Skip to content

TikTok Filtreleri ve Efektleri Nasıl Eklenir

17 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • Efektler: Bir video kaydedin ve Etkileri. Mevcut efektler, zaman çizelgesinin altında görünür. Diğer efektlere göz atmak için bir kategori adına dokunun.
 • Filtreler: Bir video kaydedin ve dokunun Filtreler. Zaman çizelgesinin altında bir filtre seçin. Yoğunluğu artırmak ve azaltmak için beyaz noktayı sürükleyin.
 • Metin: Bir video kaydedin veöğesine dokunun. Metin. Bir mesaj yazın. Bir yazı tipi veya renk seçmek için klavyenin üzerindeki menüyü kullanın. Dokunmak Bir bir taslak eklemek için.

TikTok’u diğer benzer sosyal medya uygulamalarından ayıran şey, kliplere kaydedildikten sonra veya kaydedilirken gerçek zamanlı olarak eklenebilen entegre video filtreleri ve efektleridir. Bu kılavuzda, TikTok’ta nasıl daha fazla filtre ve efekt elde edeceğinizi ve bir TikTok videosuna nasıl metin ekleyeceğinizi gösteriyoruz.

TikTok Videosuna Efektler Nasıl Eklenir

TikTok efektleri, hem sıradan kullanıcılar hem de popüler sosyal medya etkileyicileri tarafından videolarını daha ilgi çekici ve eğlenceli hale getirmek için kullanılır. Ayrıca videolarınıza fotoğraf arka planları da ekleyebilirsiniz. İşte TikTok’ta video efektlerinin nasıl ekleneceği.

 1. İPhone veya Android akıllı telefonunuzda TikTok uygulamasını açın.

 2. Simgesine dokunun. + alt menünün ortasındaki düğmesine basın.

 3. Kırmızıya dokunun Kayıt Yeni bir video kaydetmek için simgesine veya Yükle cihazınızdan mevcut bir klibi yüklemek için. Dikey videolar TikTok’ta daha iyi görünür ve daha fazla etkileşim alma eğilimindedir.

 4. Dokunmak Etkileri alt menüden.

 5. TikTok uygulaması, videonuzun canlı bir önizlemesini altında bir zaman çizelgesi ile gösterecektir. Beyaz işaretçiyi bir efektin başlamasını istediğiniz yere sürükleyin. Tüm videonun üzerine bir efekt yerleştirmek istiyorsanız, beyaz işaretleyiciyi başında bırakın.

 6. Mevcut TikTok efektleri, zaman çizelgesinin altında daire simgeleri olarak gösterilecektir. Varsayılan efekt kategorisi Görsel. Bu listeye göz atmak ve beğendiğiniz birini bulmak için sola veya sağa kaydırabilirsiniz.

 7. Diğer kategorilerden efektleri görüntülemek için, dairelerin altındaki kategori adına dokunun. Trans, geçiş anlamına gelir ve en iyi şekilde bir klibin bitip diğerinin başladığı zaman çizelgesindeki boşlukta kullanılır.

 8. Denemek istediğiniz bir efekt bulduğunuzda, uygulamak için simgesine uzun bir dokunun.

 9. Şimdi nasıl göründüğünü görmek için videoyu tekrar oynatabilirsiniz. Sonuçlardan memnun değilseniz, ok Simgeyi geri almak için şimdi zaman çizelgesinin altında görünmesi gerekir.

  Tik Tok videosuna nasıl efekt ekleneceğini gösteren iPhone TikTok uygulaması.

 10. TikTok videonuzun diğer bölümlerinde veya hatta mevcut olanların üstünde istediğiniz kadar çok efektle tekrarlayın. Video başına genellikle Çıkartma kategorisinden yalnızca bir TikTok efekti kullanılabilir. Yine de bu tür efektler üzerinde başka efektler kullanılabilir.

 11. Hazır olduğunuzda, dokunun Kayıt etmek.

 12. Video ses düzeyi, sesler, çıkartmalar veya metin özellikleriyle her zamanki değişiklikleri her zaman yaptığınız gibi yapın ve simgesine dokunun. Sonraki. Sadece dokunmak çok iyi Sonraki başka değişiklik yapmadan.

 13. İyi bir açıklama girin, hashtag’lerinizi ve ayarlarınızı seçin veöğesine dokunun. İleti. TikTok videonuz artık seçtiğiniz efektlerle yayınlanacak.

  Tik Tok videosuna nasıl efekt ekleneceğini gösteren iPhone TikTok uygulaması.

TikTok Videosuna Filtreler Nasıl Eklenir

Efektler gibi, TikTok filtreleri de sosyal ağdaki küçük, orta ve süper popüler kullanıcılar tarafından kullanılır. TikTok üzerindeki efektler dinamik veya yaratıcı görseller oluşturmak için kullanılırken, TikTok filtreleri Instagram’daki fotoğraf filtreleri ile aynı şekilde daha ince değişiklikler yapmak ve işlev görmek için kullanılır.

