekir.

  2. Dokunmak Bir Oyun Başlatın, sonra seç Hızlı maç rastgele bir oyuncuyla eşleştirilmeyi veya e-posta veya Facebook aracılığıyla arkadaşlarınızı oynamaya davet etmeyi seçin.

  3. Size kolay, orta ve zor olarak derecelendirilen birkaç kelime verilecek. Çizmeyi seçtiğiniz kelime ne kadar zor olursa, diğer oyuncu doğru tahmin ederek o kadar çok jeton kazanacaktır.

    Android için Draw Something nasıl oynanır?

Diğer kullanıcı, çiziminizi bitirdiğinizde bir bildirim alacak. Daha sonra kelimeyi tahmin etmeleri gerekir veya atlamayı seçebilirler, bu da tüm oyun ilerlemesini siler ve maçı yeniden başlatır. Daha sonra diğer kullanıcının çizimini göndermesini beklemelisiniz. Seçtikleri kelimeyi tahmin etme zamanı geldiğinde bir bildirim alacaksınız. Başladığınızda, belirli harfleri dışlamak için kullanabileceğiniz birkaç bomba verilir. Ne kadar çok para toplarsanız, uygulama mağazasından o kadar çok renk paleti ve bomba satın alabilirsiniz. Ayrıca rozetleri kazanmaya ve arkadaşlarınızı etkilemeye çalışabileceğiniz günlük zorluklar da var.

Bir Şey Çekmenin Farklı Sürümleri

Aslında Draw Something uygulamasının birden çok sürümü vardır:

  • Klasik Bir Şey Çizin: Bu, yıllar önce mobil oyun sahnesinde patlayan ana uygulama. Oyunu daha önce denemediyseniz, başlamak isteyeceğiniz oyundur.
  • Bir şey çizmek: Ücretsiz sürümü beğenirseniz, çizmek için daha çeşitli sözcükler ve daha fazla özellik elde etmek için yükseltme yapmayı düşünebilirsiniz.
  • Pro Bir Şey Çizin: Bu, reklamlara dayanamayanlar için tasarlanmış bir uygulamadır. Sadece reklamsız bir oyun değil, aynı zamanda çizimleriniz için seçebileceğiniz tonlarca kelime daha var.

Draw Something en iyi, Apple iPad gibi büyük ekranlı mobil cihazlarda oynatılır.