Skip to content

Twitter’da Gerçek Ünlüler Nasıl Bulunur?

12 de Mayıs de 2021

Oprah, 2009’da Twitter’a kamuoyuna duyurduğundan beri, ünlüler siteye akın etti. Bazıları tweet atmaya hazır olarak geldi, ancak yarım düzine hesabın kendi adlarını kullandığını gördü. 2009’da Twitter, kullanıcıların hangi hesapların yasal olduğunu belirlemelerine yardımcı olacak bir yol buldu. Gerçek ünlüler olduğundan emin oldukları profillere beyaz ve mavi onaylı bir onay işareti atadılar. Twitter yalnızca kimliğine bürünme olasılığı en yüksek olan ünlülerin ve işletmelerin hesaplarına doğrulanmış rozet sunar, böylece herkes doğrulanamaz.

Doğrulanmış Ünlü Hesaplarını Bulun

Bir taklitçiyi takip etme riski olmadan Twitter’da en sevdiğiniz ünlüyü bulmak için bu kolay adımları izleyin.

  1. Twitter ana ekranının sağ üst köşesindeki arama kutusuna en sevdiğiniz ünlünün adını girin. Olası eşleşmelerin bir listesi görünür.

  2. Doğrulanmış rozete sahip bir tane görürseniz, onu seçin. Aksi takdirde, tuşuna basın Giriş klavyede. Genellikle, doğrulanmış hesaplar listede ilk sırada görünür, bu nedenle onları bulmak zor değildir.

  3. Bir arama ekranı belirir. Filtreleri uygulamak veya seçmek için kullanın İnsanlar seçenekleri daraltmak için ekranın üst kısmına. Aradığınız hesabı bulduğunuzda seçin.

    Twitter arama ekranı

Doğrulanmış Ünlü Twitter Hesaplarını Bulmanın Daha Fazla Yolu

En sevdiğiniz ünlünün resmi hesabını bulmanın ikinci en kolay yolu, web sitelerinde genellikle mavi arka planda beyaz bir kuş veya küçük “t” harfini içeren markalı takip düğmesini bulmaktır. Resmi ünlü Twitter hesaplarının listelerini web’de bulmak kolaydır. İşte birkaç kaynak:

  • Wikipedia’nın en iyi 50 Twitter hesabı listesi, başlamak için harika bir yerdir. Ünlüler, politikacılar, müzisyenler, sporcular ve diğer ilginç insanlarla dolu.
  • American Idol yıldızları şu yolla bulunabilir: @Kafadergisi finalistler, mezunlar, kazananlar, jüri üyeleri, ev sahipleri ve personelden oluşan bir koleksiyonun bir araya getirildiği listeler.
  • 85 Comedyans to Follow on Twitter, feed’inizde daha fazla kıkırdama olup olmadığını kontrol etmek için harika bir başlangıç ​​listesi.
  • CSPAN’ın ABD kongre üyelerinden oluşan bir listesi var Twitter’dan. Politikayı takip ediyorsanız, bu paha biçilmez bir kaynaktır.

Ünlüleri bulmanın başka bir yolu ağızdan ağza konuşmaktır. En sevdiğiniz yıldızın takip ettiği diğer ünlülere bakın. Tipik olarak, yalnızca gerçek hesapları takip ederler ve pek çok kişiyi takip etmezler. Ünlüler, arama becerileri ve web aramalarının doğru kombinasyonu ile Twitter’da kolayca bulunabilir, keşfedilebilir ve takip edilebilir.