Skip to content

TikTok’ta Nasıl Para Kazanılır?

16 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

  • Influencer’lar, akış sırasında TikTok jetonları ve sanal hediyelerle doğrudan TikTok’ta para kazanabilirler.
  • TikTok’ta üçüncü taraf hizmetleri kullanarak, ürün satarak ve markalarla sponsorluk kabul ederek de para kazanılabilir.

Bu yazıda, insanların TikTok’ta nasıl para kazandıklarını ve ortalama bir kullanıcının kendilerini sosyal medya influencer yaşam tarzına adarlarsa potansiyel olarak ne kadar kazanabileceklerini inceleyeceğiz.

TikTok’tan Para Kazanabilir misin?

TikTok’ta ödeme alabilir misin? Kısa, döngüsel videolarıyla bilinen TikTok uygulamasında para kazanmayı merak eden birçok yeni kullanıcı tarafından sorulan soru bu. Kısaca cevap evet. Ancak, çoğu çevrimiçi influencer kariyeri gibi TikTok ile para kazanmak, geleneksel dokuzdan beşe bir iş için yumruk atmaktan çok daha karmaşık olabilir. Tüm TikTok kullanıcıları platformda para kazanmaz, ancak girişimci bir zihniyete ve çok fazla özveriye sahip olan bazıları kesinlikle yapar.

TikTokerler Ne Kadar Para Kazanıyor?

Potansiyel gelir büyük ölçüde kullanıcının kanalından nasıl para kazandığına, ne tür iş düzenlemelerine ve bağlantılara sahip olduğuna ve markalarının ne kadar reklamveren dostu olduğuna bağlı olduğundan, herhangi bir TikTok hesabının ne kadar kazanabileceğini tahmin etmek zor, neredeyse imkansız olabilir. dır-dir. Bu, Instagram’da para kazanmaya çalışan herkese benzemelidir. Bazı TikTok kullanıcıları, bir marka için tanıtım videosu yapmak için birkaç yüz dolar kazanabilirken, diğerleri büyük bir kuruluş tarafından büyük bir işaretleme kampanyasının parçası olarak seçilirse milyonlar kazanabilir. Kazanç potansiyelinin bir tahminini belirlemek için bir hesabın takipçi sayısını ve katılım oranını hesaplayan çevrimiçi birkaç TikTok para hesaplayıcısı vardır, ancak bunlar sadece tahminlerdir ve herhangi bir finansal başarı vaat etmez.

TikTok’ta Nasıl Para Kazanıyorsunuz?

TikTok’ta para kazanmak için çok sayıda strateji ve teknik vardır. İşte birçokları için işe yarayan kanıtlanmış yöntemler.

Canlı Akış Sırasında TikTok Coin Bağışları Alın

Hesabınız belirli sayıda takipçiye ulaştığında, Tiktok’ta canlı yayın yayınlama yeteneğinin kilidi açılır. Akış özelliğine dahil olan dijital hediyeler özelliğidir. Bu, izleyicilerinizin TikTok jetonlarını sanal hediyeler için harcayarak size daha sonra gerçek dünya parasına çevirebileceğiniz TikTok jetonlarına dönüştürülmelerini sağlar. TikTok size doğrudan ödeme yapıyor mu? TikTok yayınları sırasında alınan sanal hediyelerden kazanılan para için, evet. Bununla birlikte, aşağıdaki stratejilerin tümü, TikTok ile çalışan ancak doğrudan bir parçası olmayan iş modellerini içerir.

TikTok’ta Üçüncü Taraf Bağışları

İster TikTok’ta yayın yapıyor olun, ister kısa döngülü bir video yayınlıyor olun, üçüncü taraf bağış veya Patreon, PayPal, Venmo ve hatta Bitcoin ve diğer kripto para birimleri gibi abonelik seçeneklerini izleyicilerinize tanıtmakta tamamen özgürsünüz. Bu tür araçlardan videolarda sözlü olarak bahsedilebilir, ancak çoğu kişi bağlantıyı TikTok profil sayfasına veya bir videonun metin açıklamasına eklemeyi tercih eder. Neden özel bir TikTok hesabı oluşturup ona erişimi Patreon aboneleriniz için bir avantaj haline getirmiyorsunuz?

