Skip to content

Twitch Nefret Baskınlarına Karşı Yeni Doğrulama Araçlarını Duyurdu

12 de Temmuz de 2022

Son zamanlarda yaşanan nefret baskınları dalgasına yanıt olarak Twitch, giderek artan sorunla mücadele etmek için yeni doğrulama araçları uyguluyor. Şirketin resmi blog gönderisine göre, Twitch, içerik oluşturucuların kendileriyle kimlerin etkileşimde bulunduğu üzerinde daha iyi kontrol sahibi olabilmeleri için telefonla doğrulanmış sohbeti ekliyor ve e-posta doğrulama ayarlarını genişletiyor. Güncelleme tüm yayıncılar tarafından kullanılabilir ve İçerik Oluşturucu Panosundaki Ayarlar aracılığıyla erişilebilir.

Telefonla doğrulanmış sohbet, kullanıcıların sohbeti kullanmadan önce telefon numaralarını doğrulamasını gerektirir. Bu özellik, yeni e-posta doğrulama ayarlarının yanı sıra yayıncıya kimlerin katılabileceği konusunda daha fazla kontrol sağlıyor. Ancak Twitch, e-posta doğrulama ayarlarının ne olduğunu veya neleri gerektirdiğini söylemez. VIP üyeler, aboneler ve modlar doğrulamadan muaf tutulabilir. Yasaklardan kaçınmayla mücadele etmek için Twitch, bir sorun olması durumunda doğrulanmış bir telefon numarasına veya e-postaya bağlı tüm hesapları yasaklayacaktır. Yeni doğrulama sistemi, nefret baskınlarıyla mücadelede en son araçtır. Daha önce Twitch, yayıncıları tacizden korumak için yeni sohbet filtreleri uyguladı, ancak bu filtrelere rağmen zorbalık devam etti.

Kamera canlı yayında gülümseyen çocuklar

Baskın, başlangıçta yayıncıların izleyicileri başka bir yayına yönlendirerek izleyicileri başkalarıyla paylaşması içindi. Ancak, kötü oyuncular bu özelliği yayıncıları taciz etmek ve onlara saldırmak için kullandı. O kadar kötüye gitti ki Twitch, bu nefret baskınlarını başlattığı iddia edilen iki kullanıcıyı dava ediyor. Şirket, bu davranışı durdurmak için tek bir çözüm olmamasına rağmen, yeni sistemin nefreti yavaşlatmak için kullanılan araçları ve teknolojiyi genişleteceğini iddia ediyor.