Skip to content

Twitter Düştü mü … Yoksa Sadece Siz Misiniz?

7 de Mayıs de 2021

Herhangi bir büyük web kesintisi meydana geldiğinde, insanlar Twitter’da bunun hakkında tweet atıyorlar. Ancak Twitter kapalıysa ve erişilemezse, tweet atamazsınız. Bazen bu Twitter’ın hatası değildir. Sorunun Twitter’da mı, internet bağlantınızda mı, cihazınızda mı, tarayıcınızda mı, uygulamanızda mı yoksa Twitter hesabınızda mı olduğunu anlamak için Twitter’ı nasıl gidereceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Twitter’a Erişemediğinizde Nasıl Onarılır

Tweet atamadığınızda, sorunun nerede oluştuğunu belirleyin. Aşağıdaki sorun giderme ipuçlarını izleyin:

 1. Twitter durumunu kontrol edin. Sosyal medya platformunda bir şey olup olmadığını görmek için Twitter durum sayfasını kontrol edin. Yakın zamanda “hizmet kesintileri” gibi bir mesaj görürseniz, Twitter ile ilgili bir sorun vardır.

  “Sistemin Tümü Çalışıyor” mesajı, sorunun başka bir yerde olduğunu veya Twitter henüz bir sorun olduğunu fark etmediğini gösterebilir.

 2. Twitter’a farklı bir platformdan erişin. Tipik olarak, çoğu insan Twitter’a bir uygulamadan veya web tarayıcısından erişir. Bu yöntemlerden biri işe yaramazsa, farklı bir tane deneyin.

  Twitter'ın bir akıllı telefon tarayıcısındaki mobil sürümü.

  • Twitter’a bir tarayıcıdan erişin: Git https://www.twitter.com. Windows ve macOS cihazlarda bu, Twitter web sitesinin tamamını görüntüler. Android ve iOS cihazlarda, sitenin mobil bir sürümüne yönlendirilirsiniz.
  • Twitter’ın mobil sürümüne erişin: Hala Twitter’a erişemiyorsanız, https://mobile.twitter.com adresinden Twitter’ın mobil sürümünü açın. Bu sürüm, daha az veri kullandığı ve yavaş veya kesintili bir ağ bağlantısında Twitter erişimini desteklediği için Twitter Lite olarak da adlandırılır.
  • Resmi Twitter uygulaması: Cihazınız için resmi Twitter uygulamasını yükleyin ve oturum açın. Twitter, Android, iOS ve Windows 10 sistemleri için uygulamalar sunar. Resmi Twitter uygulaması, bazen üçüncü taraf Twitter uygulamalarında bulunan bazı sınırlamalar olmadan Twitter’a erişmenizi sağlar.

  Ayrıca bir cep telefonundan SMS yoluyla tweet alıp gönderebilirsiniz. Bunu yapmak için, operatörünüzün kısa koduna bakın ve ardından kelimeyi kısa mesajla gönderin. BAŞLAT kısa koda. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde bu 40404’tür. BAŞLAT 40404’e kadar.

  Twitter oturum açma

 3. Cihazınızı yeniden başlatın. Hala Twitter’a erişemiyorsanız, cihazınızı kapatıp tekrar açın. Yeniden başlatma bazen bağlantı ve uygulama sorunlarını düzeltir.

 4. Filtrelemeyi kontrol edin. Çeşitli araçlar sosyal medya sitelerine erişimi engeller. Durumunuzda durumun bu olup olmadığını kontrol etmenin birkaç yolu vardır.

  Sosyal Ağ sitelerinin engellendiğini gösteren OpenDNS web içeriği filtreleme.

  • Facebook veya Instagram gibi başka bir sosyal medya sitesini deneyin: Çoğu web sitesine bir tarayıcıdan erişebilir, ancak sosyal medya sitelerine erişemezseniz, sorun Twitter’da olmayabilir. Bunun yerine, bir kısıtlama, cihazınızdan veya IP’nizden sosyal medya sitelerine erişimi engelleyebilir.
  • İçerik engelleyici ayarları: Tarayıcınızda AdBlock Plus, Bağlantıyı Kes veya Ghostery gibi bir içerik engelleyici kullanıyorsanız, Twitter.com’a erişime izin vermek için ayarları gözden geçirin ve değiştirin.
  • Güvenlik duvarı ve Wi-Fi ayarları: Sosyal medya siteleri, Wi-Fi erişim noktası veya güvenlik duvarı gibi bir ağ cihazı yapılandırması tarafından engellenebilir. Filtreleme ayarlarını gözden geçirmek için Wi-Fi erişim noktanızda, yönlendiricinizde veya güvenlik duvarınızda oturum açın. Farklı yönlendiricilerin farklı kontrolleri vardır. Cihazınız için filtreleme seçeneklerini veya ebeveyn denetimi ayarlarını arayın.
 5. Ağ bağlantılarınızı kontrol edin. Google gibi başka bir büyük siteye bir tarayıcı açarak bir ağa bağlı olup olmadığınızı kontrol edin. Diğer sitelere bağlanamıyorsanız, sorun ev ağınız olabilir.