 1. İOS veya Android cihazınızda TikTok uygulamasını açın.

 2. İle simgeye dokunun. + sembolü.

 3. Kırmızıya dokunun Kayıt Yeni bir video kaydetmek için simgesine veya Yükle Cihazınızda kayıtlı bir klibi kullanmak için. İsterseniz TikTok videonuzda kullanmak için birkaç parça görüntü yükleyebilir veya kaydedebilirsiniz.

 4. Video önizlemenizin sağ üst köşesinde bir menü görmelisiniz. Dokunmak Filtreler. Bu menünün videonuzda çok beyaz olup olmadığını görmek zor olabilir.

 5. Ekranın altında çeşitli filtreler görünecektir. Videonuzda canlı önizlemesini görüntülemek için birine dokunun.

  İPhone Tik Tok akıllı telefon uygulamasında TikTok videolarına filtre ekleme.

  Filtreler kategorilere göre sıralanırken, herhangi birini herhangi bir videoda kullanabilirsiniz. Örneğin, bir filtreyi kullanmakta kesinlikle sorun yok. Gıda bir alışveriş videosunda filtre kategorisi.

 6. TikTok video filtresinin yoğunluğunu azaltmak veya artırmak için beyaz noktayı sürükleyin. TikTok videonuz istediğiniz gibi göründüğünde, Filtreler menüsünü kapatmak için ona dokunun. Uygulanan tüm filtreleri kaldırmak ve yeniden başlamak için, sol taraftaki, içinden çizgi geçen bir daireye benzeyen simgeye dokunun.

 7. Videonuzda yapmak istediğiniz diğer düzenlemeleri yapın ve işiniz bittiğinde Sonraki.

 8. Uygun bilgileri girip istediğiniz ayarları seçerek bitirin ve ardındanöğesine dokunun. İleti videonuzu yayınlamak için.

  İPhone Tik Tok akıllı telefon uygulamasında TikTok videolarına filtre ekleme.

TikTok Işıltı Filtresi nerede?

TikTok’taki en moda filtrelerden biri, videonun üzerine parlak parıltılar ekleyen filtredir. Bunu bulmak zor olabilir çünkü bu bir filtre değil, bir efekttir ve Efektler menüsünde bulunabilir. Aslında Sparkle adında bir efekt de yok. Işıltı efektli videolara sahip olan TikTok kullanıcıları büyük olasılıkla aşağıdaki TikTok efektlerinden birini veya birkaçını kullanmıştır:

 • Altın Tozu
 • Kalp
 • Gökkuşağı
 • Kalp Bling
 • Bling
 • Yayıncı
 • Yıldız ışığı
 • Havai fişek
 • Renkli
 • Sızıntı

Tüm bu efektler Görsel kategorisindedir.

Akıllı telefonunu tutan bir kadının birden çok rengi ve içinden çıkan gezegensel nesnelerin çizimleri.

FoxysGraphic / iStock / GettyImagesPlus

TikTok Videosuna Metin Ekleme

Bir TikTok videosuna metin eklemek oldukça basittir ve Instagram Hikayesine nasıl metin eklediğinize çok benzer şekilde yapılır.

 1. TikTok uygulamasını açın.

 2. Simgesine dokunun. + simgesi.

 3. Her zamanki gibi bir video kaydedin veya akıllı telefonunuzdan bir tane yükleyin.

 4. Alt menüden Metin.

  İPhone'daki Tik Tok uygulamasında bir videoya eklenen metin.

 5. Çeşitli format seçeneklerine ek olarak bir klavye görünecektir. Önce mesajınızı yazın.

 6. Klavyenin yukarısındaki menüden yazı tipi stilinizi ve renginizi seçin. Metin düzenleme ekranından yanlışlıkla çıkarsanız, video önizlemesinde sözcüklerinize dokunmanız ve Düzenle.

 7. Simgesine dokunun. Bir Metninizin etrafına renkli bir çerçeve eklemek için simge. Ayrıca bir hizalama tercihi seçmek için çizgilerin bulunduğu simgeye dokunun.

  İPhone'daki Tik Tok uygulamasında bir videoya eklenen metin.

  Bir taslak eklemek, hem videoda hem de küçük resminde okunabilirliği artırmak için harika bir yol olabilir.

 8. Dokunmak Bitti.

 9. İstediğiniz yere ulaşmak için iki parmağınızı kullanarak metninizi yeniden boyutlandırın, taşıyın ve döndürün.

 10. Dokunmak Sonraki.

 11. Normal seçimleri yapın, hashtag’lerle bir açıklama girin veöğesine dokunun. İleti TikTok videonuzu yayınlamak için.

  İPhone'daki Tik Tok uygulamasında bir videoya eklenen metin.