Skip to content

Twitch, Yasak Kaçırmalarla Mücadele için Yeni Araçlar Sunuyor

15 de Mayıs de 2023

Twitch, yasaklardan kaçan “olası” ve “olası” hesapları işaretlemek için makine öğrenimini kullanan yeni Şüpheli Kullanıcı Tespit araçlarını kullanıma sundu. Yasak ihlallerini tespit etmeye yönelik planlar ağustos ayında açıklandıve neredeyse altı ay sonra Twitch, Şüpheli Kullanıcı Tespitini tüm kanallarda kullanıma sunuyor. Platforma göre, yeni araçlar, yayıncıların ve moderatörlerin önceden yasaklanmış kullanıcıların yeni hesaplarını yakalamasını ve bunlarla ilgilenmesini kolaylaştıracak.

Twitch, bazı kullanıcıların bir kanaldan yasaklandıktan sonra sohbete geri dönmek ve tacizde bulunmaya devam etmek için yeni bir hesap oluşturacağını kabul ediyor. Şüpheli Kullanıcı Tespiti, bu tür hesapları tanımlamaya yardımcı olacak “sinyaller” aramak için makine öğreniminden yararlanır. Bundan sonra, yasaklamadan kaçan olası hesaplar işaretlenecek ve bunlarla nasıl başa çıkılacağına karar vermek yayıncılara ve modlarına bırakılacaktır. “Olası” yasaklardan kaçanlar sohbette görünmeye devam edecek, ancak bayrak, yayıncı ve modlar tarafından görülebilecek ve böylece onlara göz kulak olabilecekler. “Muhtemelen” kaçanlar da işaretlenecek, ancak mesajları genel sohbette görünmeyecek; yalnızca yayıncı ve modlar onları görebilecek. Kanallar, istenirse “olası” suçlulardan gelen mesajları da gizlemeyi seçebilir.

"Olası" ve "Olası" yasaklardan kaçan kullanıcılar

Şüpheli Kullanıcı Tespiti artık tüm Twitch kanallarında mevcuttur ve varsayılan olarak etkindir. İstenirse, yayıncılar araçları Kapatmayı veya başka ayarlamalar yapmayı seçebilir. Şüpheli Kullanıcılar widget’ını kullanarak veya doğrudan kullanıcının Görüntüleyici Kartından, göz kulak olmak için hesapları manuel olarak eklemek de mümkündür.