Skip to content

Twitter Yardımı: Retweet Nedir? Nasıl Retweetlerim?

3 de Haziran de 2021

Retweetleme, Twitter’da yeniden paylaşım yaptığınız zamandır. Facebook’a aşina iseniz, muhtemelen bir arkadaşınızın orijinal olarak başka biri tarafından oluşturulmuş veya paylaşılan bir gönderiyi paylaştığını görmüşsünüzdür. Twitter’da bu konsepte “retweetleme” denir. Hashtag’ler gibi, retweetler de insanların tartışmaları Twitter’da hızla yaymasına izin vererek hizmeti daha iyi hale getirmeye yardımcı olan topluluk odaklı bir olgudur.

Nasıl Retweetlenir

Kendi gönderinizi veya başka birinin gönderisini retweet etmek için:

  1. seçin çift ​​ok yazının altında.

  2. bir yazın yorum Yap (veya değil) ve seçin Retweetle.

    Twitter - bir yorum ekleyin ve retweetleyin

Gönderi otomatik olarak Twitter beslemenize eklenir ve orijinal afiş, gönderisini retweet ettiğinize dair bir bildirim alır. yanlışlıkla dokunursanız retweetle simgesine, geri almak için tekrar dokunun.

Retweetlemenin Faydaları Nelerdir?

Birinin gönderisini paylaşmak, kendinizi yalnızca takip eden ve yorum yapan kişilerden ayırmanın bir yoludur. Bir retweet ayrıca, yoğun bir takipçi kitlesine sahip bir influencer’ın iyiliğinin geri dönüşünü sağlayarak Twitter’daki görünürlüğünüzü artırabilir. Ayrıca takipçilerinize değerli bilgiler ve yeni bir ses sunar. Retweetleme, sosyal medya katılımınızı artırırken, paylaşmaya değer her şeyi duyurmanın en etkili yollarından biridir.

Neleri Retweetlemelisiniz?

Takipçilerinizin bilgilerden yararlanacağını düşünüyorsanız, retweetleyin. Örneğin, takip ettiğiniz biri Twitter kitlenizi eğlendirecek bir tweet atarsa, bunu onlara iletin. Veya yaptığınız bir sohbete herkesin katılmasına izin vermek istiyorsanız, onu retweetleyin. İçerik sizin için bir şekilde anlamlıysa, bunu takipçilerinizle paylaşın, ancak gönderilerinizi spam olarak görebilecek kadar çok retweet yapmaktan kaçının; bu, Twitter’da takip edilmemenin ve sessize alınmanın en hızlı yollarından biridir. Tweetleriniz onay değilse, biyografinize “Retweetler onay değildir” şeklinde bir sorumluluk reddi beyanı ekleyin. Retweetlemenin tamamen eğlenmek, sosyal olmak ve paylaşmaya değer şeyler paylaşmakla ilgili olduğunu unutmayın. Deneyin ve sizin için nasıl çalıştığını görün!