Skip to content

Telefonunuzda Video Duvar Kağıdı Nasıl Yapılır

15 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Android’de, bir video seçmek ve onu duvar kağıdınız yapmak için VideoWall veya Canlı Video Duvar Kağıdı gibi bir uygulama indirin.
 • İPhone’da şu adrese gidin: Ayarlar > Duvar kağıdı > Yeni Bir Duvar Kağıdı Seçin.
 • Sonra dokunun Canlı önceden yüklenmiş bir video duvar kağıdını kullanmak için veya Canlı Fotoğraflar özel video duvar kağıdınızı kullanmak için klasör.

Bu makale, bir videonun akıllı telefonda nasıl duvar kağıdınıza dönüştürüleceğini açıklar. Bu makaledeki talimatlar iPhone 6S ve sonraki sürümler ile Android 4.1 ve sonraki sürümlere sahip cihazlar için geçerlidir.

Android’de Bir Videoyu Duvar Kağıdınız Yapın

Android için video duvar kağıdını oluşturan birkaç uygulama vardır. Birkaçı VideoWall ve Video Canlı Duvar Kağıdı içerir. Video Canlı Duvar Kağıdını nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır, ancak adımlar VideoWall için benzerdir. Android’in daha yeni sürümleri, yerel olarak canlı duvar kağıtları oluşturmanıza da olanak tanır. Ana ekrana uzun basın> Duvar kağıtları > Galeriden seçin, Benim duvar kağıtlarıveya duvar kağıdı hizmetleri > kullanmak ve uygulamak istediğiniz video duvar kağıdını bulun.

 1. Video Canlı Duvar Kağıdı yükleyin.

 2. Seçiniz Video Seçin, ardından dokunun İzin vermek uygulamaya medya dosyalarınıza erişme izni vermek için. Bu adımı tamamladıktan sonra, bu seçenek videonun dosya konumu olarak yeniden adlandırılır. Eğer görmezsen Video Seçin, uygulamanın üst kısmındaki düğmeye dokunun.

 3. Telefonunuzdan canlı duvar kağıdı olarak kullanmak istediğiniz bir video seçin.

 4. Başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını ayarlamak için kaydırıcıyı videonun zaman çizelgesi boyunca sürükleyin. Dokunmak Oyna klibi önizlemek için.

 5. Simgesine dokunun. resim simgesi (uygulamanın sağ üst köşesinde bulunur) canlı duvar kağıdının nasıl görüneceğini görmek için.

 6. Videonun nasıl göründüğüne ilişkin değişiklikler yapmak için Ayarlar (önizleme ekranının sağ üst köşesinde bulunan dişli simgesidir). Oradan, sesi etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir ve Scale Fit ayarını yapabilirsiniz.

  Scrubber ve vurgulanan Ayarlar simgesiyle Video Duvar Kağıdı uygulaması

 7. Seç Duvar kağıdı ayarla, sonra seç Ana ekran veya Ana ekran ve kilit ekranı, tercihinize bağlı olarak.

  Duvar Kağıdını Ayarla ve seçenekler vurgulanmış Canlı Duvar Kağıdı uygulaması

İPhone’da Bir Videoyu Duvar Kağıdı Olarak Ayarlama

İPhone’unuzda bir video duvar kağıdını kullanmak için, iPhone kamera uygulamasındaki Canlı Fotoğraf özelliğini kullanarak çektiğiniz herhangi bir video klibi seçin.

 1. Git Ayarlar.

 2. Dokunmak Duvar kağıdı.

 3. Seçiniz Yeni Bir Duvar Kağıdı Seçin.

  İPhone'da Ayarlar, Duvar Kağıdı ve Yeni Duvar Kağıdı Seçme seçenekleri

 4. Dokunmak Canlı önceden yüklenmiş, animasyonlu duvar kağıtlarından birini kullanmak için.

 5. Alternatif olarak, aşağı kaydırın ve Canlı Fotoğraflar Aldığınız birini kullanmak için klasör.

 6. Kullanmak istediğiniz canlı duvar kağıdını seçin.

  İPhone'da canlı duvar kağıdı seçenekleri

 7. Animasyon efektini önizlemek için ekrana basın. Dokunmak Canlı Fotoğraf (ekranın altında bulunur) animasyonu kapatmak için.

 8. Dokunmak Ayarlamak Videoyu iPhone duvar kağıdınız yapmaya hazır olduğunuzda.

 9. Seç Kilit Ekranını Ayarla, Ana Ekranı Ayarlaveya İkisini de Ayarla.

  İPhone'da canlı bir duvar kağıdı ayarlama

Video Duvar Kağıdı Nedir

Canlı duvar kağıdı olarak da adlandırılan bir video duvar kağıdı, telefonunuzun arka planını hareket ettirir veya kısa bir video klip gösterir. Canlı duvar kağıtları, çoğu cihazdaki standart, statik duvar kağıdının ötesinde bir telefonu renklendirebilir. Bazı akıllı telefonlar, yüzen tüyler, kayan yıldızlar veya yağan kar gibi önceden yüklenmiş canlı duvar kağıtlarıyla birlikte gelir. Bununla birlikte, herhangi bir videodan kendi özel canlı duvar kağıdınızı da oluşturabilirsiniz.