Skip to content

Tin HiFi T2 Kulaklıklar Uygun Fiyata Harika Ses Sunar

3 de Kasım de 2022

Önemli Çıkarımlar

  • Pil ömrü ve bağlantı sorunları hakkında endişelenmekten yorulduktan sonra, yıllar sonra ilk kablolu kulaklığımı satın aldım.
  • Tin HiFi T2 güzel bir şekilde üretilmiştir, ancak Apple ürünlerinin zarif minimalizminden çok uzaktır.
  • T2’nin 50 dolardan daha ucuz olan mükemmel ses kalitesi ve nötr sesinden çok etkilendim.

Görünüşlerine göre Tin HiFi T2 kulak içi kulaklık aldığımı itiraf edeceğim. Piyasada başka hiçbir şeye benzemeyen çok renkli bir siberpunk tarzları var. Ancak birkaç hafta kullandıktan sonra, olağanüstü ses ve yapı kalitesi için T2’yi de önerebilirim. Daha ucuz ses ekipmanları için çok yaygın olan plastik kulakiçi kulaklıklara müthiş ve makul fiyatlı bir alternatif sunuyorlar. Yıllar sonra ilk defa kablolu kulaklık aldım. Hem Apple AirPods Pro’ya hem de AirPods Max’e sahibim. Başka bir seçenek arayışım hayal kırıklığıyla başladı. Bluetooth’un sunduğu rahatlığı ve özgürlüğü seviyorum, ancak sınırlı pil ömründen ve bağlantı sorunlarından nefret ediyorum. AirPod’ların tümü düzgün eğriler olsa da, T2 örgülü kablolar ve ağır kulaklıklardan oluşan bir kütledir.

Pil Ömrü Sıkıntılarına Elveda Deyin

Bir şarj cihazı için acele etmem gereken çok fazla maraton dinleme seansından sonra, kablolu yedek kulaklığa ihtiyacım olduğuna karar verdim. Apple’ın Bluetooth aygıtlarına zaten çok fazla para harcadım, bu yüzden maliyetleri düşük tutmak istedim. Sony gibi ünlü üreticilerin ucuz teklifleri kesinlikle karışık eleştiriler alıyor. Ama sonra, paranızın karşılığını beklediğinizden daha fazla patlama olarak öneren T2 incelemelerine çarptım ve bağımlısı oldum. Daldım ve kredi kartımı kapattım. Minik bir kitaba benzeyen zarif lacivert bir kutuda geldiği için T2’nin kutusundan çıkarılması bir zevkti. Yıllarca minimalist Apple tasarımları kullandıktan sonra, T2 ilk kullandığımda şok oldu. AirPod’ların tümü düzgün eğriler olsa da, T2 örgülü kablolar ve ağır kulaklıklardan oluşan bir kütledir. Aynı zamanda, her biri kendi tonunda birkaç farklı kulak ucuyla birlikte bir renk cümbüşü. Birkaç dakika dolaşan kordonları çözerek (o günleri hatırlayın) ve kulaklıkların yüksekliğine hayran kaldıktan sonra, T2’nin hafif olmasa da sağlam ve kırılma ihtimalinin düşük olduğunu fark etmeye başladım. Malzemeler, kullanımı bir zevk olan dokuların düşünceli bir karışımıdır.

Ses, Muhteşem Ses

Gerçek test, elbette, T2’nin nasıl ses çıkardığıdır. Kısa cevap muhteşem. Audiophile değilim, ancak onlarca yıldır kulaklık kullanıyorum ve bunlar fiyat için mükemmel ses üretimi sunuyor. Açıkça 549 dolarlık AirPods Max’in derinliği ve ses seviyesi ile eşleşemezler, ancak bu gerçekten adil bir karşılaştırma değil. T2, uzun dinleme seansları için rahatlatıcı nötr bir sese sahiptir. Çalışırken çoğunlukla arka plan gürültüsü olarak kulaklıklarımı kullanırım. Bu kulaklıkların herhangi bir gürültü önleyici özelliği yok ve benim için sürpriz bir şekilde bunun hoş bir rahatlama olduğunu gördüm. Üreticiler, sizi yükseltme yapmanın bir yolu olarak gürültü engellemenin bir zorunluluk olduğu fikrini yıllardır eve götürmeye çalışıyorlar.

Tin Audio T2 kablolu kulaklıkların yakından görünümü.

Gürültü engellemenin uzun uçak yolculukları ve diğer bazı durumlar için kullanışlı olabileceğini kabul edeceğim, ancak kulaklarıma ağır geliyorlar. Örneğin, My AirPods Pro, dışarıdaki sesleri iptal etmeye çalışırken belirgin bir ses çıkarıyor. Bundan bir saat sonra gürültü engelleme özelliğini kapatmam gerekiyor. Pink Floyd’un “Comfortably Numb”dan Beethoven’ın “Ninth Symphony”sine kadar bir şarkı karışımı dinledim ve ses kalitesinin netliğinden etkilendim. Rock şarkılarında, diğer kulaklıklarda elde ettiğiniz güçlü bas sesi yoktu, ancak bu, diğer notaların bazılarını çok daha iyi duyabileceğim anlamına geliyordu. Hepsinden iyisi, Bluetooth ayarlarıyla uğraşmak yerine T2’yi paketinden çıkarıp MacBook Pro’mdaki kulaklık jakına takmak harikaydı. Tabii ki, son zamanlarda yapılan çoğu elektronikte bir kulaklık bağlantı noktası bulunmuyor, bu nedenle bir tür adaptör için midilli almanız gerekebilir. Ayrıca, kulaklığımdaki pillerin bitmek üzere olduğuna dair sürekli hatırlatmalar konusunda endişelenmem gerekmiyordu. Bazen, basit en iyisidir.