Skip to content

Ubuntu ile Skype Nasıl Kurulur

3 de Haziran de 2021

Skype, metin yoluyla, görüntülü sohbet yoluyla ve internet üzerinden sesli iletişim protokolü aracılığıyla sohbet etmenize olanak tanıyan bir mesajlaşma hizmetidir. Microsoft’un sahibi olduğu şirket, Linux ve diğer birçok platform için Skype’ın bir sürümünü sunuyor. Skype’ı kurmak, Ubuntu’yu kurduktan sonra önerdiğimiz birçok şeyden biridir. Ubuntu kullanarak Skype’ı nasıl kuracağınız aşağıda açıklanmıştır. Skype’ı Ubuntu ile Kurun Skype’ı Ubuntu’ya kurmak kolaydır. Microsoft, çoğunlukla web tabanlı bir Skype istemcisi yayınladı ve çoğu büyük Linux dağıtımı için paketledi. Sadece web sitelerine gitmeniz ve bir paket seçmeniz gerekiyor.

 1. Web tarayıcınızı açın ve Microsoft’un Skype indirme sayfasına gidin.

 2. Kullan Skype’ı edinin… seçme seçeneği Linux DEB için Skype’ı edinin.

 3. Dosyayla ne yapmak istediğinizi soran pencere açıldığında, Bununla aç ve Yazılım Kurulumu (varsayılan). Ardından, tıklayın Tamam mı. Chrome veya Chromium kullanıyorsanız, size hiçbir şey sormadan indirebilir. İndirdikten sonra açmak için pencerenin altından paketi seçin.

 4. Ubuntu Yazılım penceresi açılacaktır. Tıklayın Yüklemek Skype paketini sisteminize yüklemek için.

  Skype için yükle düğmesi

Skype Nasıl Çalıştırılır

 1. Skype’ı çalıştırmak için Uygulamaları Göster simgesini tıklayın ve “Skype” yazmaya başlayın.

 2. Skype simgesi göründüğünde onu seçin.

  Ubuntu'da Skype

 3. Skype bir karşılama ekranı görüntüler. Tıklayın Hadi gidelim devam etmek.

  Skype'ta gidelim düğmesi

 4. Ardından, Skype sizden Oturum açın veya oluşturun yeni bir hesap. Devam etmek için bunu seçin.

 5. Microsoft hesabınızda oturum açın veya yeni bir tane oluşturun. Oturum açtığınızda, Skype ana arayüzünü gösterecek şekilde değişecektir.

Skype’ı komut satırından şu şekilde de başlatabilirsiniz: skypeforlinux

Bu komut, grafik rota ile aynı pencereyi başlatacak ve aynı kurulum sürecini başlatacaktır. Skype içinden kişileri arayabilir ve herhangi biriyle metin veya görüntülü konuşmalar yapabilirsiniz. Krediniz varsa, sabit hat numaralarıyla iletişime geçebilir ve Skype’ı olup olmadığına bakılmaksızın herkesle sohbet edebilirsiniz.