Skip to content

Twitch Streamer ve YouTube Creator AshleyRoboto, Sevinci Ateşlemek İçin Burada

12 de Haziran de 2022

Bir AshleyRoboto akışına daldığınızda, onaylamalar, oyunlar ve ara sıra alkışlar bekleyebileceğiniz şeylerden sadece birkaçı. Bu yayıncı, keyifli sayacını sonuna kadar açmış ve internetin kasvetli kıyametine daha güneşli bir hava katıyor.

Lifewire ile yaptığı bir röportajda, “Çevrimiçi ortamda çok fazla olumsuzluk ve daha karanlık şeyler olduğunu biliyorum ve internete daha fazla ışık, neşe ve sadece aptallık getirmeye çalışmak istiyorum” dedi. “İçerik yaratıcıları… hayatımı çok etkilediler. Beni güldürmek ve gülümsetmek için her zaman oradaydılar, bu yüzden her zaman bunu ileriye taşımak ve bu ışığı diğer insanların hayatlarına getirmek istedim.” Ashley, tüm sosyal medya kategorilerinde güçlü 100.000’den fazla takipçisi olan kendi yaratıcı platformuna sahiptir. Bir an için bile olsa interneti biraz daha iyi hale getirmeye adanmış bir platform.

Kısa Bilgiler

  • İsim: Ashley
  • Yaş: 25
  • bulunan: Güney Ontario, Kanada
  • rastgele zevk: Toplum! Yetiştirdiği topluluğun dışında, içerik oluşturma alanında olmak, Ashley’nin diğer yayıncılar ve içerik oluşturucularla ömür boyu sürecek dostluklar ve bağlantılar kurmasına izin verdi. Bir zamanlar arkadaşlarına baktığı insanları arayabilmek, kariyerinin en ödüllendirici yönlerinden biridir.
  • Alıntı: “Dünyayı bulduğunuzdan daha iyi bırakın.”

Biraz Pep Uzun Bir Yol Giderir

Genç Ashley, oyun dünyasına alışılmadık bir giriş yaptı. Teknoloji meraklısı olarak tanımladığı büyükbabası, tomurcuklanan flamaları en sevdiği bazı video oyunlarıyla tanıştırdı. Oyun oynamak, büyükbabasıyla bağlantı kurmanın yolu oldu. Sonunda kendi gerçek bir hobisine dönüşen kaliteli zamana açılan bir kapı olduğunu söylüyor. “Tonlarca video oyun sistemi vardı. Video oyunlarına ve teknoloji işlerine çok meraklıydı” dedi. “Bana bilgisayar kullanmayı, kamera kullanmayı ve video oyunları oynamayı öğretti.” Oyuncu tarafını beslerken, daha yaratıcı eğilimleri için annesinin sanatından ilham alıyor. Ashley, bu iki ilgi alanını birleştirecek ve bunları bir içerik yaratıcısı olarak gelişen bir kariyerde birleştirecekti. Animasyon eğitimi alarak, sonunda kendini tam zamanlı içerik oluşturmaya adamaya karar vermeden önce sanat alanında bir kariyere sahip oldu. İlham kaynağı olarak Jacksepticeye ve Marikplier gibi popüler YouTube kişiliklerinden bahsediyor. Bununla birlikte, YouTube’da başarısız olan bir görev, onun insanlarla daha iyi bir bağlantı kurmanın yollarını aradığını gördü. Akış, düzenlenmiş video içeriğinin aksine, belirtilen hedefleri için daha uygun olduğunu söyledi. İçerik oluşturucu, “Odamda oturmuş YouTube’da bir kameraya konuşuyormuş gibi hissettim” dedi. “İnsanlarla kurmak istediğim bağlantılar ve kitlenizle canlı konuşmanın topluluk yönü benim için çok ilginç bir şeydi. Kariyerimin beni götürdüğü yeri etkiledi ve aynı zamanda o zamanki çalışma programıma da uyuyordu.” Twitch kariyeri, 1998 klasik platform oyununun bir oyunuyla başladı. Ejderha Spyro. Ashley kısa sürede pastadan payını Twitch’te kesmeye başladı. 2019’a kadar özel bir topluluğu, birkaç viral klibi ve kemerinin altında çok imrenilen bir Twitch Ortaklığı vardı. Her şey neşeli meraklıyı arıyordu.

Radikal Yeniden Keşif

İçerik oluşturmaya başlama kararının arkasındaki itici ilke, Twitch’te büyüdükçe daha belirgin hale geldi. Bir yardım eli ile sayıları katlanarak arttı. heyecan ve yayın yapan süperstar Ninja’dan bir retweet. Bu Twitter görünümleri ve takipçileri, oldukça hızlı bir şekilde Twitch topluluğu üyelerine dönüştü. Böylece, herhangi bir içerik oluşturucunun yapacağı şeyi yaptı; sevgiyle adlandırılan “fam jam” topluluğuyla, yayın alanında biraz neşe uyandırma görevine devam etme fırsatını yakaladı. Ancak, bu olumlu olumlamayla birlikte kaçınılmaz bir geri dönüş geldi.

Twitch yayıncısı AshleyRoboto, yayın sırasında Twitch izleyicisiyle konuşuyor

“İnternette bir kadınsan, birçok insan sadece var olduğunu gördüğün için sana kızar. Ve bu aynı. [for] genel olarak birçok marjinal grup. Başarılı olduğunu gördüğün için insanlar sana kızıyor” dedi. Bu sularda gezinmek zor olabilir, özellikle de savunmasız topluluklardan geliyorsanız, flama ekledi. Bu alışılmadık bir hikaye değil, ancak şeffaflık onu korumasını sağladı. neşeli mizaç ve keyifli kişilik. Topluluğunun enerjisinden beslenmek, aksi takdirde tertemiz yüzeyinde bir çatlak oluşmasına asla izin vermemesine yardımcı olur. İnternetteki aptal, gülünç, kabarcıklı pozitif bir güç, topluluğunun onu tanımlamasını umduğu şeydir. tam olarak olması gereken yerde. Ve sonunda bu duygunun karşılıklı olduğunu anlıyor. [my content and I] Bazı insanlar için büyüdüğüm içeriğin benim için anlamı buydu, bu beni duygulandırıyor ve başladığımda yapmaya karar verdiğim şeyi gerçekten yaptığımı doğruluyor” dedi. “Bu etkiyi yarattığımı bilmek… gerçekten çok sert vuruyor.”