  • Wi-Fi Durumu: Wi-Fi erişim noktanızın, yönlendiricinizin veya modeminizin durumunu kontrol edin. Çoğu ağ cihazında, bir cihazın açık ve bağlı olduğunu gösteren ışıklar vardır. Kırmızı ışık veya ışığın olmaması bir sorunu gösterebilir.
  • Sıfırla: Birçok cihazda olduğu gibi, yeniden başlatma yardımcı olabilir. Cihazları kapatın. Bir güç anahtarı bulamazsanız, güç kablosunu çıkarın, ardından cihazları tekrar açın veya gücü tekrar takın. Cihazların internet sağlayıcınıza yeniden bağlanması için birkaç dakika bekleyin ve ardından Twitter’a bağlanın.
  • Farklı bir ağ deneyin: Farklı bir ağa geçip Twitter’a bağlanabilirsiniz. Örneğin, bir Android telefonda veya iPhone’da, cihazınızda Wi-Fi’yi kapatın, ardından Twitter’a bağlanın. Veya Wi-Fi’yi kapattıysanız, Wi-Fi’yi açın, yakındaki bir erişim noktasına bağlanın ve ardından Twitter’a erişin.
 6. DNS sunucusu ayarlarını değiştirin. İnternet erişiminizin ve bağlantılarınızın çoğu çalışır, ancak Twitter çalışmazsa, cihazınızın DNS ayarlarını değiştirin. Bazen eksik, yanlış veya engellenmiş DNS ayarları, belirli sitelere erişimi engeller. Çoğu durumda, internet servis sağlayıcınız DNS’yi varsayılan olarak işler, ancak cihazı veya yönlendiriciyi alternatif bir DNS sağlayıcısı kullanacak şekilde yapılandırmış olabilirsiniz. Örneğin, Cloudflare, Google, OpenDNS ve Quad9, ücretsiz DNS hizmetleri sunar.

 7. Hesap sorunlarını kontrol edin. Twitter’a bağlanabiliyorsanız ancak oturum açamıyorsanız, birkaç seçeneğiniz vardır. Bu çözümler, Twitter sitesine veya uygulamasına erişebileceğiniz anlamına gelir, ancak bazı özellikler çalışmaz.

  Gerekirse, Twitter hesabı şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

  • Şifrenizi sıfırlayın: Bir tarayıcıda Twitter oturum açma sayfasına veya Android veya iOS için Twitter mobil uygulamasına gidin ve seçin Parolanızı mı unuttunuz. Parola sıfırlama sürecini tamamlamak için Twitter hesabınızla ilişkili e-posta hesabına erişmeniz gerekebilir. Ek şifre sıfırlama yardımı için Twitter Yardım Merkezi’ne gidin ve şu konularda bilgi edinin: kayıp veya unutulmuş bir şifre nasıl sıfırlanır.
  • Kilitli hesap: Siz veya bir başkası birkaç kez başarısız bir şekilde oturum açtıysa, Twitter hesabınızı kilitleyebilir. Bu olduktan sonra, tekrar oturum açmadan önce yaklaşık bir saat bekleyin. Kilitleme sırasında Twitter, doğru şifreyi girseniz bile oturum açmanıza izin vermez.
  • Askıya alınmış hesap: Twitter, taciz içeren tweet’ler, spam içeren davranışlar veya olası bir güvenlik sorunu nedeniyle hesapları askıya alabilir. Bazı durumlarda Twitter, hesabınızın askıya alınmasını kaldırmanıza izin verebilir. Twitter izin verirse, oturum açtıktan sonra talimatlar veya ek bilgi talebi göreceksiniz. Aksi takdirde, yapmanız gerekebilir. hesabınızın kilidini açmaya çalışın veya itiraz etmek Twitter ile askıya alınma durumunuz.