Skip to content

Twitter Avatarı Yüklemek İçin İpuçları

7 de Mayıs de 2021

Bir Twitter hesabı açmanın bir parçası, Twitter web sitesinde avatarınız olarak hizmet veren görseli seçmektir. Bir avatar yüklemezseniz, hesabınız sıkıcı gri bir siluet gösterir. Avatarları olmayan hesaplar, sahte hesaplar nadiren yüklediğinden, genellikle güvenilir sayılmaz.

Twitter Avatarını Kullanmanın Yararları

Avatarınız önemli bir rol oynar. Tweetlerinizi takipçilerinize tanıtır ve markanızı oluşturur. Genellikle, bir avatar için en iyi seçimin, en iyi halinle senin kafandan bir fotoğrafın çekilmesidir. Yine de evcil hayvan, şirket logosu, araba veya bina gibi başka herhangi bir şey olabilir. Twitter, bir hesap oluşturduğunuzda iki fotoğraf ister:

 • Başlık fotoğrafı: Profilinizin üst kısmında görünen büyük resim.
 • Profil resmi: Bu fotoğraf aynı zamanda sizin Twitter avatarı. Avatar, Twitter hesabınıza ve gönderilerinize kişilik katar.

Hesabınız için kaydolurken bir resim yüklemediyseniz veya mevcut profil resminizden memnun değilseniz, yeni bir avatar fotoğrafı yükleyin. Avatarınız Twitter’da çeşitli alanlarda görünür. Bunu, girdiğiniz her tweetin yanında, menü çubuğunda, hesap bilgileri panelinizde ve profil sayfanızda bulacaksınız. Twitter, fotoğrafların boyutlandırmasını otomatik olarak gerçekleştirir.

Twitter Avatar Özellikleri

Twitter avatar resminiz bir JPEG, GIF veya PNG dosyası olmalıdır. Twitter, profil resimleri için animasyonlu GIF’leri desteklemez. Kullanmak istediğiniz görsel Twitter’ın desteklemediği bir dosya biçimindeyse, onu ücretsiz bir fotoğraf dönüştürücüye koyun ve dönüştürme için Twitter’ın desteklediği biçimlerden birini seçin. Twitter profil resimlerinin boyutu 2 MB’ı geçemez ve kare şeklinde olmalıdır. Twitter, profil görüntünüz için 400 x 400 piksel önerir, ancak herhangi bir kare görüntü, 400 x 400 pikselden küçük olmadığı sürece işe yarar. Kare bir logo yüklemeyi planlıyorsanız, kenarlarda boşluk bırakın. Avatar, Twitter’da bir daire içinde görünür ve kare görüntünün köşeleri daire içinde gösterilmez.

Twitter Avatarınızı Bilgisayarda Nasıl Değiştirirsiniz?

Avatarınızı değiştirmek için bilgisayarınızda Twitter’da oturum açın ve ardından:

 1. Seçiniz Profil.

 2. Seçiniz Profili Düzenle başlık fotoğrafınızın altında.

  Twitter profil sayfasındaki profil düğmesini düzenle

 3. Seçiniz Fotoğraf ekle, Twitter profiliniz için yeni bir resim seçeceğiniz ekranı açmak için mevcut profil resminizin üzerine yerleştirilen.

  Twitter'da Fotoğraf Ekle düğmesi Profil Düzenle Sayfasında

 4. Bir fotoğraf seçin, beğeninize göre kırpın ve ardından Uygulamak.

  Twitter'da Profil Resmini Düzenle penceresindeki Uygula düğmesi

 5. Seçiniz Kayıt etmek. Görüntü profilinize kaydedilir ve hem geçmiş hem de güncel Twitter gönderilerinizin yanında görünür.

  Twitter'da Profil Düzenle sayfasındaki Kaydet düğmesi

Twitter Avatarınızı Mobil Cihazda Nasıl Değiştirirsiniz?

İOS ve Android mobil cihazlar için mobil Twitter uygulamasını kullanarak Twitter avatarınızı nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Simgesine dokunun. Menü ekranın üst kısmındaki simgesi (üç yatay çizgi).

 2. Dokunmak Profil.

 3. Dokunmak Profili Düzenle.

  Twitter uygulamasında Menü simgesi, Profil ve Profili Düzenle

 4. Simgesine dokunun. kamera Mevcut avatarınızın üzerine yerleştirilmiş simge. Twitter’ın fotoğraflarınıza erişmesine izin vermeniz istenebilir.

 5. Koleksiyonunuzdan bir fotoğraf seçin veya yeni bir fotoğraf çekin, resmi Twitter’da görünmesini istediğiniz şekilde daire içinde konumlandırın ve ardından simgesine dokunun. Kullanım.

 6. Dokunmak Kayıt etmek.

  Profil fotoğrafı simgesi, Twitter uygulamasında Kullan ve Kaydet

Twitter Avatarınız Nasıl Görünmeli

Twitter’da sizi temsil edecek iyi aydınlatılmış, yüksek kaliteli bir resim seçin. Günlük selfie, kişisel hesaplar için en iyi sonucu verir. Resmi bir vesikalık veya bir şirket logosu, bir işletme hesabı için uygundur. Birkaç şeyi aklınızda tutun:

 • En iyi görünen Twitter avatarlarından bazıları, kullanıcının yüzüyle kontrast oluşturan sağlam bir arka plana sahiptir.
 • Twitter’ı iş için kullanıyorsanız, bir veya iki kelimeden oluşan kısa bir mesaj iletmeyi veya açıklayıcı bir grafik öğesi eklemeyi düşünün. Bir fırıncı pasta tutabilir ve bir web tasarımcısı bir logo sergileyebilir.
 • Bir avatar yükledikten sonra, onu nadiren değiştirin. Takipçileriniz zaman içinde tutarlı bir imaj gördüklerinde markanızı inşa eder.

Avatarınız Olarak Ne Kullanılmamalı

Avatarınız için çıplak bir resim yüklemeyin. Twitter bunu reddedecek. Twitter, hassas medya içeriyor olarak işaretlenen tweetlerde bazı grafik şiddet biçimlerine ve yetişkinlere yönelik içeriğe izin verir. Ancak, profil resminizde bu tür içeriği kullanmanıza izin verilmez.