Skip to content

Twitch’te Mobil Oyunlar Nasıl Oynanır?

27 de Nisan de 2021

Bilinmesi gereken

 • Yüklemek Reflektör 3 ve OBS Stüdyosu bilgisayarınızda. Mobil ekranı şu yolla yansıtın: AirPlay (iOS) veya Oyuncular ayarlar (Android).
 • OBS Studio’yu Twitch hesabınıza bağlayın ve ardından + (artı) altında Hizmetler. Seç Pencere Yakalama > Reflektör 3 > TAMAM MI.
 • OBS Studio’da, + (artı) altında Hizmetler. Seç Video Yakalama Cihazı. Web kameranızı seçin> TAMAM MI. Tıklayın Akışı Başlatın.

Bu makale Reflector 3 ve OBS Studio’yu bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı ve oyununuzu mobil cihazınızdan bilgisayarınıza ve Twitch’e aktaracak şekilde nasıl ayarlayacağınızı açıklar.

Twitch’te Mobil Oyunlar Nasıl Oynanır?

Mobil cihazların teknolojik sınırlamaları göz önüne alındığında, bir akıllı telefondan Twitch’e kaliteli bir oyun akışı yayınlamak, aynısını bir konsoldan veya bilgisayardan yapmaktan biraz daha karmaşıktır. Mobil cihazınıza ve oynamak istediğiniz oyuna ek olarak şunlara ihtiyacınız var:

 • Windows veya Mac PC
 • Reflector 3 programının bilgisayarınızda bir kopyası
 • Bilgisayarınızdaki ücretsiz OBS Studio akış yazılımının bir kopyası
 • Bir web kamerası
 • Bir mikrofon

Reflektör 3’ü Kurun

Çekimi mobil cihazınızdan izlemek için, onu bilgisayarınızda göstermeniz gerekecek ve bu da onu Twitch’e gönderecektir. Blu-ray diskini izleyebilmeniz için bir Blu-ray oynatıcıyı TV’nize nasıl bağlamanız gerektiğine benzer. Reflector 3, Windows ve macOS bilgisayarlarda çalışan ve onları iOS, Android ve Google Cast, AirPlay ve Miracast gibi Windows telefonlar tarafından desteklenen çok sayıda kablosuz projelendirme teknolojisiyle uyumlu hale getiren bir programdır. Reflector 3’ü kullanırken herhangi bir kablo veya ek donanım kullanmanız gerekmeyecektir. Reflector 3’ü resmi web sitesinden indirdikten sonra, programı bilgisayarınızda açın ve ardından aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak cep telefonunuzun ekranını kablosuz olarak bilgisayara yansıtın.

 • iPhone, iPad veya iPod Touch: İOS cihazınızın ekranının altından yukarı kaydırarak Kontrol Merkezi. Basın AirPlay Menünün ortasındaki simgesi.
 • Android: Aç Bildirim Merkezi Android telefonunuzda veya tabletinizde ve Oyuncular simgesi. Açtıktan sonra seçin Daha fazla ayar ve bilgisayarınızı seçin.

OBS Studio’yu Kurun

Henüz yapmadıysanız, OBS Studio’yu bilgisayarınıza indirin. Bu, canlı akışları Twitch’e yayınlamak için kullanılan popüler bir ücretsiz programdır. OBS Studio kurulduktan sonra, yayınınızın doğru konuma gönderilmesi için onu Twitch hesabınıza bağlamanız gerekir.

 1. Resmi Twitch web sitesinde hesabınıza giriş yapın.

 2. Tıklamak Gösterge Paneli > Ayarlar > Akış Anahtarı.

 3. Basın mor düğme akış anahtarınızı görüntülemek ve ardından bu sayı dizisini farenizle vurgulayarak, metne sağ tıklayarak ve düğmesine basarak panonuza kopyalayın. Kopyala.

 4. OBS Studio’ya geri dönün ve tıklayın Ayarlar > Yayın Akışı > Hizmet ve seçin Seğirme.

 5. Akış anahtarınızı farenizle sağ tıklayıp seçimini yaparak ilgili alana kopyalayın. Yapıştırmak.

 6. OBS Studio’dan yayınlanan her şey artık doğrudan kişisel Twitch hesabınıza gönderilecektir.

OBS Studio’ya Medya Kaynakları Ekleyin

Reflector 3’ün bilgisayarınızda hala açık olduğundan ve mobil cihazınızın yansıtıldığından emin olun. Şimdi Reflector 3’ü OBS Studio’ya ekleyeceksiniz ve izleyicileriniz mobil oyununuzu böyle görecek.

 1. OBS Studio’nun altında, artı sembolü altında Kaynaklar.

 2. Seç Pencere Yakalama ve seçin Reflektör 3 açılır menüden. Basın Tamam mı.

 3. İstediğiniz gibi görünmesi için yeni ekranınızı farenizle taşıyın ve yeniden boyutlandırın.

 4. Tüm siyah çalışma alanı, izleyicilerinizin gördüğü gibi olacaktır, bu nedenle görsel olarak daha çekici görünmesini istiyorsanız, yukarıda gösterilen yöntemi tekrarlayarak daha fazla kaynak ekleyerek görüntüleri içe aktarabilirsiniz.

 5. Web kameranızı eklemek için bir kez daha artı sembolü altında Kaynaklar ama bu sefer seç Video Yakalama Cihazı. Listeden web kameranızı seçin ve Tamam mı. İstediğiniz gibi taşıyın ve yeniden boyutlandırın.

Twitch Yayınınızı Başlatın

Gösterge tablonuz istediğiniz gibi göründüğünde, Akışı Başlatın sağ alt köşedeki düğmesi. Artık Twitch’te canlı yayında olacaksınız ve izleyicileriniz web kamerası çekimlerinizi, eklediğiniz tüm görüntüleri ve en sevdiğiniz mobil video oyununu görmelidir.

Akıllı Telefonunuzu Akış için Hazırlayın

Mobil cihazınızdan akışa başlamadan önce, tüm açık uygulamaları kapatmalısınız. Bu, cihazınızın olabildiğince hızlı çalışmasını sağlayacak ve oynayacağınız oyunun yavaşlamasını veya çökmesini azaltacaktır. Yayınınızın gelen uyarılarla kesintiye uğramaması için bildirimleri kapatmak da iyi bir fikirdir. Ayrıca, insanların sizi aramasını önlemek için Uçak Modu’nu açmak isteyebilirsiniz, ancak Wi-Fi ve Bluetooth’un işlevsel kaldığından emin olun, böylece Reflektör 3 ile ekranınızı bilgisayarınıza yansıtabilirsiniz. İPhone’larda Uçak Modunu kolayca etkinleştirebilirsiniz; Android’de bu modu Hızlı Ayarlar üzerinden açabilirsiniz.

Mobil Twitch Akışı Nedir?

Twitch Interactive, Inc./Wikimedia Commons / Kamu Malı
Mobil Twitch akışı, bir video oyununun canlı oynanışının bir iOS, Android veya Windows akıllı telefon veya tabletinden Twitch yayın hizmetine yayınlanmasıdır. Bir yayında yalnızca oyun görüntülerini yayınlamak mümkündür, ancak çoğu başarılı yayıncılar, izleyicileriyle etkileşim kurmak ve onları Twitch kanallarını takip etmeye veya abone olmaya teşvik etmek için kendilerine ait web kamerası görüntüleri ve çekici bir görsel düzen içerir.