Skip to content

Tumblr’da Nasıl Ünlü Olunur?

19 de Mayıs de 2021

Tumblr, kendinizi ifade etmek için blog yazmayı, fotoğrafları, videoları ve daha fazla aracı birleştiren benzersiz bir sosyal medya platformudur. Diğerleri düzenli olarak içeriklerini yeniden bloglayan on binlerce takipçi toplayan popüler kullanıcılar, Tumblr ünlü olarak kabul edilir. Tumblr üzerindeyseniz ve platformdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, işte Tumblr’da nasıl popüler olunur ve Tumblr’da ünlü olunur. Tumblr 2007 yılında kuruldu ve 18 dilde 500 milyondan fazla blogu destekliyor.

filadendron / Getty Images

Tumblr Blogunuz İçin Bir Tema Seçin

Tumblr teması, blogunuzun görünümünü ve hissini belirleyen önceden ayarlanmış bir grafik paketidir. Tumblr, moda, yemek, fotoğrafçılık, köpekler, mizah, sanat ve daha fazlası gibi konuları kapsayan yüzlerce ücretsiz tema sunuyor. Premium temalar maliyetlidir ancak amaçlarınıza daha uygun olabilir. Kendinizi yaratıcı hissediyorsanız, blogunuzu diğerlerinden ayırmak için özel bir Tumblr teması tasarlayın. Akılda kalıcı bir tema diğerleriyle rezonansa girecek ve takipçi edinme şansınızı artıracaktır. Ancak temanız yalnızca blogunuzun görünüşüyle ​​ilgili değildir. Blogunuzun odak noktasını bilin ve grafik temasının oluşturmaya çalıştığınız genel hisse karşılık gelmesine izin verin. Bir niş sahibi olmak ve içeriğinizi bu konuya odaklamak, Tumblr’da ünlü olmanın en iyi yoludur. Kendi grafik temanızı oluşturursanız, başkalarının da kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Düzenli Olarak İçerik Gönderin

Tumblr ile ünlü bloglar, sabit ve ilgi çekici içeriklere sahiptir. Haftada bir yeni gönderi fazla ilgi uyandırmaz. Her gün veya çoğu insanın aktif olduğu yoğun Tumblr saatlerinde gönderi paylaşacak vaktiniz yoksa, Tumblr Sırası özelliğini kullanın. Kuyruk özelliği ile gönderileriniz dizilir ve belirli aralıklarla sizin belirlediğiniz günlerde yayınlanır. Tumblr kullanıcı adınızın akılda kalıcı, akılda kalıcı olduğundan ve blogunuzun konusuna atıfta bulunduğundan emin olun.

Orijinal, Görsel Zengin İçerik Yayınlayın

Bazı blog yazarları, başkalarının gönderilerini yeniden yayınlayarak bir dereceye kadar Tumblr şöhreti kazanmış olsa da, kendi ilgi çekici içeriğinizi oluşturmak çok önemlidir. Fikirlerinizi ifade eden düşünceli, ilgi çekici gönderiler daha fazla yorum ve etkileşim oluşturacaktır. İnsanlar sizinle aynı fikirde olmasalar bile, karşılıklı saygılı iletişim, katılımı güçlendirir. Gönderileriniz sadece metin ve yazı ile ilgili değil. Tumblr’da en çok aksiyonu görseller alma eğilimindedir. Fotoğrafçılık, grafik tasarım veya Photoshop becerileriniz varsa, blogunuzu büyütürken bu becerileri işe koyun. GIF kullanmayı ve yapmayı öğrenin ve mümkün olduğunda orijinal sanat eserleri yayınlayın. Gönderileriniz görsel olarak çarpıcı ve iyi yazılmışsa, takipçilerinizin içeriğinizi yeniden bloglama olasılığı daha yüksektir. Ne kadar çok kişi gönderilerinizi yeniden bloglarsa, o kadar çok takipçi alırsınız.

Gönderilerinizi Daima Etiketleyin

Trafik ve yeni takipçiler istiyorsanız, gönderilerinizi alakalı anahtar kelimelerle etiketleyin. İnsanlar yeni içerik keşfetmek için sürekli olarak etiketleri araştırıyor. Gönderilerinize rastlarlarsa, gönderileri beğenebilir, sizi takip edebilir ve içeriğinizi yeniden bloglayabilirler. Popüler etiketleri bulmak için Tumblr Keşfet sayfasına göz atın. Etiketler içeriğinizle alakalı olduğu sürece serbestçe kullanın. Kimse #fashion etiketi olan bir tarif görmek istemez. Birçok Tumblr kullanıcısı belirli etiketleri takip eder. Düşünceli etiketleme, benzer düşünen takipçileri çekmenin harika bir yoludur. Gönderilerinizde diğer kullanıcıları etiketlediğinizde buna söz denir. Bahsetmeleri kullanmak, katılımı artırmanın başka bir yoludur.

Kendinizi Promosyon ve Ağ Kurmaya Adayın

Tumblr’ın ünlü olması zaman alır. Sabırlı olun ve kaliteli içerik oluşturmak, sık sık yayınlamak ve takipçilerinizle etkileşim kurmak için gereken işi yapın. Blogunuzun şöhretini dürtmek için arkadaşlarınıza bundan bahsedin, gönderilerinizi Facebook ve Twitter’da paylaşın ve konunuzla ilgili diğer blogları takip edin. Aktif kalın ve Tumblr topluluğuyla olabildiğince etkileşime geçin. Çok sayıda beğeni toplayan diğer kişilerin gönderilerine dikkat edin. Bu gönderileri neyin bu kadar çekici kıldığını öğrenin ve gönderilerinizin kalite düzeyiyle eşleşip eşleşemeyeceğinizi görün. Nelerin popüler olduğuna dair bir fikir edinmek için takipçilerinizin takip ettiği diğer blogları keşfedin. Gönderilerinizden biri önemli miktarda beğeni ve yeniden blog kazandığında, materyali popüler yapan şeyin ne olduğunu düşünün. Tumblr şöhreti geleceğinizdeyse, odaklanın ve meşgul olun ve içeriğinizi oluşturmanın tadını çıkarın. Tumblr ile ünlü bazı kişiler, bağlı kuruluş reklamları ve ürün promosyonları yoluyla çevrimiçi varlıklarından para kazanıyor. Ancak, çoğu insan mümkün olduğunca çok insanla bağlantı kurmayı seviyor.

Biçim mla apa chicago Alıntıınız

Moreau, Elise. “Tumblr’da Nasıl Ünlü Olunur?” ThoughtCo, Mayıs. 14, 2021, thinkco.com/how-to-become-tumblr-famous-3486049.
Moreau, Elise. (2021, 14 Mayıs). Tumblr’da Nasıl Ünlü Olunur. Https://www.thoughtco.com/how-to-become-tumblr-famous-3486049 adresinden erişildi
Moreau, Elise. “Tumblr’da Nasıl Ünlü Olunur?” ThoughtCo. https://www.thoughtco.com/how-to-become-tumblr-famous-3486049 (19 Mayıs 2021’de erişildi).