Skip to content

Twitter Kullanıcılarını Nasıl ve Ne Zaman Takip Etmemelisiniz?

3 de Haziran de 2021

Twitter kullanıcılarını takip etmeyi bırakmanın en iyi nedeni, artık yayınınızda ne yayınladıklarını görmekten hoşlanmamanızdır. Can sıkıcıdırlar, spam gönderirler veya beslemenizi bulanıklaştırdıklarını gördüğünüzde sizi kızgın düşünceler düşündürürler. Twitter’da birisini takibi bırakmanın kötü bir nedeni, birçok kişinin Twitter’da başkalarını takibi bırakmasının nedeni bu olsa da, sizi geri takip etmemeleridir. Twitter’ın ilk günlerinde bu oldukça yaygındı. Birini takip ettiğinizde, diğer kişinin de sizi takip etmesi beklenirdi. Şimdi, o kadar değil. Twitter’ın kullanımı katlanarak arttı ve takip ettiğiniz herkesin, özellikle ünlülerin sizi takip etmesini beklemek mantıksız. Artık spam gönderenler ve botlar bolca var, bu yüzden insanlar onları takip ettiğinde bildirimleri kapattı. Yani, birinin seni kin yüzünden takip etmediğini düşünüyorsan, belki de sırf senin kim olduğun hakkında hiçbir fikirleri olmadığı ve senin onları takip ettiğin içindir.

Bununla birlikte, hiç kimse sizi Twitter’da takip etmek zorunda değildir ve bunu beklemek gerçekçi değildir. Ara sıra en yeni takipçilerinizi kontrol etmek ve daha fazlasını duymak istediğiniz kişileri takip etmek iyi bir uygulamadır. Takip etme herşey ancak bunların çoğu verimsiz olacaktır; feed’iniz alakasız tweet’lerle dolup taşardı. Bu, takip ettiğiniz tüm kişilerin de karşılaştığı durumla aynı. Her durumda, Twitter kullanıcılarını birkaç farklı şekilde takibi bırakabilirsiniz. Günde 100’den fazla kişiyi takip etmeyi bırakırsanız hesabınızın işaretlenebileceğini ve askıya alınabileceğini unutmayın; Bunun nedeni, spam içerikli botların bunu yapma eğiliminde olmasıdır, dolayısıyla bu büyük bir kırmızı bayraktır.

Onları Geleneksel Yolla Takipten Çıkarın

Kullanıcının profiline gidin ve büyük maviye tıklayın Takip etme buton; kırmızıya dönmeli ve söylemeli Takibi bırak. Profil, kullanıcı adının yanında “sizi takip ediyor” yazacağından, bu kullanıcının sizi takip edip etmediğini anlayabilirsiniz.

Etkili Bir Şekilde Takibi Bırakmak için Araçları Kullanın

Twitter kullanıcılarının takipçilerini ve beslemelerini yönetmelerine yardımcı olacak birçok araç var. İşte size yardımcı olabilecek birkaç tanesi:

  • ManageFlittr—Bu iyi bilinen araç, her gün sizi takip etmeyen 100 kişiyi indirmenize olanak tanır; daha fazlasını takip etmeyi bırakmak için bir ücret var. Ancak bu genellikle önerilmez, çünkü bu, hesabınızın daha önce belirtilen nedenlerle askıya alınmasına neden olabilir.
  • SadeceTakip etmeyi bırak—Bu bir tür karma Çık ve ManageFlittr. Sizi takip etmeyenleri görebilir ve ardından onları takip etmeyi bırakabilirsiniz ve kaç kişinin sizi takip edip takip etmediği konusunda uyarılar alabilir ve otomatik tweetler gönderebilirsiniz.

Diğer birçok araç, sizi takip etmeyi bırakanları size bildirecektir. Yeni takipçiler edinmenin kolay bir yolu için deneyin Twitter Sohbetleri.

Genel kurallar

İşte Twitter ve takipçilerle ilgili kendinize yapmanız gereken birkaç kural:

  • İnsanların sizi takip edip etmediğini umursamayı bırakın.
  • Sizi takip edeceklerini umarak insanları takip etmeyi bırakın.
  • Yalnızca Twitter özet akışınızda ne olduğunu ve ne görmek istediğinizi önemseyin.
  • Başkalarının yayınlarında görünüp görünmediğinizi umursamayı bırakın.
  • İnsanlardan sizi Twitter’da takip etmelerini istemeyin. Aptal görüneceksin.
  • En sevdiğiniz ünlülerin dikkatini çekmeye çalışmaya devam edin; bazen geri yazıyorlar!

Birini takibi bırakmak istediğinizde, sadece yapın. Ve onları engellemeyin, çünkü aynı şey değil. Bunu yapmak için bir araca ihtiyacınız varsa, muhtemelen birçok hata yaptınız ve yanlış nedenlerle insanları takip ettiniz. Bu iyi! Birinin ne zaman takip etmeye değer olduğunu her zaman bilemezsiniz; Bununla birlikte, insanları toplu olarak takip etmeyi bırakmanız gerekiyorsa, aşağıdaki stratejinizi yeniden değerlendirmek için harcadığınız zamana değer. İşte iyi bir genel uygulama: Biri sürekli olarak feed’inizde can sıkıcı, olumsuz, nahoş veya saldırgan bulduğunuz bir şey paylaşıyorsa, onları takip etmeyi bırakın. Sadece bunu olduğu gibi yapmaya devam edin. Twitter’ın sunabileceği fikir alışverişinin keyfini gerçekten çıkarabilmeniz için daha temiz, daha ilginç bir haber akışına sahip olacaksınız.