Skip to content

TikTok’ta Nasıl Doğrulanır?

11 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

  • Kendinizi doğrulatamazsınız. TikTok sizi seçmeli.
  • TikTok’taki doğrulanmış hesaplar genellikle ünlüler için ayrılmıştır.
  • “Popüler içerik oluşturucu” hesaplarının genellikle en az 10.000 takipçisi vardır.

Bu makale, TikTok’taki çeşitli hesap seviyelerini ve doğrulama sistemini açıklamaktadır. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi, doğrulanmış TikTok hesaplarının çoğu ünlülere veya popüler sosyal medya etkileyicilerine aittir; TikTok kullanıcı adınızın yanında mavi doğrulanmış bir onay işaretine sahip olmak, elit bir statü sembolü ve çabalamak için bir tür hedef haline geldi.

TikTok Popüler Oluşturucu ile Doğrulanmış Hesap Arasındaki Fark Nedir?

TikTok’ta iki tür doğrulanmış hesap durumu vardır. Her ikisi de kullanıcı hesap adlarının yanında aynı mavi tik işaretini uygular ancak her birinin sağında farklı bir tanımlayıcı vardır.

İşte her TikTok doğrulanmış hesap türü ne içindir.

  • Popüler içerik oluşturucu: Bu, aktif olan, çok sayıda takipçisi olan, içeriklerine çok fazla ilgi duyan ve sosyal ağ kurallarına uyan TikTok kullanıcılarına verildiği için alması en kolay statüdür.
  • Onaylanmış Hesap: Doğrulanmış hesaplara ulaşmak çok daha zordur ve genellikle yalnızca süper popüler ünlülere ve büyük kuruluşlara verilir.

Mavi onay işareti, aramalarda ve takipçi listelerinde kullanıcı adlarının yanında gösterilirken, doğrulanmış hesabın türü TikTok profillerindeki onay işaretinin yanında görüntülenir. TikTok’ta doğrulanmak pek çok fayda sağlamaz, ancak hesabınızın gerçekten sizin tarafınızdan yönetildiğini kanıtlamada yararlı olabilir ve mavi onay işareti, arama sonuçlarında daha fazla tıklama ve uzun süre daha fazla takipçiye yol açabilecek çok fazla etki sunar. terim.

TikTok’ta Nasıl Doğrulanırsınız?

Ne yazık ki, TikTok, hesabınızın popüler bir içerik oluşturucu veya doğrulanmış bir hesap olarak doğrulanması için herhangi bir başvuru sürecine sahip değildir. Mavi onay işareti, TikTok personeli tarafından bir ihtiyaç gördüklerinde veya bir kullanıcıyı yüksek kaliteli içeriği ve ağa katkılarından dolayı ödüllendirmek istediklerinde verilir. Bu nedenle, ya TikTok dışında gerçekten ünlü olmanız ya da platformda ünlü olmanız ve TikTok derebeylerinin sizi fark etmesini ummanız gerekir. TikTok hesabınızı doğrulayabileceğinizi iddia eden çok sayıda çevrimiçi dolandırıcılık ve sahte web sitesi var, ancak bunların tümü hesabınıza, kişisel bilgilerinize veya her ikisine erişim sağlamak için tasarlanmıştır. Bu tür hizmetleri kullanmak tehlikelidir ve TikTok hesabınızın kapanmasına bile neden olabilir.

Doğrulanmak İçin Kaç Takipçiye İhtiyacınız Var?

TikTok’ta doğrulanması için gereken minimum takipçi sayısı resmi olarak asla belirtilmedi. Bazı ünlüler, sıfır TikTok takipçisine sahip olmalarına rağmen ünlü oldukları için hesaplarını doğrulatabilirler. Popüler içerik oluşturucu hesapları, on bin takipçiden birkaç milyon takipçiye kadar herhangi bir yere sahip olma eğilimindedir. Doğrulanmamış yüzbinlerce takipçi sayısına sahip çok sayıda TikTok hesabı olmasına rağmen, gereksinimlerin açıkça kaç tane takipçiniz olduğu ile ilgili olmadığı unutulmamalıdır.

TikTok’ta Nasıl Doğrulanacak Gereksinimler Var mı?

TikTok’ta doğrulanmak için karşılanması gereken belirli bir gereklilik yoktur, ancak kullanıcılar elit gruba katılmak üzere seçildiğinde aşağıdaki dört faktör dikkate alınır:

  • Orijinallik: Söylediğiniz kişi olduğunuzdan ve videolarınızın gerçek olduğundan emin olun.
  • Benzersizlik: Diğer milyonlarca kullanıcıdan farklı bir şey sunduğunuzu kanıtlayın. Sadece başkasının tarzını kopyalamayın. Kalabalıkta öne çıkmak.
  • Aktivite: Düzenli olarak içerik yayınlayın ve ayrıca başkaları tarafından hazırlanan videoları izleyin ve günlük olarak yorum yapın.
  • Kuralları takip eder: Hesabınızın kuralları ihlal ettiği için işaretlenmesi, doğrulanma şansınızı büyük ölçüde azaltacaktır. Çıplaklık yok, nefret söylemi yok ve zorbalık yok.

TikTok Tacı Var mı?

TikTok taç etiketi tamamen kullanımdan kaldırıldı ve popüler hesap durumu doğrulama sistemi ile değiştirildi. Artık TikTok hesabınızda bir taç almak mümkün değildir ve mevcut tüm kronlar mavi onay işareti ve popüler içerik oluşturucu etiketi ile değiştirilmiştir.