Skip to content

Telefonunuzun Pilini Boşaltan İletişim Uygulamaları

16 de Mayıs de 2021

Pil özerkliğini korumak, akıllı telefon kullanıcılarının her gün karşılaştığı zorluklardan biridir, bu nedenle pil ömründen tasarruf edebilecek özel alışkanlıkları ve saldırıları bilmek çok daha önemlidir. Pil tüketimi söz konusu olduğunda en büyük suçlulardan biri, arama yapmak ve almak için kullanılan iletişim uygulamalarıdır. Bu uygulamalar yalnızca ekranı değil, aynı zamanda ses donanımını ve ağ bağlantılarını da kullanır ve gelen bir arama veya mesaj için cihazı uyandırmak için genellikle bildirimleri gönderir. Görüntülü arama uygulamaları, tüm konuşma boyunca ekran süresi gerektirdiğinden pil için daha da kötüdür. Pil ömrünü tüm gün korumak için mesajlaşmayı ve aramayı tutumlu bir şekilde kullanmalısınız; aynı şey Netflix ve YouTube gibi oyun uygulamaları ve medya oynatıcıları için de geçerlidir. Yüksek işlemci kullanımıyla birlikte geniş ekran süresi, gün boyu güvenilir bir şarj tutmayı neredeyse imkansız hale getirir. Aşağıda, pilinizi en çok tüketen birkaç önemli iletişim uygulaması bulunmaktadır. Liste, kişisel deneyime ve AVG Technologies tarafından yapılan ve yayınlanan araştırmalardan elde edilmiştir. Bu uygulamaları günlük olarak kullanmanız gerekiyorsa, uygulamaları aşağıdan kaldırmayı içermeyen diğer bazı ipuçları için cep telefonunuzun pil ömrünü nasıl iyileştireceğinizle ilgili makalemize bakın.

Facebook ve Messenger

En çok kullandığınız uygulamaların cihazın pilini en hızlı şekilde tüketeceği ve Facebook ve Facebook Messenger uygulamasının dikkat edilmesi gereken iki büyük uygulama olduğu bir sır değil. Bu uygulamalar genellikle ekranlarımızın her zaman ön saflarında yer almakla kalmaz, aynı zamanda belirli bir şekilde ayarlanmış bildirimleriniz varsa, Facebook arkadaşlarınız durum güncellemelerini yayınladıkları sürece tüm gün çalışmaya ve sizi uyarmaya devam edeceklerdir. arka planda kalır ve kullanılmaz. Bu uygulamalarda ortaya çıkan ek bir sorun, asla derin bir uykuya dalmamalarıdır. Sürekli kaynak ve pil tüketirler. Daha fazla bilgi için Facebook ve Messenger uygulamalarının bir telefonun pilini nasıl tükettiğine ilişkin dökümümüze bakın.

Instagram

Instagram, internet üzerinden sürekli yenileme talep eden ve genellikle güncellenmiş içerik mevcut olduğunda bildirim göndermek üzere ayarlanan Facebook gibi başka bir uygulamadır. Bu şekilde sürekli kullanımı, pil tüketen bir uygulama olarak acı çekmesine neden olan şeydir.

Snapchat

Snapchat, geçici resimleri ve sohbet geçmişiyle ünlüdür, ancak uygulamayı kullandığınız sürece pil kullanımı üzerindeki etkisi kısa sürelidir. Snapchat yalnızca video ve ses açısından ağır değil, aynı zamanda uygulamanın tamamı, her mesaj için Wi-Fi veya hücresel veri kullanan paylaşıma odaklanıyor. Bu, mesajları önbelleğe alabilen ve önbelleğe almayan Facebook’tan farklıdır. her zaman verileri kullanın.

Snapchat ekranları.

KakaoTalk

KakaoTalk uygulaması, yukarıda belirtilen ikisinden çok farklı değil, ancak yine de kaynakları tüketiyor. Bu uygulamayı yalnızca ağda çok sayıda arkadaşınız varsa saklamak en iyisidir.

Kakao Talk

ooVoo

ooVoo, birden çok katılımcının kullanabileceği bir görüntülü sohbet uygulamasıdır. Güzel, kullanışlı özellikler açısından zengin olsa da, bazı pil açgözlülüğü ile birlikte gelir. Gün boyunca pilinizi daha fazla tutmanız gerekiyorsa ve fazla kullanmıyorsanız ooVoo’yu silin.

ooVoo Google Play mağazasında ve indirdikten sonra.

WeChat

WeChat, Facebook gibi sosyal ağlar için alan da dahil olmak üzere dikkate değer özelliklere sahip başka bir video mesajlaşma uygulamasıdır. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar yavaş çalıştığından şikayet ediyor, bu da bir pil tüketiminin bir göstergesi. Bunun da ötesinde, WeChat ekran süresi gerektirir ve yalnızca pil ömrünü daha da etkileyen bildirimleri ve uyarıları etkinleştirdiğinizde iyi çalışır.

WeChat ekranları.