Skip to content

Telefonunuzda YouTube’u Kullanmaya İlişkin İpuçları

25 de Nisan de 2021

Telefonunuzdaki YouTube, kişisel bilgisayarınızdaki YouTube’a benzer. YouTube uygulamasını indirmek istemiyorsanız veya akıllı telefonunuzda uygulama için yer yoksa, YouTube mobil sitesi telefonunuzda video izlemek için en iyi seçenektir. YouTube mobil sitesi, mobil uygulama ile aynı değildir. Mobil siteye erişmek için, akıllı telefonunuzda yalnızca Google Chrome veya Safari gibi bir internet tarayıcısına ihtiyacınız vardır. Mobil site, ekranın altında dört sekmeye sahiptir: Ev, Trend olan, Abonelikler, ve Kütüphane. Sekmelerde ve diğer ayarlarda gezinmek için bu ipuçlarını kullanın.

Mobil Sitede YouTube Videolarını İzleyin

Mobil siteye giriş yaptığınızda, Ev ekran, izleme geçmişinize göre bir video listesi görüntüler. İzlemek için bir video seçin veya arama Video aramak için ekranın sağ üst köşesindeki simgesine dokunun. Videolara yorum yapmak veya YouTube kanalınıza video yüklemek istiyorsanız, Google hesabınızla YouTube’da oturum açın. Aksi takdirde, misafir olarak yalnızca video izlemekle sınırlı olursunuz.

YouTube’da Trend Olanları Görün

YouTube - Trendler sekmesi ve trend kategoriler

Simgesine dokunun. Trend olan YouTube’da popüler olan her şeyi görmek için sekme. Aşağıdaki kategorilerdeki videoları görüntülemek için videolar arasında ilerleyin veya Trendler sayfasının üst kısmındaki beş kategoriden birini seçin:

 • Müzik
 • Oyun
 • Haberler
 • Filmler
 • Moda ve güzellik

Doğrudan Aboneliklerinize Gidin

YouTube mobil sitesi - Abonelikler

Simgesine dokunun. Abonelikler abone olduğunuz kanallardan son yüklenen videoları görüntülemek için sekme. İzlenecek bir video seçin veya belirli bir kanaldan daha fazla video görmek için Abonelikler sayfasının üst kısmındaki kanalın profil resmine dokunun. Aradığınız kanalı görmüyorsanız, abone olduğunuz daha fazla kanalı görüntülemek için sağ üst köşedeki sağ oka dokunun.

İzleme Geçmişiniz için Kitaplığa Danışın

YouTube - Kitaplık

Şuraya git Video izleme geçmişinizi, video “beğenme” geçmişinizi ve daha sonra izlemek üzere seçtiğiniz videoları yönetmek için Kitaplık sekmesi. Video satın alma ve yüklemeleri de kitaplığınızda saklanır, ancak videoları düzenlemek veya silmek için mobil uygulamada veya ana YouTube web sitesinde oturum açmanız gerekir.

Daha Fazlası İçin Profil Resminizi Seçin

YouTube mobil web sitesi - Ayarlar

Mobil site özelliklerinin çoğuna ekranın altındaki sekmelerden erişilebilir. Bununla birlikte, profil resminizi seçtiğinizde aşağıdakiler gibi daha fazlasını yapabilirsiniz:

 • Google hesabınızı yönetin.
 • YouTube uygulamasına gidin (kırmızı dairenin içindeki oka dokunun).
 • YouTube kanalınıza gidin.
 • YouTube hesapları arasında geçiş yapın.
 • Mobil site bildirimlerini ve daha fazlasını değiştirmek için Ayarlar’a erişin.
 • Masaüstü sürümüne geçin.

Yanlışlıkla seçerseniz Masaüstü Bilgisayar Ayarlar’da Mobil siteye git Web sitesinin mobil uyumlu sürümüne geri dönmek için.