Skip to content

TFW Ne Anlama Geliyor?

12 de Mayıs de 2021

TFW, “o zaman hissettiği”, “ne zaman hissettiği” veya “ne zaman yüzleştiği” anlamına gelen internet argosudur ve bir şey hakkındaki duyguları iletmek için kullanılır. Belki bir sosyal medya gönderisinde, bir yorumda veya bir metinde ve ardından bir ifadede TFW’yi gördünüz. Sosyal medyada popüler bir sözdür ve hayır, gramer açısından her zaman doğru değildir.

TFW Nasıl Kullanılır

İnsanlar tipik olarak, herhangi bir bağlamda, diğer insanların tam olarak ne demek istediğinizi bilmesi için yeterince ilişkilendirilebilir, ancak yine de kendi yorumlarını bulabilecekleri kadar açık uçlu kalarak, herhangi bir bağlamda bir tür duygu veya his iletmek için TFW kullanırlar. TFW demenin dilbilgisi açısından doğru yolu, “… olduğunda aldığın hissi seviyorum” veya bu hissi sevdiğimde … “Başlangıçta,” hissetmek “kelimesi kısaltılmış olarak kullanılır. , “duygu” için argo terim.

Lifewire / Theresa Chiechi

TFW’nin Nasıl Kullanıldığına İlişkin Örnekler

“TFW, sabah 4’te hala uyanık yatıyorsun.”

“TFW, yedi buçuk saat sonra nihayet bir mesaj alırsın.”

“Neredeyse mısır gevreğinize süt yerine kahve döktüğünüzü fark ettiniz.”

Yukarıdaki üç örnek, trendin nasıl işlediği konusunda size iyi bir fikir vermelidir. Genel olarak, kısaltma bir cümlenin en başında kullanılır, ardından çoğu insanın daha önce yaptığı bir tür sıradan, günlük faaliyet izler. TFW neredeyse her zaman bir cümlenin başında kullanılır, ancak ortada kullanıldığında yine de mantıklı olabilir. Örneğin, şu cümle mantıklı: “Kontrol edilemeyen titreme var ve Kuzey Kutbu’na kadar gidip geri döndün TFW.”

TFW’yi Kendi Dijital Kelime Haznenizde Kullanmaya Başlama İpuçları

TFW, daha heyecan verici, sıradan olmayan etkinliklerle de çalışabilir. Yine de, ilişkilendirilebilir olmaktan çok daha komik ve abartılı görünme eğilimindedirler. Örneğin:

“Paraşütle atlamaya gittiğinizde ama önce paranızı çıkarmayı unuttuğunuzda TFW.”

İlişkilendirilebilir mi? Tam olarak değil. Neşeli? Kesinlikle. TFW’nin komik / abartılı etkisine dayanarak, çevrimiçi kullanıcılar bazen TFW’yi aşırı derecede spesifik olan ve hiç de ilişkilendirilemeyen (ancak ayrıntılı açıklama sayesinde en azından biraz hayal edilebilen) tamamen saçma bir durumun başına koyarlar. ifade. Kısaltma, metin konuşması, kötü gramer ve diğer kelimelerin kısa biçimlerini kullanarak tuhaf, komik ve garip durumları tanımlamak için mükemmel çalıştığı için Twitter ve Instagram’da popülerdir. Görünüşe göre hiçbir yerden çıkma eğiliminde olan çoğu mem ve kısaltmada olduğu gibi, TFW, öncelikle hiçbir şeyi doğru yazmama veya yanlış dilbilgisi kullanma konusunda hiçbir sorunu olmayan genç sosyal medya kullanıcıları tarafından benimsenir. İnternet bugünlerde resim ve video paylaşımının yönlendirdiği sosyal medya platformlarının sayısı artı emojinin yükselişi ile giderek daha görsel hale gelse de, TFW eğilimi, bırakılabilecek biraz daha fazla iletilebilir duygu sunuyor. okuyucunun hayal gücü.

TFW’nin Kökeni

Kısaltmanın tam olarak nereden geldiği belli değil, ancak muhtemelen onunla empati kuruyormuş gibi başka bir karakteri kucaklayan basitçe çizilmiş bir karakterin yer aldığı I Know That Feel Bro meme’ine bağlı olabilir. 2010’da bir ara internette ortaya çıktı. Memler, insanların duygularını ve duygularını çevrimiçi olarak iletmelerine yardımcı olmada uzun bir yol kat etti. İyi Hissettirir ve İyi Hissettirir’den, sadece sadece Hissettirir ve Kötü Adam’a kadar, mem varyasyonlarını kullanmanın, kelimelerin yapamayacağını duygusal olarak ifade etmenin çok kabul edilebilir bir yolu haline geldiği açıktır. TFW, genellikle bir tür ilişkilendirilebilir durumun açıklayıcı bir cümlesinin eşlik etmesi anlamına gelirken, mesajın arkasındaki duyguyu daha fazla görsel olarak ifade etmek için bir fotoğrafla veya hatta bir GIF ile eşleştirilebilir. Bazen hiçbir şey onu bir görüntüden daha iyi aktaramaz. Ve TFW trendi hakkında bilmeniz gereken tek şey bu. Artık devam edip Twitter, Facebook, Tumblr veya tüm ilişkilendirilebilir TFW eğlencesine katılmak istediğiniz sosyal ağlara girebilir ve bunu alan tüm arkadaşlarınızdan kaç beğeni / retweet / yeniden blog alacağınızı görebilirsiniz. .