Skip to content

The Most’un Kurucusu ve CEO’su Dawn Myers ile tanışın

18 de Mayıs de 2021

Dawn Myers’ın, birkaç yıl önce dokulu saçlı kadınlar için cihazlar üreten bir şirketi tasarlarken teknoloji ekosistemine girdiği hakkında hiçbir fikri yoktu. Çizginin ilerisinde birkaç yıl olmasına rağmen, bu yeni sektörün onun için ne anlama geldiğini hâlâ araştırıyor.

Myers, Lifewire’a e-posta üzerinden verdiği bir röportajda “Bir ihtiyaç gördüm ve yapmaya başladım” dedi. “Teknoloji ekosistemine nasıl düştüğümden hâlâ emin değilim, ancak o zamandan beri en harika roller coaster yolculuğu oldu.” Myers, 2018 yılında En çok Son derece dokulu kıvırcık, bukleli ve sapık saçlı kadınlar için teknoloji destekli donanım tasarlayan ve üreten bir girişim. Bu elektrikli saç şekillendirme araçları, şekillendirme sırasında saç kremlerini, jelleri ve diğer ürünleri ısıtabilen dahili bir ısıtma mekanizması kullanır. The Most’a girmeden önce üç saatten fazla bir süreç olduğunu söylediği kendi doğal saçını şekillendirmekle uğraştıktan sonra şirketi kurmaya karar verdi. Myers, bu saç aletleri ile siyahi kadınların yıllardır mücadele ettiği büyük bir boşluğu doldurmaya çalışıyor. “Etrafımdaki tüm Siyah kadınların aynı şeylerle mücadele ettiğini gördüm. [problems]. İhtiyaçlarımıza cevap veren hiçbir aracımız yoktu ve çözüm için gerçek bir susuzluk vardı ”dedi. Bu yüzden onları yapmaya çalışmalıyım.

Bakım Sürecini Uzun Vadede Kolaylaştırmak

Myers için, çok dokulu saçları olan kadınlar için temel saç hijyenini ve şekillendirmeyi kolaylaştırmak, The Most ile güzellikten çok daha fazla çözmeye çalıştığı temel sorun. Bu, kadınların yaşamlarını, işlerini, uykularını ve sağlıklarını derinden etkilediğini söylediği bir konu. “Şekillendirme sürecini her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha taşınabilir hale getiren kültürel olarak bilinçli yıkama günü çözümleri yaratıyoruz.”

Şık dokulu saçlara en çok cihazdan biri

Most, büyüme serumları ve yağlarından değiştirilebilir parçalara sahip elektrikli fırçalara kadar uzanan bir ürün portföyü satmaktadır. Myers, sadece bir gün sürecek bir saç modeli sorununu çözmeye çalışmakla kalmıyor, kadınların ürünlerini günlük bakım süreçlerine uygulayacağını umuyor.

Memleketindeki Kökler Nasıl Güven Oluşturur?

Washington, DC’de doğup büyüyen Myers, memleketindeki “yeni gelişen teknoloji ekosistemi” olarak tanımladığı şeyin bir parçası olmak için ülkenin başkentinde The Most’u inşa etmeye karar verdi. “En eski ve en güzel anılarım, Güneydoğu’daki Pennsylvania Ave.’deki Saint Francis Xavier Okulu’ndaki günlerimden.” Dedi. “Eve dönmeden önce Boston, Paris, Barselona, ​​Pekin ve Waukesha, Wisconsin’de yaşamaya devam ederdim. “Açıkçası, bu, öğrenme, katlanmalar ve dönüşlerle dolu heyecan verici bir deneyim oldu, ancak denemeler olmadan olmadı.” West Coast’a taşınmak gibi düşünceleri vardı, ancak DC’nin büyüyen teknoloji alanı onu sürekli olarak Ancak, memleketinin desteğine rağmen Myers, teknoloji şirketleri üzerinde büyüme, yatırım ve çalışan sayısı söz konusu olduğunda büyük rakamlar göstermeleri için hala çok daha fazla baskı olduğunu söyledi. Most’un ekibi teknoloji, hukuk ve pazarlamayı kapsayan 10 çalışandan oluşuyor Myers, eksiksiz bir kadın ve / veya beyaz olmayan insanlardan oluşan bir ekip işe almaktan gurur duyuyor ve “Teknolojideki başarı profilini yeniden tanımlıyoruz” dedi.

Kadınlardan oluşan bir ekibe liderlik etmek, özellikle de Siyahi bir kadın olarak her zaman kolay olmadı, ancak Myers, olumsuzluklardan korkmuyor. Şirketini yönetmenin dışında, kadın girişimcilerin risk sermayesine daha iyi erişim sağlamalarına yardımcı olmak için de çalışıyor. Myers, Ocak ayından bu yana, etkinlikler ve saha yarışmaları yoluyla kadın kurucuları besleyen ve destekleyen bir topluluk olan Vinetta Project’in DC bölümünün direktörüdür. “Açık olmak gerekirse, bu öğrenme, katlanmalar ve dönüşlerle dolu heyecan verici bir deneyim oldu, ancak denemeler olmadan olmadı” dedi. “Yolumuzu dolduran engellerin üstesinden gelmek için benzersiz güçlü yönlerimizi bulmaya ve artırmaya odaklandım.” Myers, bir teknoloji kurucusu ve CEO olarak büyümeye devam ederken, şirketini ölçeklendirmenin korkutucu ve zorlayıcı olabileceği gerçeğini en çok düşüneceğini söylüyor. “Şekillendirme sürecini her zamankinden daha hızlı, daha kolay ve daha taşınabilir hale getiren kültürel olarak bilinçli yıkama günü çözümleri yaratıyoruz.” “Geçiş, şirkete kendi hayatını ve kişiliğini kazanması için alan sağlayan duygusal olarak şiddetli bir süreçtir” dedi. “Çocuğunuzun Anaokuluna gitmesini izlemek gibi bir şey – Gurur duyuyorum, ama aynı zamanda büyüdükçe ve kendi başıma yönettiğim tüm görevlere inanılmaz yöneticiler yerleştirdikçe büyük ayrılık kaygısı yaşıyorum.” Zorluklara ve şüphelere rağmen Myers, bir Siyah kadın kurucu olarak başarı için tünel vizyonuna sahip. Pek çok yönden, hala kendini, bir CEO olarak nasıl liderlik edileceğini ve genel olarak bir teknoloji şirketini nasıl yöneteceğini öğreniyor. Tek başına alçakgönüllülüğü onu çok uzaklara götürecektir.