Skip to content

Üç Harika Minecraft Mini Oyunu!

23 de Mayıs de 2021

Yıllar boyunca Minecraft, çeşitli oyuncularından birçok yeni kreasyon üretti. Pek çok kişi sonunda hepimizin bildiği ve sevdiğimiz oyun için Modlar, Macera Haritaları, Doku Paketleri, Redstone Creations ve diğer birçok çeşitli sanat ifadelerini oluşturdu. Ancak Minecraft’ın en başında pek çok insanın geleceğini görmediği bir şey Mini Oyunlar’dı. İnsanlar Minecraft’ta esasen kendi hedefleriyle kendi oyunlarını yaratabileceklerini öğrendiklerinde, insanlar çıldırdı. Bu yazıda, boş zamanlarınızda oynayabileceğiniz birkaç harika Mini Oyunu tartışacağız.

Güneş yanığı

Mini-Game SunBurn’de oyuncular, üç katmanlı kil bloklardan oluşan bir kulede doğar. Maçın başladığı andan itibaren oyuncular koşmaya başlamalıdır. Oyuncular koşmaya başladıkça, alttaki bloklar farklı bir renk değiştirecek. Bloğun değiştiği her renk, bloğun içinde bulunduğu bir durumu temsil eder. Bir blok beyazsa, dokunulmamıştır. Bir blok sarı ise, bloğa bir kez dokunulmuştur ve bir sonraki dokunuşta turuncuya dönecektir. Bir blok turuncu ise, bloğa iki kez dokunulmuştur ve tekrar dokunulduğunda kırmızıya dönecektir. Bir blok kırmızıysa, bloğa üç kez dokunulmuştur ve tamamen silinmesine bir dokunuş daha kaldı. Bloklar kaldırılmaya başladığında, bu sürekli koşan oyuncular için sorun yaratır. Spleef olarak düşünün, ancak Spleef’in bu sürümünde sürekli hareket etmeniz gerekiyor. Bu Mini Oyun herhangi bir sayıda oyuncuyla oynanabilir ve MinecraftForum.net web sitesinden indirilebilir. Bu Mini Oyun, Mini Oyunlar bölümünde Minecraft Realms sunucunuz varsa da oynanabilir.

Minecraft’ta Splatoon

Splatoon ekran görüntüsü

Çok yaratıcı ve zeki Redstone dehası SethBling, Splatoon’u Minecraft Mini-Game’de piyasaya sürdüğünde dünyanın dört bir yanındaki Nintendo hayranlarını ve Minecraftçıları kutsadı. Komut Bloklarını kullanarak SethBling, Splatoon’daki farklı boya renklerini temsil etmek için yeşil ve mor Yün kullanarak Splatoon’un çok yakın bir kopyasını yaptı. Minecraft’ta Splatoon oynarken, oyunun amacı haritanın büyük bir alanını ekibinizin rengiyle kaplamaktır. Oyunun sonunda, haritanın en büyük yüzdesini kaplayan takım turu kazanır. Haritayı kendi renginizle kaplamak için kullanabileceğiniz ve düşman oyunculara karşı bir silah olarak kullanabileceğiniz üç araç vardır. Oyuncuların kullanabileceği üç silah, Splattershot (Kartopu), Splat Charger (Bow and Arrow) ve Splat Roller (Çubuk). Her silahın haritayı örtmek için kendi yöntemi ve kendi savaş yöntemi vardır, bu da düşman oyunculara karşı savaşırken çok ilginç bir oyun deneyimi sağlar. Splatoon in Minecraft mini oyunu Sethbling.com web sitesinden indirilebilir ve Mini Oyunlar bölümünde Minecraft Realms sunucunuz varsa oynanabilir.

Hayatta Kalma Oyunları

Hayatta kalma;  oyun ekran görüntüsü

Mini Oyunlar söz konusu olduğunda, bu bir eski ama bir güzellik. “Açlık Oyunları” nı daha önce duyduysanız, Hayatta Kalma Oyunları esasen öyledir, ancak çok daha hızlı ve tamamen isteğe bağlıdır. Oyuncular bir dünyaya atılır ve kafa kafaya dövüşte düşmanlarına karşı kullanacakları öğeler bulmalıdır. Hayatta Kalma Oyunları oynarken, oyuncular rakiplerini kaba kuvvet veya akıllarıyla alt etmelidir. The Survival Games’in oynanabilecek pek çok farklı türü vardır, her sürümde hafif bir bükülme vardır. Bu Mini Oyunun harika bir versiyonu Mineplex versiyonudur. Bu özel Hayatta Kalma Oyunlarına erişmek için, resmi Mineplex sunucusunda us.Mineplex.com IP adresinden veya eu.Mineplex.com IP adresinden oturum açabilirsiniz.

Sonuç olarak

Minecraft

Minecraft
Çevrimiçi oynanabilecek birçok harika Mini Oyun var. Oynayacak bir şey arıyorsanız, bu Mini Oyunlar kesinlikle çalışmalıdır. Çevrimiçi hızlı bir arama ile, yüzlerce Mini Oyun ve bunları barındıran sunucu bulacaksınız. Umarım bu oyunlar size biraz keyif verir!