Skip to content

TiVo Nedir ve Ne Yapabilir?

20 de Nisan de 2021

TiVo, orijinal dijital video kaydedicilerden (DVR’ler) biridir. Hem set üstü kutu hem de hizmettir. Dijital oturma odasının odak noktası olan TiVo, rahatlık ve kontrolü tüketicilerin ellerine teslim ediyor. İzleyicilerin canlı TV yayını duraklatmasına ve programları kendi programlarına göre izleyebilmeleri için kaydetmesine olanak sağlamasıyla övgüyle karşılandı. Kablo aboneliğinizle bağlantılı olarak çalışır. Birçok tüketici, kablo şirketlerinin sunduğu DVR hizmetlerine alternatif ve büyük bir değer olarak kaldığını fark ediyor.

TiVo nedir?

TiVo, bizi DVR teknolojisiyle tanıştıran ilk şirketlerden biriydi, TV kaydetme ve istediğimiz zaman izleme yeteneği. Şirket, 1990’ların sonunda faaliyete geçti ve kısa sürede ev ismi haline geldi. TiVo’nun piyasaya ilk çıkışından bu yana televizyon seçenekleri muazzam bir ilerleme kaydetti. TiVo’nun bir zamanlar olduğundan çok daha fazla rakibi olmasına rağmen, birçok tüketici için popüler bir seçenek olmaya devam ediyor. Şirket son teknolojiye ayak uydurmaya devam ediyor. Popüler uygulamalarla akış ve entegrasyon gibi seçenekler ekleyerek DVR kutularını zaman içinde geliştirdi. Hizmetin fiyatı da rekabetçidir ve birçok müşteri bunun, kablo sağlayıcıları tarafından sunulan DVR eklentilerinden daha iyi bir anlaşma olduğunu düşünmektedir.

Bolt Vox

TiVo, müşteriler için birkaç set üstü kutu sunar. Birincil seçenek, cihazın sahip olduğu tuner sayısına ve depolamaya bağlı olarak farklılık gösteren iki modeli bulunan Bolt Vox’tur.

 • 3 TB Bolt Vox’un altı tuneri vardır ve tek seferde altı adede kadar program kaydetmenize olanak tanır. Bu depolama miktarı, 450 saatlik HD içeriği için yeterlidir.
 • Bolt Vox için diğer iki seçeneğin her ikisinin de dört tuneri vardır ve aynı anda dört şovu kaydedebilir. Bu model, 500 GB ve 1 TB kapasitelerde mevcuttur ve 75-150 saatlik HD içeriği depolamaya olanak tanır.
 • Romaio OTA’nın dört tuneri vardır ve havadan (OTA) yayınları kaydetmenize olanak tanır. 1 TB depolama alanı ve Bolt’un birçok özelliği ile bu, yerel kanallar için bir HD anten kullanan kablo kesiciler için mükemmel bir çözümdür.

Mini VOX

Evinizdeki birden fazla TV’de TiVo servisini istiyorsanız, TiVo Mini VOX mevcuttur. Bu mini kutulardan birinin takılması, aylık hizmet planınıza eklenmez. Mini VOX; Bolt, Bolt +, Bolt VOX, Roamio OTA, Roamio Plus ve Roamio Pro ile bağlanabilir.

TV İzleme Seçenekleri

TiVo hizmetine, TV izlemek için en son seçenekler dahildir:

 • Canlı TV için kablolu yayın aboneliğinizle bütünleşir, size programları ve filmleri duraklatma, geri sarma ve kaydetme ve ayrıca program kayıtları yapma olanağı verir.
 • İçeriği iOS (iPhone ve iPad) ve Android mobil cihazlarda yayınlar, böylece nerede olursanız olun TV izleyebilirsiniz.
 • Netflix, Hulu, Amazon ve daha fazlası gibi popüler akış uygulamaları ile entegre edilmiştir.
 • Bu hizmete yüklenen fotoğraflar, müzik ve videolar için Plex hesabınıza erişme özelliğini içerir.

TiVo Özellikleri

Ayrıca, satın aldıkları plandan bağımsız olarak, kullanıcıların bir bütün olarak TiVo platformunda keyif aldıkları birkaç özellik var.

 • Tek bir düğme ile tüm reklam dizisini atlayabilirsiniz.
 • Kaçırmayacağınız ancak bütünüyle izleyecek vaktiniz olmayan yavaş ilerleyen sporları, haberleri ve diğer yayınları hızlıca izleyin.
 • 4K UHD kurulumlarıyla uyumluluk.
 • Arama işlevi aynı anda hem TV yayınını hem de akış hizmetlerini tarar.

TiVo Sizin İçin Uygun mu?

Ev eğlence merkezinize TiVo eklemenin iyi bir seçim olup olmadığına karar vermeniz için gereken birçok faktör vardır. Çoğunlukla, bunu kablo şirketinizin sunduğu seçeneklerle ve bu maliyetin TiVo hizmetine kıyasla nasıl olduğunu karşılaştırmak istersiniz.

Kutuyu Satın Almalısınız

Çoğu kablo aboneliğinin aksine, TiVo DVR kutusunu doğrudan satın almanız gerekecektir. Modele bağlı olarak, 200–500 $ harcayacaksınız (şirkette fabrikada yenilenmiş kutular bulunmaktadır). Bunu, kablolu DVR kutunuzla ilişkili kiralama ücretleriyle karşılaştırın.

Aylık abone

Aynı şekilde, TiVo, hizmetin aktif kalması için aylık bir abonelik gerektirir. Bu maliyet yaklaşık 15 $ ‘dır ve yıllık abonelik veya ömür boyu abonelik için fiyat farkı vardır. Ayrıca bir yıllık hizmetin yeni bir kutuyla birlikte verildiğini fark edebilirsiniz. Yine, bunu kablo şirketinizin servis ücretleri ile karşılaştırmak ve her hizmetin özelliklerini hesaba katmak, TiVo’nun sizin için iyi bir değer olup olmadığı konusunda size daha iyi bir fikir verecektir.

Uydu / Analog Uyumluluk

TiVo’nun uydu veya analog sinyallerle çalışmadığını bilmek de önemlidir. TiVo’dan en iyi şekilde yararlanmak için dijital kablo aboneliği veya HD anten gereklidir. Genel olarak, en son seçenekleri isteyen birçok TV izleyicisi için TiVo harika olabilir. Şirket, yeni televizyon çağının ön saflarında yer aldı ve teknoloji ilerledikçe müşterilere en iyi ve en yeni özellikleri sunmaya devam edecekleri muhtemel.