Skip to content

Telefonunuzu Nasıl Titreştirirsiniz?

19 de Mayıs de 2021

Bu makale, akıllı telefonunuzu titretmenin yedi yolunu açıklamaktadır. Talimatlar Samsung, Android ve iPhone 7 ve sonraki sürümler için geçerlidir.

Neredeyse Her Android Telefon Nasıl Titreşim Yapılır?

Diğer Android akıllı telefonlar, bir cihazı Titreşim moduna ayarlamak için benzer yöntemlere sahiptir. Cihazınızda bulunanlara bağlı olarak en kolay yolu seçin. Bir titreşim modu ayarını gösteren diğer başlıklar şunları içerebilir: Dokunma titreşimi, Ses Profili, Veya benzeri.

 • Ana ekran kısayolları menüsünden cihazı Titreşim moduna ayarlayın.
 • Cihazı Sesi Kısma tuşunu kullanarak Titreşim moduna ayarlayın. Sesi Kısma tuşunun ortam ses düzeyini denetleyecek şekilde ayarlanmadığından emin olun.
 • Aygıtı, Ayarlar seçeneklerinden Titreşim moduna ayarlayın.

Samsung Telefon Titreşimi Nasıl Yapılır

Samsung akıllı telefonlar, titreşim modunu etkinleştirmek için çeşitli zahmetsiz yöntemlere sahiptir. İşte en kolay yol.

Bildirim Panelinde Titreşim Modunu Etkinleştirin

 1. Bildirim Panelini görüntülemek için ana ekranın üst kısmında aşağı kaydırın kısayollar.

 2. Kısayollar arasında bir Ses simgesi, genellikle ikinci sırada gelir Wifi simgesi. Akıllı telefonunuzun sesi açıksa mavidir ve ses çıkarıyormuş gibi görünür.

 3. Simgesine dokunun. Ses simgesini görene kadar Titreşim modu simgesi. Samsung cihazı ayrıca titreşim modunda olduğunu belirtmek için titreymelidir.

Ses Tuşlarıyla Titreşim Modunu Etkinleştirin

Titreşim modunu, ses çubuğunda Titreşim Modu simgesini görene ve titreşimi hissedinceye kadar bir Samsung cihazında Ses Kısma tuşuna basarak da etkinleştirebilirsiniz. Bu yöntem işe yaramazsa, medya için sesi kontrol etmek için ses seviyesi tuşlarını ayarlayabilirsiniz. Soundbar “Medya” diyor Sesi Kısma tuşuna bastığınızda.

 1. Basın Sesi kıs Soundbar’ı görüntülemek için tuşuna basın.

 2. Görüntülemek için ses çubuğunda aşağı kaydırın. Ses Kısayolları Menü.

 3. Değiştir Medya için Ses tuşlarını kullanın -e Kapalı durum. Artık Titreşim moduna girmek için ses seviyesi tuşlarını kullanabilirsiniz.

  Medya panelinden, Android'de medya kaydırıcılarından aşağı kaydırın

  Alternatif olarak, zil sesi ses çubuğunu aşağı kaydırın, Zil sesi simgesini veya sürükleyin Zil sesi Titreşim moduna girmek için kaydırıcıyı sola kaydırın.

Ayarlar’da Titreşim Modunu Etkinleştirin

Son olarak, cihazınızın arka uç ayarlarına erişerek Samsung cihazınızı Titreşim moduna ayarlayabilirsiniz.

 1. Bildirimi açmak için ana ekranın üst kısmından aşağı kaydırın panel.

 2. Dokunmak Ayarlar > Sesler ve titreşim.

 3. Dokunmak Ses modu > Titreşim.

  Sesler ve titreşim, Ses modu, Android'de Titreşim onay kutusu

İPhone Titreşimi Nasıl Yapılır

İPhone’da telefonunuzu sessize alabilirsiniz. Cihazınızı Titreşim moduna ayarlamak için arka uç ayarlarına erişin. Bir iPhone’da Titreşim modunu nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Git Ayarlar > Sesler ve Dokunuşlar.

 2. Değiştir Sessiz titremek için Açık durum. Bu, iPhone’unuzu Sesi Kısma tuşunu kullanarak sessize ayarladığınızda iPhone’unuzun Titreşim modunda olmasını sağlar.

Sesler ve Titreşim Modelleri Ayarını Kullanarak iPhone’u Titreşim Yapın

Zil sesi, metin zamanı, hatırlatıcı uyarıları ve AirDrop dahil olmak üzere farklı uygulamalar ve işlevler için titreşim türünü özelleştirmek için Ses ve Titreşim Kalıpları ayarlarına da aşağı kaydırabilirsiniz.

 1. Özel bir titreşim ayarlamak istediğiniz özelliğe dokunun.

 2. Dokunmak Titreşim.

 3. Tercih ettiğiniz titreşim modelini seçin. Yeni bir titreşim oluşturmak için simgesine dokunun. Özel Titreşim, ardından benzersiz bir vuruşa dokunun.

Bir Uygulama ile Telefonunuzu Sürekli Titreşimlendirin

Uygulama üreticileri, rahatlama amaçlı uygulamalar yapmak için akıllı telefonlardaki titreşim işlevini de kullandı. Birçok titreşim uygulaması, kullanıcıların yorgun kaslar için masaj veya uykuya yardımcı olmak gibi amaçlarla akıllı telefon titreşimini uzun süre ayarlamasına olanak tanır. Birçok uygulama, daha fazla konfor için sakinleştirici sesler için ayarlar da içerir. Bunun gibi birçok uygulama Google Play Store ve Apple App Store’da bulunmaktadır.

 • Masaj Titreşim Uygulaması (Android): Bu uygulama, titreşim seviyesini ayarlamak için sıfır ila 100 güç kadranı içerir. Geçiş yapabileceğiniz dört titreşim seçeneği de vardır. Rahatlatıcı ses seçeneklerine erişmek için sağa kaydırın. Dokunmak Kullanıcı Özel Sesi başlatmak için ve ardından duymak istediğiniz seslere dokunun. Deneyimi daha ayrıntılı hale getirmek için aynı anda birkaç sese dokunabilirsiniz.
 • Vücut Masaj Aleti Titreşim Uygulaması (Android): Bu uygulama, titreşim seviyelerini ayarlayan bir güç çubuğu içerir. Beş titreşim seçeneği vardır. Seçeneklere dokunun ve ardından hızı ayarlayın. Basın Başlat İstediğiniz titreşim seçeneğini açmak için. Basın Dur titreşimi kapatmak için.
 • iMassage U Titreşimli Masaj (iOS): Bu uygulama, titreşimi başlatmak ve durdurmak için zahmetsiz güç ayarlarına sahiptir. Seçiniz Desenler beş serbest desen bulmak için. Diğerlerine 1,99 $ tutarında premium hesapla erişebilirsiniz.
 • iVibe En İyi Titreşimli Masaj Aleti (iOS): Bu uygulama, titreşimi başlatmak ve durdurmak için bir dokunuşa sahiptir. Seçiniz Ayarlar iki serbest desen bulmak için. 1.99 $ ‘a mal olan premium bir hesapla diğer seçeneklere sahip olabilirsiniz.