TikTok’ta Sponsorlu İçerik

Instagram, YouTube ve Twitch’e benzer şekilde, TikTok’taki pek çok etkileyici, bir şirketin hizmetini veya ürününü kanallarında tanıtarak para kazanıyor. Bu tür sponsorluklar, bir ürün veya bir konumu veya olayı kapsayan bir dizi videodan bir defaya mahsus bahsedilebilir. Birkaç bin takipçisi olanlar, bir ürünü tanıtmak için birkaç yüz dolar kazanabilirken, birkaç yüz bin hatta bir milyondan fazla takipçisi olan TikTok kullanıcıları çok daha fazlasını alabilir. Örneğin Josh Richards, TikTok’ta 20 milyondan fazla takipçiye sahip ve HouseParty ve Reebok gibi sponsorluk anlaşmalarında yer aldı. Bu kampanyaların kesin kazançları anlaşılır bir şekilde açıklanmadı, ancak oldukça yüksek olacağını söylemek güvenli.

Sponsorluk fırsatları için markalara ulaşmaktan korkmayın. Onların size gelmesini beklemeyin.

Kendi Ürün ve Hizmetlerinizi Satabilirsiniz

Yeni başlayanların, StreamElements ve TeeSpring gibi TikTok aracılığıyla kendi markalı kıyafetlerini ve ürünlerini tasarlamalarına, oluşturmalarına ve satmalarına yardımcı olabilecek çok sayıda çevrimiçi hizmet vardır. Daha büyük, daha köklü, takipçilere sahip daha köklü TikTok kullanıcıları, fazladan yol kat edebilir ve TikTok’u kendi moda çizgilerini, makyaj markalarını, neye sahip olduklarını başlatmak için bir platform olarak kullanabilir. Charli, kendi Charlie markalı moda serisini satan bu rotaya giden böyle bir TikTok kullanıcısı. Fiziksel veya dijital ürünlere ek olarak sosyal medya danışmanlığı, dil dersleri ve hatta yaşam koçu dersleri gibi hizmetler satarak da TikTok’ta para kazanabilirsiniz.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarınıza Trafik Çekin

Birçok TikTok kullanıcısı tarafından kullanılan etkili bir teknik, bu platformdaki takipçilerini diğer sosyal medya ve video sitelerinde de takip etmeye teşvik etmektir. Bu, takipçi veya abone sayılarını artırmanın harika bir yoludur ve hatta daha fazla gelir artışına yol açabilir.

TikTok'ta OfficerStealth.

Bazı Twitch, Facebook ve YouTube yayıncılarının sıklıkla yaptığı bir şey, ana platformlarında yayın başlamadan bir saat kadar önce TikTok’ta canlı yayına başlamak ve başlamak üzereyken TikTok akışını izleyen herkesi atlamaya teşvik etmektir. böylece ana yayınlarına zaten meşgul olan geniş bir izleyici kitlesiyle başlayabilirler. OfficerStealth, bu tekniği büyük başarı için kullanan bir Twitch yayıncısıdır.

TikTok Hesabınızı Yeniden Satın

TikTok’ta oluşturduğunuz ve emekli olmaya hazır hissettiğin izleyicilerle gurur duyuyor musun? Neden hesabınızı başka bir kullanıcıya veya bir şirkete hızlı paralar karşılığında satmıyorsunuz? Birçok TikTok kullanıcısı, takipçi sayısına, hedef kitlesinin katılımına ve oluşturdukları marka türüne bağlı olarak hesapları için yüzlerce hatta binlerce dolar alabilecekleri FameBolt ve EpicNPC gibi siteler aracılığıyla yapıyor.

Daha Fazla Çalışmak İçin TikTok’u Özgeçmişiniz Olarak Kullanın

TikTok’u, keşfedilme ve onu büyütme umuduyla bir TikTok mücadelesinin bir parçası olarak şarkı söyleyen ve hareket eden videolarını yayınlayan kullanıcılara rastlamadan kullanmak neredeyse imkansız. Tabii ki, herkes TikTok’ta birkaç video yayınladıktan sonra büyük bir plak şirketi veya oyunculuk işi almayacak, ancak bazıları başarıya ulaştı ve sonuç olarak finansal olarak da telafi edildi.

Dixie D'Amelio, TikTok'ta.

Dixie gibi bazı yaratıcılar, filizlenen kariyerlerini kendi ellerine alıyor ve devasa TikTok kitlesini kullanarak, onları çevrimiçi vitrinlerine, iTunes, Spotify ve YouTube’a yönlendirerek kendi albümlerini başlatmalarına yardımcı oluyor.