Skip to content

Twitter’da Tweet Nasıl Alıntı Yapılır

19 de Mayıs de 2021

Bilinmesi gereken

 • İçinde internet tarayıcısı, git Twitter.com, alıntı yapmak için tweet’i açın, seçin Retweet > Alıntı Tweet > tip bir yorum> Retweet.
 • Uygulamada, alıntı yapmak için tweet’e dokunun ,öğesine dokunun. Retweet > Alıntı Tweet > metin kutusuna bir yorum girin veöğesine dokunun. Retweet.

Bu makale, Twitter masaüstü web sitesinde ve iOS ve Android cihazlar için mobil uygulamalarında alıntı tweetlerini açıklamaktadır.

S3studio / Getty Images

Alıntı Tweet Nedir?

Twitter’da tweet’lerinizi paylaşmakla sınırlı değilsiniz. Yeniden tweet atarak da başkalarının tweet’lerini paylaşabilirsiniz. Bir retweet, Twitter sayfanızda başka bir kişinin tweet’ini paylaşır, böylece genellikle başkaları (takipçileriniz) tweet’i görüntüleyebilir. Alıntı tweet’i bir tür retweet’tir. Basit bir retweet, başka bir kişinin tweetini paylaşır. Alıntı tweet’i, başka bir kişinin tweet’ini paylaşmanıza ve yorumlarınızı ekleyin. Alıntı tweet’lerine bazen yorum içeren Retweet de denir.

Alıntı Tweetleri Nasıl Faydalıdır

Alıntı tweet’leri Twitter’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bunlar, trend olan bir konu hakkındaki bir sohbete düşüncelerinizi eklemenin hızlı ve doğrudan bir yoludur. Alıntı tweetleri, düşüncelerinize bağlam sağlamanın harika bir yoludur çünkü bu tweetler tartışmakta olduğunuz konuya atıfta bulunur. Ayrıca geçmiş tweetlerinizden alıntı yapabilirsiniz. Bu, yeni bir bakış açısı paylaşmak için bu tweetler hakkında yorum yapmanıza veya konu tartışmakta olduğunuz bir konuyla ilgili olduğu için bir tweet’e dikkat çekmenize olanak tanır. Ayrıca, paylaşmanın neden önemli olduğunu düşündüğünüzü açıklamak için yorum bölümünü kullanarak haber hikayelerini, videoları veya resimleri içeren diğer tweetleri vurgulamak için alıntı tweet’lerini de kullanabilirsiniz.

Tweet Nasıl Alıntı Yapılır (veya Yorumla Nasıl Retweetlenir)

Twitter’da ilginç tartışmalara katılmanın veya trend olan konular hakkında iki sentinizi eklemenin harika bir yolu, alıntı tweetleri. Alıntı tweetlemesi, bu sosyal medya platformunda temel bir etkileşim biçimidir. Twitter’a daha fazla dahil olmak istiyorsanız, alıntı tweetlemesi başlamak için iyi bir yoldur.

Twitter Web Sitesini Kullanarak Tweetten Alıntı Yapma

 1. Şuraya gidin: Twitter web sitesi ve henüz yapmadıysanız hesabınıza giriş yapın.

 2. Tweet alıntılamak istediğiniz bir tweet bulun ve ardından Retweet Tweet’in altındaki simge. Simge, iki oktan oluşan bir kareye benzer.

  Twitter'da Retweet düğmesi

 3. Seçiniz Alıntı Tweet.

  Tweet Alıntı komutu

 4. Bir iletişim kutusu belirir. Metin kutusuna alıntı tweetine eklemek istediğiniz yorumu yazın.

  Alıntı Tweetindeki yorum alanı

 5. Yorumunuzu yazdıktan sonra şunu seçin: Retweet Alıntı tweetini göndermek için Alıntı Tweet iletişim kutusunun altında.

  Retweet düğmesi

 6. Alıntı tweet gönderileriniz ve takipçileriniz bunu görebilmelidir.

Twitter Uygulamasından Tweet Nasıl Alıntı Yapılır

 1. Twitter uygulamasını başlatın, hesabınızda oturum açın, ardından tweet’e alıntı yapmak istediğiniz bir tweet seçin.

 2. Bu tweet’in içinde, Retweet simgesi.

 3. Telefon ekranının altından bir menü açılır; Alıntı Tweet.

  Retweet düğmesi ve Alıntı Yap seçeneği

 4. Başka bir ekrana yönlendiriliyorsunuz. Alıntı yapmayı seçtiğiniz tweetin üzerine istediğiniz yorumu yazın.

 5. Yazmayı bitirdiğinizde Retweet alıntı tweetini göndermek için ekranın sağ üst köşesinde.

  "Yorum ekle" alanı ve Retweet düğmesi