Skip to content

TikTok’ta Kendi Sesini Nasıl Ekleyebilirim?

17 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • TikTok: Seçin +, ardından seçin Kayıt bir video oluşturmak için. Seç Sonraki > Seslendirme seslendirmeyi kaydetmek için, ardından Kayıt etmek.
 • Quik: Seçin + > [video] > Ekle. Bulmak için kaydırın müzik simgesi > Benim müziğim. Ses dosyasını seçin> Kayıt etmek > Fotoğraf kütüphanesi. Videoyu TikTok’ta açın, paylaşın.
 • TikTok videolarınıza yerleşik müzik kitaplığı, seslendirme özelliği veya Quik gibi üçüncü taraf bir düzenleme uygulaması aracılığıyla ses ekleyebilirsiniz.

Bu makale, seslendirmeleri veya üçüncü taraf bir düzenleme uygulamasını kullanarak TikTok’a kendi seslerinizi nasıl ekleyeceğinizi açıklar. Bu makaledeki talimatlar TikTok uygulamasının iOS ve Android sürümleri için geçerlidir.

TikTok’ta Seslendirme Nasıl Yapılır

Uygulama, ister doğrudan uygulama aracılığıyla bir video çekiyor olun ister cihazınızdan video yüklüyor olun, TikTok’ta bir ses üzerinden konuşmanıza olanak tanıyan yerleşik bir seslendirme özelliği içerir. Aracı, telefonunuzdan çalan müzik veya video üzerinden kendi sesli anlatımınız gibi sesleri kaydetmek üzere kullanmak için bu adımları izleyin.

 1. TikTok uygulamasını açın ve artı işareti alt ortadaki simgesi.

 2. Kırmızıyı seçerek videonuzu uygulama aracılığıyla kaydedin kayıt düğmesine basarak veya cihazınızdan bir video (veya birkaç video) yükleyin. Yükle ve videoları seçme.

 3. Cihazınızdan videolarınızı kaydetmeyi veya seçmeyi bitirdikten ve önizlemeden memnun kaldıktan sonra Sonraki.

 4. Seçiniz Seslendirme ekranın sağ üst tarafında.

 5. Sesi hazırlayın ve ardından simgesine dokunun veya uzun basın. kayıt Çevreleyen sesi videonuzun üzerine kaydetmeye başlamak için düğmesine basın. Seçin veya temizleyin Orijinal sesi koru sol alt köşedeki onay kutusunu istediğiniz gibi. Dokunmak kayıt videonun tamamını kaydetmek için. Çevreleyen sesinizin tüm video boyunca kaydedilmesini istemiyorsanız, uzun basış kaydı başlatmak ve durdurmak için idealdir. Belirli bir bölüm üzerine kayıt yapmak için beyaz video işaretçisini zaman çizelgesi boyunca hareket ettirin.

 6. Dokunmak Kayıt etmek sağ üst köşede ve fazladan düzenleme veya efekt eklemeye devam edin. Öğesine dokunarak videolarınızın ses düzeyini ayarlayın. Sesler altta ve ardından Ses.

  TikTok'ta seslendirme ekleme

Sesinizi Eklemek İçin Başka Bir Video Düzenleme Uygulaması Nasıl Kullanılır

Kitaplığınızdan Quik, Adobe Rush veya InShot Video Editor gibi videolarınıza ses klipleri eklemenizi sağlayan bir video düzenleme uygulaması bulun ve indirin. Bu talimatlar için Quik’i kullanacağız çünkü kullanımı basit ve hem iOS hem de Android platformlarında mevcut. Quik, video çekiminin en iyi kısımlarını otomatik olarak algılar ve yalnızca gerekli olanı saklar (TikTok’un yaklaşık bir dakikalık maksimum video uzunluğu vardır). Videonuzun tamamını kullanmak için muhtemelen farklı bir platform kullanmanız gerekecektir.

 1. Quik uygulamasını açın ve artı işareti alt merkezde.

 2. Bir veya daha fazla video seçin ve ardından seçin Ekle sağ üstte.

 3. Videonuz, temasına göre varsayılan bir ses klibi ile önizlenir. Alt menüdeki müzik notası simgesini seçerek değiştirin.

 4. Müziğim seçeneğini görene kadar müzik klipleri arasında yatay olarak kaydırın ve maviye dokunun. müzik kütüphanesi buton. Müzik kitaplığınıza erişmesi için uygulamaya izin vermeniz gerekir.

  Bir videoya müzik eklemek

 5. Önizlemek için bir parça seçin ve ardından seç yanında uygulamak için. Uygulama, sesi video önizlemenizin üzerinden çalar. Bir parçanın belirli bir bölümü gibi sesinizin videonuzda nasıl oynatılacağına ilişkin daha gelişmiş ayarlamalar yapmak için, daha gelişmiş özellikler sunan bir uygulama kullanmanız gerekir.

 6. Videonuzdan memnun olduğunuzda maviyi seçin kayıt etmek sağ alttaki düğme, ardından Fotoğraf kütüphanesi, cihazınıza kaydetmek için.

 7. TikTok uygulamasını açın, alt ortadaki artı işareti simgesini seçin ve şunu seçin: Yükle sesinizle yaptığınız videoyu yüklemek için.