Skip to content

Twitter’da Canlı Yayın Nasıl Yapılır

6 de Mayıs de 2021

Bu makale, Twitter uygulamasının iOS ve Android sürümlerini kullanarak Twitter’da nasıl canlı yayın yapılacağını açıklar. Takipçileriniz ve genel halk, yayınınızı hem devam ederken hem de daha sonra isteğe bağlı bir Twitter videosu aracılığıyla görebilir. Instagram’daki canlı akışa benzer şekilde, Twitter kullanıcıları sohbette bir mesaj yazarak veya bir kalp emojisi kullanarak canlı yayınlarla etkileşime girebilir.

Twitter’da Yayına Nasıl Başlanır

İOS ve Android cihazlar için resmi Twitter uygulamasından canlı yayın başlatabilirsiniz. Hücresel veya Wi-Fi sinyali gereklidir ve hesabınız herkese açık olmalıdır. Twitter hesabınız korumalı olarak ayarlanmışsa, canlı yayın yapamazsınız. Kullanıcı adınızın yanında bir kilit simgesi varsa, şu adrese gidin: Ayarlar ve gizlilik > Gizlilik ve güvenlik Twitter uygulamasında ve hesabınızı devre dışı bırakarak Tweetlerinizi koruyun değiştirmek.

 1. İOS veya Android cihazınızda Twitter uygulamasını açın veöğesine dokunun. oluşturmak (tüy ve artı işareti).

 2. Simgesine dokunun. kamera simgesine ve ardından Canlı.

  Devam etmek için cihazınızın kamerasını ve mikrofonunu kullanmak için Twitter’a erişim vermeniz gerekecek.

 3. Dokunmak Konum ekle ve Twitter canlı yayını için tercih ettiğiniz konumu seçin. Bu konum bilgileri, yayınınızın Twitter ve Scope uygulamalarındaki kullanıcılar tarafından daha keşfedilebilir olmasını sağlamak için kullanılır.

 4. Dokunmak Ne oluyor? ve canlı yayınınızla birlikte gitmek istediğiniz metni yazın. Bu, yayınınızın başlığı veya takipçilerinize gelmeleri için onları teşvik eden gündelik bir mesaj olabilir. Açıklamanıza anahtar kelimeler ve hashtagler eklemek, tweet’inizin Twitter aramalarında görünmesine yardımcı olacaktır.

 5. Dokunmak Canlı Yayına Geç Twitter canlı yayınınıza hemen başlamak için.

  Twitter uygulamasında Konum Ekleyin, Neler Oluyor ve Canlı Yayına Geçin

  Twitter’da yayın yaparken, sırasıyla flaşınızı açmak veya kapatmak, kameraları değiştirmek ve mikrofonunuzun sesini kapatmak veya açmak için sağ üst köşedeki üç düğmeyi kullanabilirsiniz. İzleyicilerinizin kim olduğunu görmek için sağ alt köşedeki simgelere de dokunabilirsiniz.

 6. Twitter’da canlı yayınınızı bitirmeye hazır olduğunuzda Dur sol üst köşede.

 7. Bir onay seçeneği açılacaktır. Dokunmak Dur Yayın yapmak canlı yayınınızın sonunu onaylamak için veya İptal etmek akışa devam etmek için.

  Twitter uygulamasında Yayını Durdurun ve Durdurun

Geçmiş Twitter Canlı Yayınlarına Ne Olur?

Twitter uygulamasıyla yayını bitirdiğinizde, canlı yayınınızın bir kaydı Twitter’a kaydedilir ve talep üzerine ilk yayının tweet’inden yeniden izlenmeye hazır hale gelir. Tweet içindeki videoya ve ardından simgesine dokunarak kayıtlı bir canlı akışı düzenleyebilirsiniz. Yayını Düzenle. Buradan akışınızın başlığını değiştirebilir ve hatta video zaman çizelgesindeki belirli noktaları seçerek başlangıç ​​ve bitiş noktalarını düzenleyebilirsiniz. Tüm ayarlamalarınızı yaptıktan sonra, Değişiklikleri Kaydet onları kilitlemek için. Kaydedilmiş bir Twitter canlı yayınında yapılan değişikliklerin sosyal ağda yayılması yaklaşık 15 dakika sürebilir. Önceki bir Twitter canlı yayınını silmek için tek yapmanız gereken videoyu içeren tweet’i silmek. Bu, videoyu hem Twitter’da hem de Scope’ta silecektir. Periscope uygulamasından geçmiş bir canlı akışı silmek, onu Twitter’da silmez.

Twitter uygulamasında Düzenle, Değişiklikleri Kaydet ve Çöp Kutusu simgeleri

Twitter ve Scope Nasıl Bağlanır?

Twitter canlı yayın özelliği, yalnızca video yayınlamaya adanmış ayrı bir hizmet olan Periscope tarafından desteklenmektedir. Periscope canlı video hizmeti Twitter’da yayın akışını mümkün kılan şey olsa da, Twitter’dan bir yayına başlamak için Scope uygulamasına gerek yoktur, bu nedenle akıllı cihazınıza indirilmesi gerekmez. Tüm bu bağlantı perde arkasında gerçekleşir ve ortalama bir kullanıcının endişelenmesi gereken bir şey değildir. Scope hesapları, farklı uygulama adlarına rağmen Twitter hesaplarıyla aynıdır; bir kullanıcıyı takip etmek diğerinde onları takip edecektir. Scope canlı akışları Twitter’da da yayınlanacak ve bunun tersi de geçerli olacak. Periscope canlı yayın uygulaması Twitter’dan yayın yapmak için gerekli olmasa da, gelişmiş arama ve keşif özellikleri nedeniyle izlenecek diğer canlı akışları bulmak için yararlı olabilir.