Skip to content

Thunderbird’de Okunmamış veya Favori Klasörlere Odaklanın

26 de Haziran de 2021

Mozilla Thunderbird, klasör listesini yalnızca okunmamış mesajların, son kullandığınız klasörlerin veya sık kullanılanlar olarak işaretlenenlerin bulunduğu klasörlere odaklamanıza olanak tanır.

Birçok E-posta Klasörü: Çok İyi ve Çok Beceriksiz Organize

Klasörler düzenlemenin iyi bir yoludur; kağıtları düzenleyin, Güney Amerika’dan pullar düzenleyin ve elbette e-postaları düzenleyin. Mozilla Thunderbird’de, mesajları belirli kriterlere göre otomatik olarak toplayan sanal klasörler de dahil olmak üzere istediğiniz kadar klasör oluşturabilirsiniz ve hatta her hesabın kendi kümesi olabilir. Ne kadar çok klasör olursa, klasör listesi o kadar hantal hale gelir. Listeyi bir şekilde birkaç favori posta kutusuyla sınırlandırabilseydiniz harika olmaz mıydı? Bunlar klasör ağacınızda ne kadar derinde olurlarsa olsunlar kolayca erişilebilirler mi? Sadece okunmamış mesajların bulunduğu klasörlerin bir listesini elinizin altında bulundurmak yararlı olmaz mıydı? Son zamanlarda ziyaret ettiğiniz posta kutularına hızlı bir şekilde dönebilmek uygun olmaz mıydı? Neyse ki, Mozilla Thunderbird bunların hepsini yapabilir ve zarif bir şekilde yapabilir. Klasör listesini yalnızca en kullanışlı olanlara kadar azaltabilirsiniz. Hesap adları görünecek olsa da, bir hiyerarşide değil, birbiri ardına düz görüneceklerdir.

Mozilla Thunderbird’de Okunmamış, En Son veya Favori Klasörlere Odaklanın

Mozilla Thunderbird’ün size tüm e-posta klasörlerinizin yalnızca bir alt kümesini göstermesini sağlamak için:

 1. Mozilla Thunderbird’de menü çubuğunun görünür olduğundan emin olun:
  Tıkla Mozilla Thunderbird (hamburger) menü düğmesi menü çubuğunu görmüyorsanız ve Tercihler | Menü çubuğu görünen menüden.
 2. Seç Görüntüle | klasörler ardından gelen menüden
  Okunmamış okunmamış mesajları içeren tüm klasörler için (Klasörler, ilgili hesapların adları eklenmiş olarak görünecektir.)
  Favori Favori olarak işaretlenmiş klasörler için (Bir klasörün favori durumunu, farenin sağ tuşu ile tıklayıp seçerek değiştirebilirsiniz. Sık Kullanılanlar Klasörü.)
 3. Son son kullandığınız klasörler için.

Genişletilebilir klasörlerin tam listesine dönmek için:

 1. Mozilla Thunderbird’de menü çubuğunun görünür olduğundan emin olun.
 2. Seç Görüntüle | klasörler | Herşey ana pencere menüsünden.
  Seç Görüntüle | klasörler | birleşik Mozilla Thunderbird’ün tüm klasörleri öncelikle hesaba göre değil, işleve göre gruplandırmasını sağlamak için: örneğin tüm gelen kutuları ve gönderilen veya silinen mesajlar için klasörler birlikte görünecektir.

Herhangi bir klasörün içinde de belirli mesajları hızlı bir şekilde arayabilirsiniz.

Tek Tıkla Mozilla Thunderbird Klasör Listesi Döngüsü

Menüye uygun bir alternatif olarak Mozilla Thunderbird, farklı klasör görünümleri arasında hızla geçiş yapmanın bir yolunu sunar:

 1. Listeler arasında gezinmek için klasör bölmesi başlığındaki sol ve sağ ok düğmelerini tıklayın.

Mozilla Thunderbird 38, klasör görünümlerine erişmek için bu yolu sunmaz.