Skip to content

Twitter’da Takipçi Nasıl Kaldırılır

5 de Haziran de 2021

Bilinmesi gereken

 • git Ayarlar ve gizlilik > Gizlilik ve güvenlik. aç Tweetlerinizi koruyun (uygulama) veya seçin Tweetlerinizi koruyun > korumak (ağ).
 • Kaldırmak istediğiniz herhangi bir takipçi için hesap sayfasına gidin ve üç nokta > Blok > Blok.
 • Ardından, seçin Engellendi > engeli kaldırmak. Kişi, takipçiler listenizden çıkarılır, ancak gönderilerini yine de görebilirsiniz.

Bu makale, Twitter takipçilerini nasıl kaldıracağınızı ve sizi takip etmelerini nasıl engelleyeceğinizi açıklar. Talimatlar, iOS ve Android için Twitter uygulaması veya bir web tarayıcısından erişilen Twitter için geçerlidir.

Twitter Takipçileri Nasıl Kaldırılır

Bu strateji, hesap gizlilik ayarlarının ve engelleme özelliğinin kullanılmasını gerektirir. Takipçileriniz eylemlerinizden haberdar edilmeyecek olsa da, profilinizi görüntülerlerse veya beslemelerinde sizden tweet eksikliğini fark ederlerse sizi takip etmeyi bıraktıklarını söyleyebilirler.

 1. Windows 10, iOS veya Android cihazınızda Twitter uygulamasını açın. ayrıca açabilirsiniz resmi twitter web sitesi Edge, Brave, Firefox veya Chrome gibi bir tarayıcıda. Herhangi bir internet tarayıcısı iyidir.

 2. iOS veya Android Twitter uygulamasında, profil resmi. Windows 10 veya Twitter’ın web sürümünü kullanıyorsanız, Daha yan menüde.

 3. Seç Ayarlar ve gizlilik > Gizlilik ve güvenlik.

 4. öğesine dokunun. Tweetlerinizi koruyun geçiş değiştirmek. Web sürümünde, öğesini seçin. Tweetlerinizi koruyunve ardından seçerek onaylayın korumak. Bu, Twitter hesabınızı gizli hale getirir ve gelecekteki her takipçinizin içeriğinizi görmeden önce sizin tarafınızdan manuel olarak onaylanmasını gerektirir.

  Markanızı oluşturmaya veya bir hizmet veya ürünü tanıtmaya çalışıyorsanız, tweet’lerinizin hiçbiri genel halk tarafından keşfedilemeyeceğinden Twitter hesabınızı gizli olarak ayarlamanız önerilmez.

 5. Web’de, sadece seçin Profil soldaki. Mobilde, birkaç kez geri düğmesine basın ve ardından profil resminize ve ardından Profil.

 6. Windows 10 ve web’de artık profilinizde olmalısınız. iOS veya Android kullanıyorsanız, simgesine dokunun. Profil Buraya gelmek için menüden.

 7. Dokunmak Takipçiler. Şimdi takipçi listenizi gözden geçirecek ve manuel olarak engelleyecek, ardından sizi takip etmesini istemediğiniz her hesabın engellemesini kaldıracaksınız.

  iOS Twitter uygulamasında Twitter profili takipçi listesi

  Bir hesabı engellemek, sizi takip etmelerini engeller, ancak içeriklerini görmenizi de engeller. Engellenen bir hesabın engellemesini kaldırmak, içeriğini tekrar gösterir ve ilk blok tarafından gerçekleştirilen takibi bırakma eylemini sürdürür. Etkilenen hesaplar, gizemli bir şekilde sizi takip etmeyi bıraktıklarını görüyor ve başka bir şey değil. Birkaç saniyeliğine engellendiklerini bilmeyecekler.

 8. Takipçiler listenizden kişinin profiline gitmek için bir hesaba dokunun.

 9. öğesine dokunun. üç nokta sağ üst köşede.

 10. Seç Blok.

 11. Seç Blok onay ekranında.

  iOS Twitter uygulamasında bir hesabı engelleme

 12. büyük dokunun Engellendi buton.

 13. Dokunmak engeli kaldırmak ekranın alt kısmında. Hesabın engellemesi kaldırıldı ve kişi artık sizi takip etmiyor.

  iOS Twitter uygulamasında bir hesabın engellemesini kaldırma