Skip to content

Tıklama veya Rollover’da Ses Nasıl Çalınır

1 de Mayıs de 2021

Dinamik HTML niteliklerini ve seslerini kullanarak, daha çok bir uygulama gibi davranan bir web sayfası oluşturabilirsiniz.

Müşteri Bir Şeye Tıkladığında Ses Ekleyin

Bir müşteri özelliği kullanarak bir şeyi tıkladığında ve bir müşteri bu özelliği kullanarak bir şeyin üzerine geldiğinde ses efektleri ekleyen bir komut dosyası oluşturun. Tüm web tarayıcıları işlemediğinden, bu efektleri farklı tarayıcılarda test edin. fareyle üzerine gelindiğinde ve tıklamada bağlantılar dışındaki öğelerdeki öznitelikler. Aşağıdaki komut dosyasını HTML belgenizin başına yerleştirin:

Sesi Boş Bir Aralıkta Yerleştirin

JavaScript bir Göm boş bir eleman açıklık komut dosyası başlatıldığında öğe. Yani, aşağıdakileri eklemeniz gerekiyor açıklık HTML sayfanızın gövdesi içinde, tercihen belgenin üst kısmına yakın bir yerde etiketleyin:

Komut Dosyasını Bir Nitelikle Çağırın

Sesi oluşturmak için bir öğe ekleyin tıklamada veya fareyle üzerine gelindiğinde. Komut dosyasını bu özniteliklerden biriyle çağırın. Değiştir UrlToSoundFile çalmasını istediğiniz ses dosyasının tam URL’si ile: ses

Bir ses duymak için farenizi bu metnin üzerine getirin

İşte bir mavi kuşun sesini çalan HTML belgesinin tamamı. Ses dosyası, HTML sayfasıyla aynı dizinde saklanır: <! Doctype html>

Bir kuş cıvıltısı dinlemek için burayı tıklayın

Ya da aynı kuş sesini duymak için farenizi bu paragrafın üzerine getirebilirsiniz.